Codziennie dostarczamy ci aktualnych i sprawdzonych informacji o trzecim sektorze Twój portal prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor. Wesprzyj NGO.PL >
Organizacja wydarzeń kulturalnych w różnych dziedzinach i formach artystycznych
Realizacja niskobudżetowych wydarzeń kulturalnych (przedsięwzięć jednorazowych lub cykli), przyczyniających się do upowszechniania kultury i sztuki na terenie Dzielnicy Śródmieście.
W ramach zadania możliwa jest realizacja zarówno projektów eksperymentalnych, niszowych, jak i kultywowanie form klasycznych.
Termin i miejsce realizacji projektu powinny być dopasowane do możliwości grupy docelowej mieszkańców Śródmieścia, wyznaczanych np. przez ich tryb życia, wiek, niepełnosprawność, miejsce zamieszkania.
Wydarzenia w ramach projektów muszą mieć charakter otwarty i w miarę możliwości powinny odbywać się dla jak największej liczby bezpośrednich odbiorców z grupy docelowej.
W ofercie w miarę możliwości powinny być podane konkretne nazwiska artystów, przewidywanych do zaangażowania przy realizacji zadania publicznego.
Zaleca się przedstawienie wariantu realizacji zadania w sytuacji ograniczeń działań spowodowanych pandemią.
Oferent, realizując zadanie, zobowiązany jest do uzyskania wszelkich wymaganych pozwoleń niezbędnych do realizacji zadania, w tym np. do uzyskania zgody zarządcy terenu publicznego na jego zajęcie. Koszty uzyskania zezwoleń powinny być uwzględnione w zestawieniu kosztów realizacji zadania.
Zleceniobiorca nie może dokonywać zakupu środków trwałych. (W świetle zapisów zawartych w art. 3 ust. 1 pkt 15 ustawy o rachunkowości środki trwałe to rzeczowe aktywa trwałe i zrównane z nimi, o przewidywanym okresie ekonomicznej użyteczności dłuższym niż rok, kompletne, zdatne do użytku i przeznaczone na potrzeby jednostki. Limit kwoty, od której liczy się środki trwałe to 10 000,00 złotych).
Za koszty administracyjne należy uznać:
a) koszty dotyczące zaangażowania osób w zarządzanie, rozliczanie i monitorowanie realizacji zadania;
b) koszty obsługi księgowej, prawnej, kadrowej, kancelaryjnej, sekretarskiej;
c) koszty utrzymania powierzchni biurowych związanych z obsługą administracyjną realizacji zadania (np. czynsz, opłaty za energię elektryczną, cieplną i wodę, koszty sprzątania);
d) koszty dokumentacji realizacji zadania;
e) opłaty bankowe;
f) koszty usług pocztowych, telefonicznych, internetowych, kurierskich związanych z obsługą administracyjną projektu;
g) koszty usług powielania dokumentów związanych z obsługą administracyjną projektu,
h) koszty materiałów biurowych i artykułów piśmienniczych związanych z obsługą administracyjną projektu;
i) koszty ubezpieczeń i koszty ochrony.
Wyodrębnianie w kalkulacji kosztów dokumentacji fotograficznej powinno mieć miejsce jedynie w przypadku planowania przygotowania profesjonalnego fotoreportażu, który zostanie udostępniony publicznie. W takim przypadku wydatki na dokumentację fotograficzną należy wykazać w kosztach merytorycznych.
W przypadku przyznania dotacji i konieczności zaktualizowania oferty realizacji zadania publicznego nie mogą ulec zwiększeniu koszty administracyjne.
Ujęcie w kosztach realizacji zadania wynagrodzenia wypłacanego na podstawie umowy
o pracę możliwe jest wyłącznie w przypadku oddelegowania pracownika do prac przy zadaniu na podstawie odpowiednich zapisów w umowie o pracę lub w aneksie do tej umowy.
Jeżeli przewidywane jest pobieranie świadczeń pieniężnych od odbiorców zadania w pkt. VI. oferty „Inne informacje”, należy opisać, jakie będą warunki pobierania tych świadczeń, jaka będzie wysokość świadczenia poniesiona przez pojedynczego odbiorcę.
Kryteria oceny ofert zostały podane w załącznikach do ogłoszenia.
Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl