Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Czy wiesz, że ngo.pl ma swój sklep? Praktyczne poradniki, kursy online Odwiedź sklep.ngo.pl

Program grantowy Rozgrzewamy Polskie Serca z okazji Roku Ignacego Łukasiewicza

Reklama
Nabór od 12.01.2022 do 31.03.2022 23:59
Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza
Łączny budżet nieznany
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje od 5 tys. do 100 tys. PLN
Młodzież, Dorośli, Dzieci
Rok 2022 jest rokiem Ignacego Łukasiewicza – wybitnego polskiego wynalazcy, przedsiębiorcy i działacza niepodległościowego. Z tej okazji Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza zorganizowała program grantowy, którego celem jest wsparcie społecznych inicjatyw poświęconych wielkiemu, polskiemu wynalazcy.

Program został objęty honorowym patronatem Marszałek Sejmu RP oraz Ministra Aktywów Państwowych. Patronat medialny nad inicjatywą sprawuje Polskie Radio.

Kto może wziąć udział?

Program skierowany jest do organizacji pozarządowych oraz jednostek samorządu terytorialnego i ich jednostek organizacyjnych, instytucji kultury, szkół publicznych i przedszkoli publicznych. Prowadzony jest z myślą o tych, którzy mają pomysł i energię, by upamiętnić postać Ignacego Łukasiewicza. W ramach Programu zostaną wybrane najbardziej wartościowe projekty inicjatyw społecznych, które otrzymają wsparcie w postaci grantów.

Jak zgłosić projekt?

Zgłoszeń można dokonywać na stronie https://rozgrzewamypolskieserca.pl w terminie od 12 stycznia do 31 marca 2022 r. Należy zarejestrować się do programu, a następnie przesłać zgłoszenie przez formularz, który również znajduje się na stronie.

Uczestnicy mogą ubiegać się o granty w wysokości od 5 do 100 tysięcy złotych.

Jury programu podczas oceny prac weźmie pod uwagę takie kryteria jak:

  • potrzeba realizacji Projektu dla określonej społeczności;
  • jakość koncepcji (formy realizacji, harmonogram, kosztorys, zarządzanie Projektem);
  • zaangażowanie społeczności;
  • atrakcyjność oraz innowacyjność działań w odniesieniu do grupy odbiorców;
  • upamiętnienie sylwetki Ignacego Łukasiewicza.

 Granty zostaną przyznane do końca maja 2022 r., a beneficjenci będą mieli czas na realizację swoich projektów do końca 2022 r.

 Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami programu Rozgrzewamy Polskie Serca na stronie: https://rozgrzewamypolskieserca.pl

Reklama