Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Ustawa Kamilka. Podstawowe informacje dla NGO-sów Dowiedz się więcej 6.06 na #ngoplLIVE >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Otwarty konkurs ofert dla podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego na wsparcie realizacji zadania: Wspieranie międzynarodowych...

Reklama
Otwarty konkurs ofert dla podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego na wsparcie realizacji zadania: Wspieranie międzynarodowych staży wymian
Nabór od 25.04.2018 do 17.05.2018 23:59
Samodzielny Referat Współpracy z Zagranicą
Łączny budżet 450 tys. PLN
Procent dofinansowania nieznany
Kwota dofinansowania nieznana
Urząd Miasta Gdyni, Samodzielny Referat Współpracy z Zagranicą ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego pod nazwą: Otwarty konkurs ofert dla podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego na wsparcie realizacji zadania: Wspieranie międzynarodowych staży wymian.

Prezydent Miasta Gdyni 
na podstawie zarządzenia Nr 7792/18/VII/P z dnia 24.04.2018 r. r. ogłasza otwarty konkurs ofert dla podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego na wsparcie realizacji zadania pod nazwą: Wspieranie międzynarodowych staży i wymian

I . Obsługa merytoryczna konkursu

Urząd Miasta Gdyni, Samodzielny Referat Współpracy z Zagranicą, ul. 10 Lutego 24, 81-364 Gdynia (pokój 510), osoba odpowiedzialna: Monika Pawlińska, tel. 58 66-88-206, fax. 58 66-88-210, e-mail: m.pawlinska@gdynia.pl

 

II. Podstawa prawna konkursu

Konkurs przeprowadzony jest na podstawie art. 4 ust. 1 pkt  22, 26  i 27 oraz art. 11 ust. 1w zw. z art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (j.t. Dz.U.2018.450).

 

III. Termin i miejsce składania ofert

1. Oferty należy składać za pośrednictwem generatora ofert na stronie internetowej www.witkac.pl w terminie do 17.05.2018 r., godz. 23:59:59.

2. Po złożeniu oferty w generatorze, o którym mowa w ust. 1 należy dostarczyć do Urzędu Miasta Gdyni w terminie do 18.05.2018 r., godz. 16:00 wygenerowane potwierdzenie złożenia oferty podpisane przez osoby upoważnione do reprezentowania oferenta, załączniki do oferty (oryginały lub kserokopie potwierdzone za zgodność z oryginałem) oraz odpowiednią stronę złożonej w generatorze oferty zawierającą podpisy osób upoważnionych do reprezentowania oferenta.

3. W przypadku składania dokumentów, o których mowa w ust. 2 za pośrednictwem operatora pocztowego decyduje moment dotarcia przesyłki do Urzędu Miasta Gdyni.

 

IV. Rodzaj i termin realizacji zadania

1. W ramach niniejszego konkursu planowane jest dofinansowanie realizacji zadania mającego na celu:

1) rozwój instytucji demokratycznego państwa i wzrost aktywności obywatelskiej w krajach byłego Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich (z wyłączeniem Estonii, Litwy i Łotwy),

2) pomoc w nawiązywaniu kontaktów międzynarodowych przez liderów organizacji pozarządowych z obszaru określonego w punkcie IV.1.1),

3) zapoznanie studentów i liderów organizacji pozarządowych z obszaru określonego w punkcie IV.1.1) z mechanizmami funkcjonowania instytucji demokratycznego państwa: administracją publiczną oraz organizacjami pozarządowymi działającymi w sferze zainteresowań uczestników projektu.

2. Zadanie należy zrealizować w formie wizyt studyjnych (dla grup) oraz staży (indywidualnych), których realizacja rozpocznie się nie wcześniej niż 01.07.2018 roku i zakończy najpóźniej do 30.06.2021 roku. W każdej wizycie studyjnej musi uczestniczyć minimum 12 osób, a w jednej edycji stażu indywidualnego – minimum 5 osób. W trakcie realizacji zadania należy zorganizować łącznie co najmniej 9 wizyt studyjnych oraz co najmniej 3 edycje staży.

3. W ramach budżetu dotacji lub ze środków własnych, oferent może zaproponować dodatkowe działania, ponad określone powyżej minimum. Mogą one dotyczyć zarówno poszerzenia opisanego wyżej zakresu, jak i realizacji innych działań, które przyczynią się do realizacji celów zadania.

 

V. Wysokość środków publicznych przewidzianych na realizację zadania

Zleceniodawca zlecający zadanie zapewni przekazanie środków finansowych w formie dotacji:

- w 2018 r. – do kwoty 75 000 zł

- w 2019 r. – do kwoty 150 000 zł

- w 2020 r. – do kwoty 150 000 zł

- w 2021 r. – do kwoty 75 000 zł

 

VI. Zasady i warunki przyznawania dotacji

1. Merytorycznie oceniane będą wyłącznie oferty spełniające łącznie wszystkie wymogi określone w niniejszym ogłoszeniu oraz w obowiązujących przepisach prawa.

2. Oferta musi być złożona według wzoru określonego w  rozporządzeniu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 19 sierpnia 2016 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdańz wykonania tych zadań (Dz. U. z 2016, poz. 1300).

3. Dodatkowe załączniki, które należy dołączyć do oferty:

    1)  umowa partnerska lub oświadczenie partnera w przypadku wskazania partnera,

    2)  statut oferenta/oferentów,

    3) pełnomocnictwo (-a) do działania w imieniu oferenta (w przypadku, gdy ofertę podpisują osoby inne, niż umocowane w KRS do reprezentacji),

    4) ankieta Gdyńskiego Banku Danych o Organizacjach Pozarządowych,

    5) inne dokumenty potwierdzające fakty, zdarzenia lub czynności, na które oferent powołuje
        się w ofercie.

4. Oferta (potwierdzenie złożenia oferty oraz ostatnia strona oferty wygenerowanej z systemu witkac.pl) musi być podpisana przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w sprawach majątkowych w imieniu oferenta/(ów).

5. Cele i sposoby ich realizacji określone w statucie oferenta/(ów) muszą upoważniać go do realizacji działań określonych w ogłoszeniu oraz w złożonej ofercie.

6. Fotokopie (skan) załączników poświadczone za zgodność notarialnie lub przez osobę upoważnioną do reprezentacji oferenta należy załączyć do oferty w generatorze wniosków Witkac.pl.

7. Oferta realizacji zadania publicznego powinna zawierać w szczególności kalkulację przewidywanych kosztów realizacji zadania, z wyodrębnieniem kosztów na poszczególne lata, tj.: 2018, 2019, 2020 i 2021 oraz szczegółowy zakres rzeczowy zadania publicznego proponowanego do realizacji, termin i miejsce realizacji zadania publicznego.

8. Dopuszczalne jest złożenie oferty wspólnej dwóch lub większej liczby organizacji pozarządowych lub podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie działających wspólnie. Oferta wspólna powinna zawierać:

a) infrmację jakie działania w ramach realizacji zadania publicznego będą wykonywaćposzczególne organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ww. ustawy,

b) sposób reprezentacji podmiotw, o których mowa w art. 14 ust. 2 ww. ustawy, wobec organu administracji publicznej.

9.   Organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ww. ustawy składające ofertę wspólną ponoszą odpowiedzialność solidarną za zobowiązania, o których mowa w art. 16 ust. 1 ww. ustawy.

10. Oferta nie może zakładać przeznaczenia środków pochodzących z dotacji na:

  1. przedsięwzięcia, które są dofinansowywane z budżetu miasta Gdyni lub jego funduszy celowych na podstawie przepisów szczególnych,
  2. pokrycie deficytu zrealizowanych wcześniej przedsięwzięć,
  3. budowę, zakup budynków lub lokali, zakup gruntów,
  4. zakup środków trwałych,
  5. działalność gospodarczą podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego,
  6. udzielanie pomocy finansowej osobom fizycznym lub prawnym,
  7. działalność polityczną lub religijną.

11.  Dotacja na realizację wyżej opisanego zadania zostanie udzielona tylko jednemu podmiotowi.

VII. Tryb i kryteria wyboru oferty

  1. Wybór ofert jest dokonywany w trybie otwartego konkursu ofert przeprowadzonego na podstawie przepisów ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
  2. Prezydent Gdyni, po uprzednim zapoznaniu się z opinią Komisji Oceniającej, w drodze zarządzenia podejmuje decyzję o wyborze oferenta, któremu zostanie przyznana dotacja.
  3. Kryteria brane pod uwagę przy wydawaniu opinii oraz przypisane im wartości punktowe.

1). Kryteria oceny ustawowej: 0-60 punktów:

Ocena możliwości realizacji zadania publicznego  przez oferenta

 

TAK/NIE

 

Analiza i ocena realizacji zadań publicznych w latach poprzednich (rzetelność i terminowość oraz sposób rozliczania otrzymanych środków).

0-5

Ocena kalkulacji kosztów realizacji zadania, w tym w odniesieniu do zakresu rzeczowego zadania

 

0-15

Wkład rzeczowy, osobowy, w tym świadczenia wolontariuszy i praca społeczna członków, a w przypadku wsparcia realizacji zadania – również planowany udział środków finansowych własnych lub środków pochodzących z innych źródeł.

0-10

Ocena proponowanej jakości wykonania zadania i kwalifikacji osób, przy udziale których będzie realizowane zadanie

0-30

 

 

2). Kryteria oceny dodatkowej: 0-40 punktów

 

                   Nazwa kryterium

Wartość punktowa

 

Doświadczenie w organizacji młodzieżowej wymiany międzynarodowej oraz we współpracy ze studentami
i liderami organizacji pozarządowych

 

0-15

 

Atrakcyjność i zakres planowanych działań

 

0-12

Zakładana liczba adresatów zadania

 

0-8

Innowacyjność działań w ramach realizacji zadania

 

0-5

 

4. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w terminie do dnia 6 czerwca 2018 r.

5. O wyniku konkursu wszyscy oferenci zostaną powiadomieni na piśmie.

VIII. Realizacja zadań publicznych tego samego rodzaju:

  1. Na realizację zadania publicznego tego samego rodzaju: Wspieranie międzynarodowych staży i wymian  w 2017 r. przekazano 150 000 zł dotacji.
  2. Na realizację zadania publicznego tego samego rodzaju: Wspieranie międzynarodowych staży i wymian w 2018 r.  przekazano 75 000 zł dotacji.

 

Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl

Reklama