Jak zapewnić niezależne finansowanie Twojej fundacji, stowarzyszeniu? Kurs online i poradnik czeka na Ciebie. Kup pakiet o fundraisingu w NGO
Konkurs ofert: Zagospodarowanie wolnego czasu dzieci i młodzieży
I. Rodzaj zadania
Organizacja zajęć sportowych i imprez towarzyszących m.in.: turniejów, zawodów, rajdów itp. dla dzieci i młodzieży, jako alternatywnych form spędzania czasu wolnego; Zagospodarowanie wolnego czasu dzieci i młodzieży
II. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania
1. Gmina Miasto Rzeszów przeznacza na realizację zadania w 2022 roku środki w wysokości 92 000 zł (słownie złotych: dziewięćdziesiąt dwa tysiące).
2. Wysokość środków, o których mowa w ust. 1, może ulec zmianie.
3. Środki, o których mowa w ust. 1, mogą ulec zwiększeniu do kwoty 764 000 zł (słownie złotych: siedemset sześćdziesiąt cztery tysiące) w przypadku przyznania Gminie Miasto Rzeszów przez UNICEF, Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci, środków finansowych na zagospodarowanie wolnego czasu dzieci i młodzieży.
Działania, o których mowa w konkursie mogą mieć formę:
1) letnich półkolonii,
2) pozalekcyjnych i weekendowych zajęć, w tym artystycznych, edukacyjnych i sportowych,
3) wycieczek organizowanych na terenie Rzeszowa i Podkarpacia,
4) zorganizowanych wyjść do rzeszowskich sal zabaw, kin, teatrów i innych miejsc,
5) konkursów i zabaw sportowych z nagrodami oraz zapewnienia innych atrakcji.
Dzieci i młodzież nie mogą kilkukrotnie korzystać z tej samej formy działań, o których mowa powyżej.
Program rekreacyjno-edukacyjny powinien być dostosowany do wieku uczestników oraz powinien uwzględniać działania integracyjne, promujące postawy prozdrowotne, w tym ukierunkowane na utrwalenie zasad zdrowego żywienia oraz aktywności fizycznej, utrwalające wiedzę na temat czynników ryzyka uzależnień chemicznych i behawioralnych oraz promujących wolontariat.
W ramach form działań, o których mowa powyżej mogą być prowadzone m.in. zajęcia artystyczne, edukacyjne, sportowe, wycieczki na terenie Rzeszowa/Podkarpacia, wyjścia do rzeszowskich sal zabaw, konkursy i zabawy sportowe z nagrodami i inne.
Minimalna liczba uchodźców z Ukrainy, uczestników zadania publicznego, to 5 osób w grupie, z zastrzeżeniem, że grupa nie może liczyć więcej, niż 20 osób.
Ze względu na specyfikę zadania publicznego, Prezydent Miasta Rzeszowa może odstąpić od zastosowania przelicznika określonego powyżej, w przypadku zachowania proporcji 1:4 pomiędzy dziećmi i młodzieżą, uchodźcami z Ukrainy a pozostałymi, uprawnionymi uczestnikami.
Termin składania ofert
1. Nabór ofert w ramach konkursu ma charakter ciągły, co oznacza, że oferty można składać do dnia 31 października 2022 r.
2. Oferty należy składać:
1) w siedzibie Urzędu Miasta Rzeszowa, Rynek 1 (kancelaria podawcza),
2) w sekretariacie Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. Kopernika 16,
3) za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej Urzędu Miasta Rzeszowa na platformie e-PUAP: /umrz/SkrytkaESP.
3. Oferty, które wpłyną po terminie, nie będą rozpatrywane.