Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak założyć organizację pozarządową Dowiedz się, zadaj pytania ekspertce. Przyjdź na webinar >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Program wsparcia uchodźców z Ukrainy „Sąsiedzka Pomoc”

Reklama
Nabór od 19.04.2022 do 30.06.2022 23:59
Netto, Fundacja Salling, Związek Ukraińców w Polsce
Łączny budżet 1,25 mln PLN
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje do 15 tys. PLN
Cudzoziemcy, migranci
Netto wspólnie z Fundacją Salling zainicjowało program pomocowy, w ramach którego wesprze minimum 100 inicjatyw na rzecz uchodźców z Ukrainy. Co tydzień będziemy wybierać kilka zgłoszeń, które otrzymają od nas finansowanie.

Jakie wsparcie oferujemy?

W ramach Sąsiedzkiej Pomocy chcemy wesprzeć minimum 100 inicjatyw na rzecz ukraińskich dzieci i ich opiekunów, w zakresie zdrowia, edukacji i integracji społecznej.

Z dotychczasowego doświadczenia wiemy, że często są to prośby o sfinansowanie m.in., wyprawek szkolnych, wyposażenia miejsc pobytu uchodźców, pokrycia kosztów wyżywienie w przedszkolach czy kosztów leczenia.

Kto może się zgłosić?

O wsparcie mogą ubiegać się osoby prywatne, a także firmy i podmioty takie jak szkoły, przedszkola, jednostki samorządu terytorialnego, rady osiedli czy fundacje. Lokalni inicjatorzy, którzy dzięki tym środkom pomogą ukraińskim dzieciom i ich opiekunom w zakresie edukacji, zdrowia i integracji społecznej.

Program będzie polegać na finansowaniu inicjatyw lokalnych mających na celu wsparcie uchodźców z Ukrainy na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w zakresie: zdrowia lub edukacji lub integracji społecznej, których realizacja nie przekroczy każdorazowo kwoty 15.000,00 PLN. 

Inicjatywy będą mogły być przedstawiane przez Uczestników, w ramach Programu, poprzez przygotowaną przez Organizatora stronę internetową, prowadzoną pod adresem: www.sasiedzkapomoc.netto.pl.

Zgłoszenia przyjmujemy do 30.06.2022 r.

Źródło: Netto
Reklama