Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Czy wiesz, że ngo.pl ma swój sklep? Praktyczne poradniki, kursy online Odwiedź sklep.ngo.pl

Program Grantowy „Cześć Dziewczyny!”. Nawet 100 tysięcy złotych dofinansowania

Reklama
Nabór od 13.04.2022 do 15.05.2022 23:59
Fundusz Wsparcia Kobiet i Dziewczynek z Ukrainy „Cześć Dziewczyny!”
Łączny budżet 1,4 mln PLN
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje od 50 tys. do 100 tys. PLN
Dzieci, Kobiety, Cudzoziemcy, migranci
Siostrzeństwo Polsko-Ukraińskie, do którego należą m.in. Iryna Deszczyca, Agnieszka Holland, Dominika Kulczyk, Olga Tokarczuk czy Oksana Zabużko, uruchomiło Pierwszą Edycję Programu Grantowego „Cześć Dziewczyny!”. Na najlepsze projekty poświęcone długofalowej pomocy Kobietom z Ukrainy Siostrzeństwo przekaże prawie 1,5 miliona złotych. Maksymalna wysokość grantu to 100 tysięcy złotych.

Pierwsza Edycja Programu Grantowego ,,Cześć Dziewczyny!” powstała jako odpowiedź na potrzeby milionów uchodźczyń i uchodźców, którzy zmuszeni byli uciekać z objętej wojną Ukrainy. Granty mają trafić do inicjatyw społecznych, które posłużą poprawie sytuacji ukraińskich Kobiet i Dzieci. Celem programu jest wsparcie lokalnych projektów, które pomogą im stworzyć w Polsce drugi Dom.

 W ramach Programu rozdysponowane zostaną środki zebrane na Funduszu Wsparcia Kobiet i Dziewczynek z Ukrainy „Cześć Dziewczyny!”. Jak do tej pory zgromadzono na nim prawie 1,5 miliona złotych, z czego milion złotych przekazała Dominika Kulczyk, Prezeska Zarządu Kulczyk Foundation. Pieniądze na długofalową pomoc zbierane są na kontach Fundacji oraz za pośrednictwem portalu Patronite: www.patronite.pl/czescdziewczyny

– Historia nie zapomni Polkom i Polakom tego, co zrobili dla Ukrainek i Ukraińców. Otwartej granicy, otwartych domów i mieszkań, otwartych serc. Jednak jako Siostrzeństwo wierzymy, że nadal można zrobić więcej - zapewnić tym ludziom stałe schronienie, zaopiekować się Nimi. Pomóc im postawić pierwszy krok. To, co ważne, i co rozumiem z perspektywy przedsiębiorczyni, to fakt, że powinniśmy być przygotowani na długofalowe wsparcie dla Nich. Myśleć o pomocy nie w charakterze sprintu, a maratonu – mówi Dominika Kulczyk, Prezeska Kulczyk Foundation.Najważniejsze kryteria brane pod uwagę przy przyznawaniu grantów to:

•                    Wsparcie relacji rodzinnych.

•                    Wsparcie psychologiczne.

•                    Wsparcie adaptacji społecznej w nowej rzeczywistości.

•                    Tworzenie nowych miejsc pracy.

•                    Aktywizacja kobiet i osób starszych.

•                    Wsparcie kanałów pomocy humanitarnej.

•                    Wsparcie edukacji i inicjatyw naukowych.

•                    Wsparcie inicjatyw kulturalnych, szczególnie w wymiarze lokalnym.

•                    Aktywizacja biznesowa relacji polsko–ukraińskich.

•                    Trwałość proponowanej infrastruktury społecznej.

 Zwycięskie projekty wyłoni Siostrzeństwo Polsko-Ukraińskie, koalicja 25 Kobiet z Polski i Ukrainy, która została powołana 4 kwietnia w Warszawie. Siostrzeństwo przyznawać będzie granty zarówno w tej, jak i kolejnych edycjach Programu.

 Hasło „Cześć Dziewczyny!”, na którym opiera się cała inicjatywa, jest jednak uniwersalne. I dotyczy również uchodźczyń, które musiały opuścić swój kraj w wielu innych miejscach na świecie. Działania Siostrzeństwa w ramach Programu Grantowego skierowane będą także do nich i takie projekty również mogą liczyć na dofinansowanie.

 Wnioski o udział w Programie, wypełnione przy użyciu specjalnego Formularza, można zgłaszać do 15 maja 2022 roku pod adresem mailowym granty@kulczykfoundation.org.pl.Zgłoszenia będą rozpatrywane do 16 czerwca 2022 roku.

Kryteria oceny zgłoszeń oraz wszelkie dodatkowe informacje znaleźć można w Regulaminie Programu. Formularz i Regulamin zostały opublikowane na stronie www.czescdziewczyny.pl. Maksymalna kwota, o którą można się ubiegać w ramach Programu to 100 000 złotych.

Reklama