Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Czy wiesz, że ngo.pl ma swój sklep? Praktyczne poradniki, kursy online Odwiedź sklep.ngo.pl

Nabór wniosków do programu Czuwamy! Pamiętamy! Fundacji ORLEN - rewitalizacja Miejsc Pamięci

Reklama
Nabór od 21.04.2022 do 16.05.2022 23:59
Fundacja ORLEN
czuwamypamietamy@orlen.pl
Łączny budżet 300 tys. PLN
Do 100% dofinansowania
Dotacje do 10 tys. PLN
Młodzież, Organizacje pozarządowe, Seniorzy, Dorośli, Wolontariusze
Fundacja ORLEN już po raz piąty wesprze lokalne organizacje w zorganizowaniu żywej lekcji historii i patriotyzmu. Zapraszamy do udziału w programie organizacje pozarządowe, biblioteki, domy kultury, szkoły, organizacje harcerskie i włodarzy miast. Wnioski o przyznanie darowizny na renowację miejsc pamięci można składać od 14 kwietnia do 16 maja 2022 r. za pośrednictwem formularza, znajdującego się na stronie Fundacji ORLEN.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Programie Czuwamy! Pamiętamy!, w ramach którego można ubiegać się do 10 000 złotych na rewitalizację Miejsc Pamięci.

Każda edycja programu odkrywa niezwykłe karty historii, które są nieodłączną częścią naszych współczesnych czasów. Warto pamięć o nich i pielęgnować je jak najdłużej. 
Fundacja ORLEN już po raz piąty wesprze lokalne organizacje w zorganizowaniu żywej lekcji historii i patriotyzmu. Zapraszamy do udziału w programie organizacje pozarządowe, biblioteki, domy kultury, szkoły, organizacje harcerskie i włodarzy miast.

W zeszłorocznej edycji Programu udało wesprzeć się środkami finansowymi 34 projekty zgłoszone przez organizacje, stowarzyszenia i instytucje gminne. 
Gminie Janowiec za pomocą otrzymanych środków udało się oczyścić i zabezpieczyć miejsce pamięci ofiar z II wojny światowej, które znajduje się na janowickim rynku.
Uczniowie szkoły w Pobiednie we współpracy ze szkołą w Prusieku zrealizowali swój projekt na byłym cmentarzu greko-katolickim w Prusieku, na którym została pochowana nauczycielka z miejscowej szkoły. Wykarczowali krzewy, wyrównali teren, poszerzyli drogę na cmentarz, zainstalowali barierki wokół mogił, a także ustawili tablice informacyjne.

W tym roku również twoja organizacja ma szansę uzyskać wsparcie i przywrócić pamięć lokalnym bohaterom i wydarzeniom!

Wnioski o przyznanie darowizny na renowację miejsc pamięci można składać od 14 kwietnia do 16 maja 2022 r. za pośrednictwem formularza, znajdującego się na stronie Fundacji ORLEN - https://fundacja.orlen.pl/PL/NaszeProgramy/Strony/czuwamy-pamietamy.aspx.

Program został objęty Honorowym Patronatem Instytutu Pamięci Narodowej.

Reklama