Piszesz wniosek o dotację, mały grant do urzędu miasta, gminy? Jak wypełnić formularz wniosku? Zamów poradnik ngo.pl
Prezydent Miasta Lublin
działając na podstawie art. 11 ust. 2 i art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (j.t. Dz.U. 2022 poz. 1327) ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego realizowanego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.
Cel konkursu: wybór ofert i zlecenie realizacji zadań publicznych w zakresie upowszechniania kultury fizycznej podejmowanych na rzecz poprawy kondycji fizycznej mieszkańców miasta, podnoszenie poziomu życia mieszkańców miasta poprzez stwarzanie warunków do aktywności fizycznej, zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży.
Oczekiwane rezultaty realizacji zadania publicznego: zorganizowanie na terenie Miasta Lublin zajęć sportowych z pływania dla 6 latków uczęszczających do przedszkoli oraz oddziałów zerowych utworzonych w szkołach podstawowych prowadzonych na terenie Gminy Lublin.
Tytuł zadania publicznego
Organizacja zajęć z pływania pn. „Aktywny przedszkolak”
I. Rodzaj zadania.
Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej.
II. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania.
-
Na realizację zadania publicznego przeznaczono środki w wysokości 26.000,00 zł
-
Prezydent Miasta Lublin zastrzega możliwość zmiany kwoty wskazanej w ust. 1.
III. Zasady przyznawania dotacji.
1. Zasady przyznawania dotacji określają przepisy:
1) Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie ( j.t . Dz.U. 2022 poz. 1327) wraz z aktami wykonawczymi;
2) Ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (j.t. Dz.U. 2022 poz. 1634),
3) Uchwały nr 1017/XXXII/2021 Rady Miasta Lublin z dnia 21 października 2021 r. w sprawie uchwalenia programu współpracy Gminy Lublin z organizacjami pozarządowymi oraz z podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2022 (Dz. Urz. Woj. Lubelskiego z 2021 r. poz. 4399);
4) Zarządzenia nr 18/11/2016 Prezydenta Miasta Lublin z dnia 14 listopada 2016 r. w sprawie określenia wzoru kart oceny w otwartych konkursach ofert na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie;
5) Zarządzenia nr 42/7/2021 Prezydenta Miasta Lublin z dnia 9 lipca 2021 r. w sprawie procedury przeprowadzania kontroli realizacji zadań publicznych zlecanych przez miasto Lublin podmiotom prowadzącym działalność pożytku publicznego.
2. W konkursie oferty mogą składać:
1) organizacje pozarządowe w rozumieniu ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie;
2) osoby prawne i jednostki organizacyjne działające na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej, o stosunku Państwa do innych kościołów i związków wyznaniowych oraz ogwarancjach wolności sumienia i wyznania, jeżeli ich cele statutowe obejmują prowadzenie działalności pożytku publicznego;
3) stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego;
4) spółdzielnie socjalne;
5) spółki akcyjne i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz kluby sportowe będące spółkami działającymi na podstawie przepisów ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (j.t. Dz.U. 2022 poz. 1599), które nie działają w celu osiągnięcia zysku oraz przeznaczają całość dochodu na realizację celów statutowych oraz nie przeznaczają zysku do podziału między swoich udziałowców, akcjonariuszy i pracowników.
3. Forma realizacji zadania: powierzenie.
4. Złożona oferta musi być zgodna ze wzorem określonym w rozporządzenia Przewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz.U. 2018 poz. 2057) – oraz posiadać załączniki w niej wymienione.
5. Wszystkie pozycje formularza oferty muszą zostać wypełnione zgodnie z pouczeniem co do sposobu wypełniania oferty.
6. Wypełnienie części III, pkt 6, tabela: Dodatkowe informacje dotyczące rezultatówrealizacji zadania publicznego - jest obowiązkowe.
7. Do oferty należy dołączyć również (w wersji papierowej):
1) aktualny odpis z Krajowego Rejestru Sądowego, innego rejestru lub ewidencji,
2) kopia umowy lub statutu spółki potwierdzona za zgodność z oryginałem w przypadku, gdy oferent jest spółką prawa handlowego.
8. Ofertę muszą podpisać osoby uprawnione do reprezentowania danego podmiotu lub podmiotów i składania oświadczeń woli w jego imieniu. Jeżeli osoby uprawnione nie posiadają pieczątek imiennych, podpis musi być złożony pełnym imieniem i nazwiskiem w sposób czytelny z podaniem pełnionej funkcji.
9. W przypadku dołączania pełnomocnictwa należy złożyć dowód wniesienia opłaty skarbowej (od oryginału, odpisu, wypisu, kopii) w oparciu o przepisy ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (j.t. Dz.U. 2021 poz. 1923). Opłatę w wysokości 17 zł należy dokonać na konto Urzędu Miasta Lublin nr 95 1240 2092 9329 9200 0620 0000).
10. W przypadku braków lub błędów formalnych w ofercie lub/i załącznikach do oferty, oferent może zostać wezwany w celu ich uzupełnienia. Uzupełnienie to musi nastąpić w
terminie 3 dni od daty otrzymania informacji w tej sprawie.
11. Oferty podmiotów, w stosunku do których prowadzone jest postępowanie egzekucyjne, lub które zalegają z opłacaniem należności z tytułu zobowiązań podatkowych lub/i na ubezpieczenie społeczne nie będą rozpatrywane.
12. Złożenie oferty nie jest równoznaczne z udzieleniem dotacji.
13. Dotacje na realizację zadania otrzymają podmioty, których oferty zostaną wybrane w niniejszym postępowaniu konkursowym.
14. Prezydent Miasta Lublin lub jego zastępca działający na podstawie upoważnienia, w oparciu o rekomendację Komisji Konkursowej, podejmuje rozstrzygnięcie dotyczące
ostatecznego wyboru ofert w terminie 7 dni od przekazania protokołu z przeprowadzonego postępowania konkursowego.
15. Rozstrzygnięcie Prezydenta Miasta Lublin lub jego zastępcy działającego na podstawie upoważnienia dotyczące wyboru ofert jest ostateczne i nie służy od niego odwołanie.
16. Dopuszcza się możliwość udzielenia dotacji w kwocie niższej niż wnioskowana. W takim przypadku dotacja może zostać udzielona po doprecyzowaniu warunków realizacji zadania w zaktualizowanej oferci
IV. Terminy i warunki realizacji zadania.
-
Zadanie realizowane będzie w okresie od 25 października 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
-
Warunkiem realizacji zadania jest:
1) Zapewnienie obiektów do realizacji zajęć z pływania dla dzieci w wieku 6 lat w okresie październik - grudzień 2022 r. przez okres 7 tygodni. Należy utworzyć minimum 15 grup składających się z minimum 6 osób, z których każda zrealizuje po 1 lub 2 zajęcia 45 min. w tygodniu.
2) Zapewnienie odpowiedniej liczby osób posiadających odpowiednie kwalifikacje pozwalające na prowadzenie zajęć z pływania.
3) Zapewnienie koordynacji projektu.
4) Zapewnienie obsługi zapisów uczestników zajęć.
5) Zapewnienie obsługi finansowo - księgowej oraz administracyjnej.
6) Zachowanie standardów realizacji zadania pozwalających na utrzymanie wysokiej jakości.
7) Realizacja zadania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym zapewnienie dostępności architektonicznej, cyfrowej oraz informacyjno- komunikacyjnej, osobom ze szczególnymi potrzebami, co najmniej w zakresie określonym przez minimalne wymagania, o których mowa w art. 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 roku o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami
(j.t. Dz. U. 2020 poz. 1062) oraz specyfiką tego typu działań.
8) Nieposiadanie zobowiązań finansowych wobec Gminy Lublin.
V. Termin składania ofert.
-
Termin składania wersji papierowej ofert upływa 24 października 2022 r. o godzinie 12.00
-
Oferty należy sporządzić i złożyć za pomocą platformy internetowej Witkac.pl.
-
Po złożeniu przez platformę internetową Witkac.pl, ofertę z jednakową sumą kontrolną należy w formacie .pdf wydrukować, podpisać przez uprawnione osoby a następnie złożyć:
-
za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej (ESP) Urzędu Miasta Lublin dostępnej na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP). Osoby reprezentujące podmiot muszą posiadać konto na platformie ePUAP, profil zaufany albo certyfikat kwalifikowany,
-
przesłać za pośrednictwem operatora pocztowego,
-
w Wydziale Sportu Urzędu Miasta Lublin ul. Filaretów 44 pokój nr 207 (w godzinach: 7.30-15.30),
-
w Biurach Obsługi Mieszkańców zlokalizowanych w Lublinie przy ul.: Wieniawskiej 14, Filaretów 44, Franciszka Kleeberga 12A, Szaserów 13-15, Wolska 11 (w godzinach: 7.45-15.15).
-
-
O zachowaniu terminu złożenia oferty decyduje data wpływu do Urzędu Miasta Lublin.
-
-
Termin, tryb i kryteria stosowane przy dokonywaniu wyboru oferty.
-
-
Oferty rozpatrzone zostaną w oparciu o ocenę formalną i merytoryczną przez Komisję Konkursową powołaną przez Prezydenta Miasta Lublin.
-
Komisja rozpatruje oferty w ciągu 30 dni, licząc od zakończenia terminu składania ofert.
-
Wykaz ofert, które wpłynęły w odpowiedzi na ogłoszenie o konkursie wraz z informacją o wynikach oceny formalnej zostanie umieszczony w Biuletynie Informacji Publicznej: www.bip.lublin.eu na stronie internetowej www.eto.lublin.eu oraz na tablicy ogłoszeń w siedzibie Wydziału Sportu Urzędu Miasta Lublin, ul. Filaretów 44.
-
Kryteria oceny formalnej:
-
Oferta została złożona w elektronicznym generatorze ofert.
-
Złożona oferta w wersji papierowej jest zgodna z wersją elektroniczną przygotowaną w elektronicznym generatorze ofert.
-
Oferta została złożona przez uprawnionego oferenta.
-
Oferta jest złożona na zadanie, którego realizacja jest zgodna z celami statutowymi oferenta.
-
Oferta została złożona w terminie i miejscu wskazanym w ogłoszeniu.
-
Oferta wypełniona jest czytelnie i kompletnie.
-
Wymagany udział środków własnych lub środków pochodzących z innych źródeł na realizację zadania jest na poziomie i w formie wskazanej w ogłoszeniu.
-
Oferta jest podpisana przez upoważnione osoby.
-
Oferta zawiera wymagane w ogłoszeniu załączniki.
-
Oferta nie zawiera innych błędów formalnych.
-
-
Oferty niespełniające wymogów formalnych określonych w ust. 4 lub nieuzupełnione po wezwaniu, o którym mowa w pkt. III ust. 10, zostaną odrzucone i nie będą rozpatrywane podczas oceny merytorycznej.
-
Kryteria oceny merytorycznej:
-
Możliwość realizacji zadania publicznego przez oferenta (od 0 do 25 punktów).
-
Proponowana jakość wykonania zadania i kwalifikacje osób, przy udziale których oferent będzie realizował zadanie (od 0 do 40 punktów).
-
Przedstawiona kalkulacja kosztów realizacji zadania, w tym w odniesieniu do jego zakresu rzeczowego (od 0 do 15 punktów).
-
Planowany przez oferenta wkład rzeczowy, osobowy, w tym świadczenia wolontariuszy i praca społeczna członków (od 0 do 10 punktów).
-
Ocena realizacji zadań publicznych, w przypadku organizacji, które w latach poprzednich realizowały zlecone zadania publiczne, w tym rzetelności i terminowości oraz sposobu rozliczenia środków otrzymanych na realizację zadań (od 0 do 10 punktów).
-
Oferty, które w wyniku ostatecznej oceny merytorycznej otrzymały mniej niż 65 punktów nie mogą uzyskać rekomendacji do dofinansowania.
-
Komisja na każdym etapie swojej pracy może wezwać do złożenia wyjaśnień w sprawie oferty osobę wyznaczoną w ofercie do składania wyjaśnień.
-
Wyniki konkursu zostaną opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.lublin.eu oraz na stronie internetowej www.eto.lublin.eu oraz na tablicy ogłoszeń w siedzibie Wydziału Sportu Urzędu Miasta Lublin, ul. Filaretów 44 niezwłocznie po dokonaniu rozstrzygnięcia przez Prezydenta Miasta Lublin lub jego zastępcy działającego na podstawie upoważnienia.
VII. Środki przekazane organizacjom pozarządowym w ramach dotacji na realizację zadań publicznych z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.
-
W roku 2021 przekazano środki w wysokości 21.540.081 zł. (w tym na zadania realizowane w ramach budżetu obywatelskiego).
-
W roku 2022 przeznaczono środki w wysokości 27.940.000 zł. (w tym na zadania realizowane w ramach budżetu obywatelskiego).
VIII. Postanowienia końcowe.
1. Prezydent Miasta Lublin lub jego zastępca działający na podstawie upoważnienia zastrzega sobie prawo odwołania konkursu z podaniem przyczyny jego odwołania.
2.Kosztami kwalifikowanymi przy realizacji zadania: Organizacja zajęć z pływania pn. „Aktywny przedszkolak" finansowanymi ze środków budżetu Gminy Lublin są:
1) wynagrodzenie osób prowadzących zajęcia w wysokości 60 zł brutto za godzinę lekcyjną (45 minut) łącznie z pochodnymi,
2) koszty niezbędne do realizacji zadania zgodnie z przepisami prawa i specyfiką realizowanego zadania,
3) w ramach kosztów administracyjnych stanowiących do 5% dotacji: obsługa finansowo-księgowa zadania, obsługa administracyjna, czynsz za wynajem pomieszczeń biurowych, zakup materiałów oraz usług biurowych, pocztowych i telekomunikacyjnych (materiały papiernicze, toner do drukarki, koperty, znaczki, abonamenty za telefony służbowe i Internet, itp.), opłaty bankowe,
4) podatek od towarów i usług (VAT) - jeżeli nie może zostać odzyskany w oparciu o ustawę z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (j.t. Dz.U. 2022 poz. 931 ze zm.)
-
Za koszty kwalifikowane uznaje się wydatki poniesione od 25 października 2022 r. do 31 grudnia 2022 r., z zastrzeżeniem, że wydatkowanie środków finansowych
z dotacji możliwe jest od dnia rozstrzygnięcia konkursu. -
Dopuszcza się dokonywanie przesunięć pomiędzy poszczególnymi pozycjami kosztorysu tj. działaniami, a w przypadku jednego działania pomiędzy poszczególnymi kosztami tego działania, określonymi w kalkulacji przewidywanych kosztów w ofercie, z zachowaniem zasady nie zwiększenia tego wydatku o więcej niż 30 % z wyłączeniem środków przeznaczonych na wynajem komunalnych obiektów sportowych.
-
Nie dopuszcza się możliwości dokonania przesunięć z kosztów merytorycznych na administracyjne oraz przesunięć środków przeznaczonych na wynajem komunalnych obiektów sportowych na inne koszty lub działania.
-
W przypadku otrzymania dotacji podmiot zobowiązany jest do niezwłocznego, po ogłoszeniu w sposób określony w części VI ust. 3 wyników konkursu, złożenia aktualizacji oferty i zawarcia umowy lub zawarcia umowy (w przypadku, gdy aktualizacja nie jest wymagana).
-
Niezłożenie aktualizacji oferty i niezawarcie umowy lub niezawarcie umowy (w przypadku, gdy aktualizacja nie jest wymagana) w terminie 21 dni od dnia ogłoszenia wyników konkursu jest równoznaczne z rezygnacją z realizacji zadania publicznego określonego w ofercie oraz z udzielonej dotacji.
-
W przypadku otrzymania dotacji i podpisania umowy podmiot zobowiązany jest załączyć do sprawozdania częściowego/końcowego z wykonania zadania publicznego zestawienie faktur/rachunków związanych z realizacją zadania publicznego w formie papierowej i elektronicznej oraz dodatkowe materiały potwierdzające realizację zadania (np. publikacje prasowe, zdjęcia, filmy, plakaty, wyniki zawodów itp.).
-
Informacje w sprawie konkursu można uzyskać w Wydziale Sportu Urzędu Miasta Lublin pod numerem 81 466 38 00.
Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl