Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Piszesz wniosek o dotację, mały grant do urzędu miasta, gminy? Jak wypełnić formularz wniosku? Zamów poradnik ngo.pl

Program Grantowy „Cześć Dziewczyny!" - II Edycja

Reklama
Nabór od 24.10.2022 do 30.11.2022 23:59
Kulczyk Foundation
Łączny budżet 950 tys. PLN
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje od 25 tys. do 75 tys. PLN
Rodziny, Dzieci, Kobiety, Cudzoziemcy, migranci
Ruszyła II Edycja Programu Grantowego „Cześć Dziewczyny!". Uruchomiło go Siostrzeństwo Polsko-Ukraińskie, do którego należą m.in. Agnieszka Holland, Dominika Kulczyk, Janina Ochojska, Olga Tokarczuk, Olena Volyarska czy Iryna Zapatrina. Na najlepsze projekty poświęcone długofalowej pomocy Kobietom z Ukrainy Siostrzeństwo przekaże prawie milion złotych.

Siostrzeństwo Polsko-Ukraińskie to koalicja kobiet z Polski i Ukrainy, która powstała w geście solidarności z Ukrainkami uciekającymi przed wojną. Siostrzeństwo przyznaje dofinansowania w ramach Programu Grantowego „Cześć Dziewczyny!”.

Podczas ostatniego spotkania Siostrzeństwo zdecydowało o uruchomieniu II Edycji Programu i przeznaczeniu na granty kwoty blisko miliona złotych. 

Minimalna kwota, o którą mogą ubiegać się organizacje to 25 000 zł, a maksymalna – 75 000 zł.

Najważniejsze cele brane pod uwagę przy przyznawaniu grantów to:
·       Aktywizacja zawodowa.
·       Wsparcie adaptacji społecznej.
·       Wsparcie psychologiczne.
·       Udzielanie pomocy humanitarnej.
·       Wsparcie inicjatyw edukacyjnych.
·       Wsparcie inicjatyw naukowych.
·       Wsparcie inicjatyw kulturalnych.
·       Wzmacnianie infrastruktury społecznej.

Wnioski sporządzone w języku polskim należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 30 listopada 2022 roku do godziny 17:00.

Szczegóły, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy do Programu dostępne są na stroniewww.czescdziewczyny.pl (zakładka: Granty).

Program Grantowy jest zasilany przez środki zebrane na Funduszu „Cześć Dziewczyny!”. Fundusz został powołany po rosyjskiej agresji na Ukrainę. Zbiórka na długofalową pomoc prowadzona jest na kontach Kulczyk Foundation oraz za pośrednictwem portalu Patronite: www.patronite.pl/czescdziewczyny

Reklama