Piszesz wniosek o dotację, mały grant do urzędu miasta, gminy? Jak wypełnić formularz wniosku? Zamów poradnik ngo.pl
Szkolenie i współzawodnictwo sportowe, szczególnie dzieci i młodzieży w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy
Szkolenie sportowe i udział we współzawodnictwie sportowym kierowane w szczególności do dzieci i młodzieży z Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, realizowane przez organizacje pozarządowe i podmioty o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie działające na terenie Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy.
Szkolenie powinno być prowadzone w następującym wymiarze godzin:
- minimum 3 godziny tygodniowo w zakładanym przez oferenta terminie realizacji zadania publicznego z możliwością wyłączenia okresu wakacyjnego.
- w przypadku dyscyplin: szachy, brydż sportowy – szkolenie może odbywać się 1,5 godziny tygodniowo.
Udział w zawodach nie będzie traktowany jako jednostka treningowa.
W zakres zadań mogą wchodzić:
- Prowadzenie szkolenia stacjonarnego poprzez organizację zajęć sportowych mających na celu podniesienie sprawności fizycznej mieszkańców Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy,
- udział we współzawodnictwie sportowym.
Dofinansowanie może obejmować:
I. Koszty merytoryczne:
- wynagrodzenie kadry szkolącej,
- wynajem bazy sportowej odpowiadającej poszczególnym dyscyplinom,
- wynajem odpowiednich urządzeń sportowych, jeśli wymaga tego wybrana dyscyplina
- zakup lub wynajem potrzebnego sprzętu sportowego,
- badania lekarskie,
- ubezpieczenie NNW uczestników szkolenia,
- obsługę sędziowską,
- transport/przejazd zawodników na turnieje z miejsca do miejsca realizacji zadania (na terenie Polski),
- zakwaterowanie, wyżywienie w trakcie turniejów (na terenie Polski),
- opłaty startowe/wpisowe,
- przygotowanie lub zakup materiałów promocyjnych z uwzględnieniem obowiązku umieszczenia na nich informacji o finansowaniu bądź współfinansowaniu zadania przez m.st. Warszawa.
II. Koszty administracyjne:
- koszty obsługi zadania publicznego, koszty administracyjne (obsługa finansowo-księgowa lub prawna, która nie może przekraczać 5% dotacji).
W przypadku wsparcia, dopuszcza się pobieranie świadczeń pieniężnych od odbiorców zadania publicznego pod warunkiem, że oferent realizujący zadanie publiczne środki w całości przeznaczy na realizację zadania. W przypadku powierzenia nie dopuszcza się pobierania świadczeń pieniężnych od odbiorców zadania publicznego.
Przy ocenie ofert będzie brane pod uwagę:
- doświadczenie w prowadzeniu tego typu zadań oraz wyniki sportowe oferenta,
- kwalifikacje osób przy udziale których będzie realizowane zadanie,
- koszt realizacji zadania wraz z kalkulacją finansową,
- dotychczasowa współpraca oferenta z dzielnicą,
- posiadane zasoby sprzętowe oferenta niezbędne do realizacji zadania,
- ubezpieczenie OC oferenta i NNW uczestników szkolenia,
- list intencyjny potwierdzający zabezpieczenie bazy sportowej do przeprowadzenia zajęć/ szkolenia.
Uwagi:
- Przy planowaniu zadania należy uwzględnić tylko te koszty, które dotyczą zakresu merytorycznego oraz terminu realizacji zadania opisanego w ofercie, a nie całej działalności szkoleniowej prowadzonej przez organizację.
- Prowadzącego szkolenie obowiązuje prowadzenie dziennika zajęć, który będzie wymagany przy kontroli realizacji zadania. Po zakończeniu realizacji umowy dzienniki powinny być przechowywane w siedzibie podmiotu wraz z dokumentacją dotyczącą realizacji umowy.
Na dane zadanie oferent może otrzymać dotację tylko z jednego Biura Urzędu m.st. Warszawy lub Urzędu Dzielnicy m.st. Warszawy.
Jeśli oferta złożona w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy dotyczy:
- wszystkich elementów wymienionych w ogłoszeniu konkursowym (szkolenia stacjonarnego, współzawodnictwa) - organizacja nie może ubiegać się o dofinansowanie w Biurze Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy bądź innej dzielnicy dla tych samych uczestników szkolenia.
- szkolenia stacjonarnego – organizacja nie może jego kosztów rozdzielać w ofercie pomiędzy Biuro Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy, a dzielnicę
tj. np.: wnioskować o dofinansowanie wynagrodzenia osób szkolących w Biurze Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy, a dofinansowanie wynajmu bazy w dzielnicy.
W przypadku przyznania i przyjęcia dotacji oferent zobowiązany jest dostarczyć imienny wykaz uczestników i harmonogram szkolenia datowany na dzień rozpoczęcia realizacji zadania (wzór zostanie przesłany przez pracownika Wydziału Promocji, Sportu i Kontaktów z Mediami dla Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy po podpisaniu przez Prezydenta m.st. Warszawy Zarządzenia w sprawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego pn. „Szkolenie i współzawodnictwo sportowe, szczególnie dzieci i młodzieży”).
Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl