Mocni w promocji Poradnik dla stowarzyszeń i fundacji, które chcą skutecznie mówić o sobie. Zamów PDF >
działania ukierunkowane na zwiększenie kompetencji kulturowych możliwie szerokiej grupy odbiorców, rozwijanie ekspresji twórczej i kreatywności. Zapewnienie kontaktu z dziełami sztuki i szeroko pojętym dziedzictwem kulturowym. Organizowanie różnych form aktywności twórczej, takich jak: imprezy, amatorski ruch artystyczny, konkursy, przeglądy, warsztaty, lekcje muzealne, audycje muzyczne, edukacja teatralna. Zasoby zdobywanej wiedzy powinny obejmować również dziedzictwo kulturowe w wymiarze lokalnym.
Z uwagi na trwający stan zagrożenia epidemicznego zakres i tematyka powinny być tak zaplanowane, aby na każdym etapie zajęcia mogły być realizowane również w formie zdalnej. Osoby realizujące zadanie muszą posiadać niezbędne doświadczenie w realizacji zadań o podobnym charakterze i znać specyfikę dzielnicy. Oczekuje się od nich przedstawienia ramowego programu zajęć, opisania i zdefiniowania grupy odbiorców zadania, w tym określenia ich minimalnej liczby oraz określenia sposobu ich pozyskania, zapewnienia kompleksowej obsługi organizacyjno-technicznej zadania, w tym zapewnienia bazy lokalowej do prowadzenia zajęć i uzyskania wszelkich wymaganych, niezbędnych do ich realizacji pozwoleń i zgód.
W przypadku ujęcia w kosztorysie zadania następujących wydatków takich jak:
- opłaty telekomunikacyjne (np. Internet, telefon),
- opłaty związane z transportem (np. paliwo),
- opłaty związane z użytkowaniem lokali (np. czynsz, prąd, ogrzewanie, woda itp.),
- koszty bankowe (np. opłaty za przelewy, opłaty za prowadzenie rachunku itp.). W kosztorysie zadania może być uwzględniona tylko ta część wydatków, która jest związana wyłącznie z realizacją zadania. Sposób wyliczenia należy przedstawić w punkcie VI.3 oferty: „Inne działania, które mogą mieć znaczenie przy ocenie oferty, w tym odnoszące się do kalkulacji przewidywanych kosztów oraz oświadczeń zawartych w sekcji VII”.
Kwota przyznanej dotacji może być niższa od wnioskowanej w ofercie. W takim przypadku oferentowi przysługuje prawo negocjowania zmniejszenia zakresu rzeczowego zadania lub rezygnacji z jego realizacji.
Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl