Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak założyć stowarzyszenie i napisać jego statut? Wszystkie informacje w poradniku PDF. Sprawdź >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Konkurs grantowy: Dzieci Kapitana Nemo

Reklama
Nabór od 22.03.2022 do 09.05.2022 23:59
Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego
Łączny budżet 450 tys. PLN
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje do 15 tys. PLN
Młodzież, Dzieci
Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego ogłosiła kolejną edycję konkursu grantowego „Dzieci Kapitana Nemo”. Adresatem działań konkursowych są uczniowie szkół podstawowych (klasy IV-VIII) oraz szkół ponadpodstawowych (wszystkie klasy), uczący się w gminach do 100 tys. mieszkańców.

O programie

Planując powieść 20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi. Juliusz Verne początkowo chciał, aby tytułowym kapitanem Nemo był polski powstaniec, który dzięki swoim niezwykłym talentom buduje łódź podwodną i mści się na dawnych carskich oprawcach. Ostatecznie jednak kapitan Nemo Polakiem nie został, bo pomysł ten wyperswadował Vernemu jego wydawca, który bał się stracić duży rynek zbytu, jakim była ówczesna Rosja. Niemniej jednak w tej historii zawiera się tęsknota za nieopowiedzianymi biografiami naszych rodaków, którzy z dala od ojczyzny dokonywali rzeczy wielkich. Medycyna, prawo, przemysł, przedsiębiorczość, to tylko niektóre z dziedzin, w których Polacy dokonywali przełomów, mimo wielu przeciwności. Wszyscy znamy historię i losy Marii Curie Skłodowskiej. Ale kto słyszał o losach eksploratorów, odkrywców i badaczy, o których nie pisze się w podręcznikach. Naszym celem jest przypomnienie ich historii by natchnąć do tego, co możemy osiągnąć dzięki wspólnocie, skoro w ciężkich dla naszego kraju czasach udawało się tak wiele dokonać bez jej wsparcia. 

Dzieci Kapitana Nemo to projekt historyczny dla dzieci i młodzieży od 10 do 18 lat, mający im przybliżać historie wybitnych i nie tak powszechnie znanych Polaków, którzy osiągnęli sukces naukowy, artystyczny czy biznesowy.

Projekt może być realizowany w formie warsztatów, lekcji tematycznych, wystaw, gier terenowych, miejskich, planszowych itp.

Co chcemy osiągnąć:

Naszym celem jest przypomnienie sylwetek Polaków, których osiągnięcia, odkrycia czy wynalazki zrewolucjonizowały myśl ludzką i zmieniły postrzeganie świata. Niech ich sukcesy nie zostaną zapomniane, ale niech staną się przykładem i inspiracją dla młodych Polaków.

Na co może być przeznaczone dofinansowanie:

W ramach programu dofinansowanie może być przeznaczone na:

  • przygotowanie zajęć/warsztatów
  • zakup materiałów edukacyjnych/dydaktycznych itp.
  • koordynację projektu
  • koszty księgowości
  • wynajem sali

Jak to zrobić?

Złóż wniosek w generatorze na stronie 
dotacje.fundacjabgk.pl/login

Jeden wnioskodawca może zgłosić do konkursu tylko jeden wniosek

Kto może wziąć udział i kiedy?

W Konkursie mogą wziąć udział:

  • fundacje
  • stowarzyszenia
  • publiczne szkoły podstawowe i ponadpodstawowe
  • biblioteki publiczne
  • domy kultury.

Termin składania wniosków: od 22.03.2022 r. do 09.05.2022 r.

WYNIKI OGŁOSIMY 22 czerwca 2022 r. do godz. 18:00.

W programie wygra maksymalnie 30 najlepszych projektów, które zostaną dofinansowane każdy na kwotę do 15 000,00 zł brutto.

Reklama