Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Korzystaj z nowego źródła pieniędzy dla Twojej NGO. Buduj dobre relacje z darczyńcami Zbieraj darowizny przez internet z Wpłacam 2.0. Sprawdź

Program wsparcia uchodźców z Ukrainy „Sąsiedzka Pomoc”

Reklama
Nabór od 19.04.2022 do 30.06.2022 23:59
Netto, Fundacja Salling, Związek Ukraińców w Polsce
Łączny budżet 1,25 mln PLN
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje do 15 tys. PLN
Cudzoziemcy, migranci
Netto wspólnie z Fundacją Salling zainicjowało program pomocowy, w ramach którego wesprze minimum 100 inicjatyw na rzecz uchodźców z Ukrainy. Co tydzień będziemy wybierać kilka zgłoszeń, które otrzymają od nas finansowanie.

Jakie wsparcie oferujemy?

W ramach Sąsiedzkiej Pomocy chcemy wesprzeć minimum 100 inicjatyw na rzecz ukraińskich dzieci i ich opiekunów, w zakresie zdrowia, edukacji i integracji społecznej.

Z dotychczasowego doświadczenia wiemy, że często są to prośby o sfinansowanie m.in., wyprawek szkolnych, wyposażenia miejsc pobytu uchodźców, pokrycia kosztów wyżywienie w przedszkolach czy kosztów leczenia.

Kto może się zgłosić?

O wsparcie mogą ubiegać się osoby prywatne, a także firmy i podmioty takie jak szkoły, przedszkola, jednostki samorządu terytorialnego, rady osiedli czy fundacje. Lokalni inicjatorzy, którzy dzięki tym środkom pomogą ukraińskim dzieciom i ich opiekunom w zakresie edukacji, zdrowia i integracji społecznej.

Program będzie polegać na finansowaniu inicjatyw lokalnych mających na celu wsparcie uchodźców z Ukrainy na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w zakresie: zdrowia lub edukacji lub integracji społecznej, których realizacja nie przekroczy każdorazowo kwoty 15.000,00 PLN. 

Inicjatywy będą mogły być przedstawiane przez Uczestników, w ramach Programu, poprzez przygotowaną przez Organizatora stronę internetową, prowadzoną pod adresem: www.sasiedzkapomoc.netto.pl.

Zgłoszenia przyjmujemy do 30.06.2022 r.

Źródło: Netto
Reklama