Piszesz wniosek o dotację, mały grant do urzędu miasta, gminy? Jak wypełnić formularz wniosku? Zamów poradnik ngo.pl
Otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w zakresie ochrony i promocji zdrowia, w tym...
Przedmiotem konkursu jest wybór realizatora/realizatorów zadania publicznego polegającego na prowadzeniu szkoleń/działań na rzecz edukacji i promocji zdrowia.
Adresatami zadania są mieszkańcy m.st. Warszawy.
Składane oferty do konkursu powinny w sposób szczególny uwzględniać działania sprzyjające podniesieniu poziomu wiedzy i modyfikacji postaw społecznych w zakresie promocji zdrowia.
W ramach realizacji zadania oczekuje się poszerzenia przez jego uczestników wiedzy i umiejętności w szczególności z zakresu (oferent może złożyć ofertę na jeden zakres działań lub na więcej z wybranych działań jako całość zadania):
- Profilaktyki chorób układu krążenia;
- Profilaktyki chorób nowotworowych;
- Propagowania zdrowego stylu życia, wolnego od dymu tytoniowego;
- Promowania racjonalnego sposobu odżywiania się i kształtującego właściwe nawyki żywieniowe oraz zmniejszenie nadwagi i otyłości;
- Profilaktyki problemów zdrowia psychicznego;
- Zapobiegania wypadkom i urazom w szczególności z uwzględnieniem udzielania pomocy przedmedycznej;
Zadanie powinno być realizowane z uwzględnieniem aktualnej wiedzy naukowej.
Opis zadania powinien zawierać szczegółowe informacje o liczbie planowanych uczestników zadania, o wymiarze godzin i rodzaju działań. W ofercie należy także szczegółowo opisać sposób rekrutacji adresatów zadania.
Należy dołożyć wszelkich starań, aby uczestnicy nie doświadczyli dyskryminacji lub nierównego traktowania.
W ofercie należy opisać posiadane przez oferenta zasoby organizacyjne, niezbędne warunki oraz doświadczenie w realizacji zadań podobnego typu.
W ofercie należy przedstawić spójny i czytelny system prowadzenia dokumentacji merytorycznej działania, w tym statystyk umożliwiających ocenę realizacji i efektywności podejmowanych działań.
Dokumentacja z realizacji zadania:
- program, scenariusz szkolenia/działania (w ofercie należy opisać program merytoryczny szkolenia/działania, wymiar godzinowy, metodykę, tematykę i ramowy przebieg oraz formę - stacjonarne, on-line lub hybrydowe),
- deklaracja uczestnictwa w zadaniu zawierająca adres zamieszkania uczestnika zadania,
- listy obecności uczestników zadania (z rodzaju zajęć, miejsca i czasu ich przeprowadzenia oraz tematyki),
- dokumentacja fotograficzna z realizowanych działań edukacyjnych,
- ankiety monitoringowe - aby stwierdzić wzrost wiedzy należy przeprowadzić ankiety sprawdzające wiedzę dla każdej z grup szkoleniowych przed i po szkoleniu (wyniki bieżącego monitoringu powinny być uwzględnione w sprawozdaniach z realizacji zadania),
- umowy z realizatorami zadania (prowadzący szkolenia/działania muszą legitymować się stosownymi dokumentami uprawniającymi do prowadzenia szkoleń/działań - certyfikaty, profesjonalne szkolenia - dokumenty te będą weryfikowane na etapie realizacji zadania),
- faktury/rachunki, potwierdzenia dokonanych płatności,
- materiały informacyjno-edukacyjne (jeśli dotyczy), wymagają przedstawienia do akceptacji BPZ treści projektów, które będą publikowane i rozpowszechniane w ramach realizowanego zadania, przed ich upowszechnieniem,
- inna wskazana przez oferenta potwierdzająca przeprowadzenie działań.
Uwagi:
- Zadanie nie może obejmować opracowania narzędzi informatycznych dedykowanych realizacji zadania.
- W ramach realizacji zadania nie mogą być finansowane zakupy środków trwałych powyżej 10 000 zł (brutto).
- Finansowaniu nie podlegają: koszty na zasadzie ryczałtu.
Oferent zobowiązany jest do przygotowania oddzielnych kosztorysów, obejmujących wydatki w danym roku budżetowym.
W przypadku zadań, których rozpoczęcie jest wcześniejsze niż ogłoszenie wyników konkursu, wydatkowanie środków finansowych z dotacji możliwe jest od dnia ogłoszenia wyników konkursu ofert, zaś wydatkowanie ewentualnych środków finansowych własnych Zleceniobiorcy i środków finansowych z innych źródeł możliwe jest od dnia rozpoczęcia realizacji zadania.
Przy ocenie ofert Komisja konkursowa do opiniowania ofert będzie brała pod uwagę kryteria zawarte w załączniku nr 2 do niniejszego ogłoszenia, m.in. jakość wykonania zadania, kwalifikacje osób, przy udziale których oferent będzie realizować zadanie, opis kosztów realizacji zadania publicznego (kalkulacja). Komisja przy udzielaniu rekomendacji będzie brała pod uwagę informacje i opinie dotyczące realizowania podobnych działań z zakresu edukacji i promocji zdrowia w latach 2020-2022. Istotne jest doświadczenie, w tym efekty dotychczasowych działań oferenta w realizacji zadań o zbliżonym charakterze lub doświadczenie osób realizujących tego typu zadania.
Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl