Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Sprawozdania NGO w czerwcu Kto i co musi zrobić? Sprawdź 20.06 na #ngoplLIVE >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

mFundacja prowadzi nabór wniosków o dotacje na projekty łączące edukację matematyczną z ekologią

Reklama
Nabór od 15.11.2022 do 18.09.2023 23:59
Fundacja mBanku
Łączny budżet nieznany
Procent dofinansowania nieznany
Kwota dofinansowania nieznana
Młodzież, Organizacje pozarządowe, Dzieci
Po pandemicznej przerwie dotacje Fundacji mBanku powracają w nowej, tematycznej odsłonie. Od 2022 roku, przez następne 12 miesięcy przyznawane będą projektom z zakresu edukacji matematyczno-ekologicznej, inspirowanym najnowszą publikacją mFundacji – książką „Matematyka na zielono”. O dotacje mogą ubiegać się publiczne placówki edukacyjne oraz organizacje pozarządowe. Najbliższy termin składania wniosków mija 22 maja 2023 r.

Od 2014 roku mFundacja przyznała dofinansowanie 551 projektom matematycznym na łączną kwotę blisko 4,5 miliona złotych.

Dotacje Fundacji mBanku to całoroczny program, który finansuje kreatywne działania edukacyjne na rzecz matematyki. Od tego roku, fundacja ogłaszać będzie nowy temat przewodni dla projektów, który obowiązywać będzie od każdego października przez następne 12 miesięcy. Od października 2022 roku tematem przewodnim jest połączenie matematyki z ekologią. Forma projektu jest dowolna. Wspierane będą konkursy, lekcje specjalne, zajęcia dodatkowe, spotkania edukacyjne, warsztaty oraz inne działania łączące wiele obszarów, a które ukażą matematykę, jako dziedzinę praktyczną i inspirującą. 

– Nie bez powodu mówi się, że matematyka jest królową nauk. Wierzymy, że dzięki niej możemy z większym zrozumieniem poznawać otaczający nas świat – stanowi ona fundament logicznego myślenia i jesteśmy przekonani, że lepsze rozumienie matematyki jest równoznaczne z lepszą przyszłością. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do składania wniosków i prezentowania projektów matematycznych, tym razem w ekologicznej odsłonie. Szczególnie liczymy na projekty, w których widoczna jest współpraca nauczycieli matematyki i przyrody – zachęca Iwona Ryniewicz, prezeska mFundacji.

O dofinansowanie mogą występować:

  • NGOsy działające dłużej niż 1 rok
  • szkoły publiczne
  • przedszkola publiczne
  • biblioteki
  • uczelnie wyższe

Kwota dofinansowania nie jest z góry określona. Budżet projektu powinien być dostosowany do jego charakteru i liczby uczestników.

O dotacje mFundacji można ubiegać się przez cały rok. Wnioski rozpatrywane są raz w miesiącu. 

Termin przyjęcia wniosku

 Styczeń 2023 - 23.01.

 Luty 2023 - 20.02.

 Marzec 2023 -  20.03.

 Kwiecień 2023 - 17.04.

 Maj 2023 - 22.05.

 Czerwiec 2023 - 19.06.

 Lipiec 2023 - 24.07.

 Sierpień 2023 - 21.08.

 Wrzesień 2023 - 18.09.

Szczegółowe informacje dotyczące zgłoszenia projektu są na stronie mFundacji: www.mbank.pl/mfundacja/dotacje

Bezpośrednią inspiracją dla tegorocznej edycji jest niedawno wydana książka autorstwa Mai Krämer – „Matematyka na Zielono”. To trzecie bezpłatne wydawnictwo mFundacji, wspierające edukację matematyczną najmłodszych. Publikacja ukazuje matematykę jako integralną część otaczającego nas świata. Pomaga zrozumieć, że jest ona jest wszędzie i dzięki niej można lepiej zapoznać się również z ekologią oraz zmienić swoje nawyki na lepsze – bardziej przyjazne środowisku. Książka przeznaczona jest dla rodziców i opiekunów dzieci między 7 a 14 rokiem życia. Zawiera kilkaset matematyczno-ekologicznych zadań, quizów i ciekawostek. Ukazuje matematykę w naturze i pomaga zrozumieć naszą rolę w ochronie planety przy pomocy liczb. Wykorzystuje też matematyczne działania, by uczyć ekologicznych postaw i zachęcać do świadomych wyborów.

Książkę w wersji drukowanej odebrało ponad 30 000 osób. W formie e-booka można ją pobrać na stronie mBanku: link.

Reklama