Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Czy wiesz, że ngo.pl ma swój sklep? Praktyczne poradniki, kursy online Odwiedź sklep.ngo.pl

Równać Szanse - Małe Granty [patronat ngo.pl]

Reklama
Nabór od 04.04.2022 do 07.06.2022 12:00
Program Równać Szanse
+48 609 458 344 rownacszanse@civispolonus.org.pl
Łączny budżet nieznany
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje do 10 tys. PLN
Młodzież, Organizacje pozarządowe
Ruszył nabór wniosków w konkursie Równać Szanse Małe Granty! Możesz zdobyć aż do 10 000 zł na realizację sześciomiesięcznego projektu z młodzieżą w Twojej miejscowości! Nabór trwa do 7 czerwca do godziny 12:00.

W Równać Szanse pomagamy młodym ludziom wcielać w życie ich pomysły i to właśnie oni prowadzą projekty. Są aktywnymi twórcami, uczestnikami i realizatorami projektu. Planują działania i realizują je, podejmując jednocześnie decyzje o tym, co i jak robią. Doświadczają konsekwencji własnych decyzji, które nie zawsze mogą okazać się słuszne. To naturalna i konieczna część rozwoju.

Nieustannie próbują nowych rzeczy i stawiają czoła wyzwaniom związanym z realizacją swoich celów. W ten sposób zdobywają ważne doświadczenia i rozwijają nowe umiejętności, które pomogą im w przyszłości.

Może to czas, żeby zrealizować taki projekt w Twojej miejscowości?

Kto może ubiegać się o dotację?

W organizowanych przez nas konkursach przyznajemy granty podmiotom z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców. Mogą to być:

  • Koła Gospodyń Wiejskich wpisane do rejestru Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa lub KRS bądź ewidencji prowadzonej przez starostów.
  • Ochotnicze Straże Pożarne,
  • powiatowe, miejskie i gminne biblioteki publiczne;
  • powiatowe, miejskie i gminne domy kultury;
  • organizacje pozarządowe, zarejestrowane (w formie stowarzyszeń lub fundacji) w KRS lub w ewidencji prowadzonej przez starostów;

Uczestnikami naszych projektów jest młodzież w wieku od 13 do 19 lat z miejscowości do 20 000 mieszkańców. W grupie projektowej powinno działać minimum 10 osób, a zalecana przez nas liczba osób w grupie to 12-15 osób.

Jak wspieramy wnioskujące organizacje?

  • uczestnikom projektów zapewniamy ciekawe gadżety (m.in. koszulki).
  • prowadzimy wizyty konsultacyjno – monitoringowe w miejscu realizacji działań,
  • szkolimy i doradzamy koordynatorom projektów,
  • przyznajemy granty do 10 000 zł na realizację sześciomiesięcznych projektów,
  • szkolimy i doradzamy na etapie składania wniosków,

Masz świetny pomysł na projekt, ale nie wiesz, od czego zacząć? A może potrzebujesz inspiracji lub zastanawiasz się, czy w ogóle wziąć udział? Mamy coś specjalnie dla Ciebie! Zaplanowaliśmy cztery bezpłatne webinaria, podczas których nasi eksperci omówią najważniejsze tematy i odpowiedzą na Twoje pytania.

Zachęcamy do kontaktu i zadawania pytań!
+48 609 458 344
pawel.walecki@civispolonus.org.pl
artur.lega@civispolonus.org.pl
rownacszanse@civispolonus.org.pl

Konkurs Małe Granty organizowany jest w ramach Programu Równać Szanse 2022 Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Fundację Civis Polonus.

Reklama