Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Chcesz dostawać artykuły wybrane przez redakcję ngo.pl specjalnie dla Ciebie? Przeczytaj najciekawsze teksty publicystyczne. Zamów bezpłatny newsletter Magazyn NGO.PL na weekend!

Reklama
Nabór od 22.07.2022 do 30.09.2022 23:59
Stiftung EVZ
Agnieszka Pustola, Corinna Jentzsch, local.history@stiftung-evz.de
Łączny budżet 1 mln EUR
Do 100% dofinansowania
Dotacje od 20 tys. do 60 tys. EUR
Organizacje pozarządowe, Wolontariusze
Jak bardzo przeszłość jest obecna w naszych lokalnych społecznościach? Dlaczego nauka o rasistowskiej polityce narodowego socjalizmu wciąż jest aktualna i czego uczy nas ten szczególny okres historii? Jak zachowujemy - ponad 75 lat po zakończeniu II wojny światowej - pamięć o tych, którzy byli prześladowani podczas niemieckiej okupacji?

Nowy konkurs grantowy local.history berlińskiej fundacji EVZ. Program grantowy local.history ma na celu krytyczne odniesienie się na poziomie lokalnym do historycznych miejsc, osób, rodzin, wydarzeń, przedsiębiorstw lub budynków z czasów nazizmu. Wnioski mogą składać organizacje zarejestrowane w Polsce, Czechach, Słowacji i Ukrainie. 

Termin składania wniosków upływa 30.09.2022.

Reklama