Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Webinar: ABC obowiązków organizacji pozarządowych Zdobądź praktyczną wiedzę. Dowiedz się, jak uniknąć błędów. Zapisz się >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

PREZYDENT MIASTA DĄBROWA GÓRNICZA ogłasza otwarty konkurs ofert na dotacje z budżetu miasta na realizację...

Reklama
PREZYDENT MIASTA DĄBROWA GÓRNICZA ogłasza otwarty konkurs ofert na dotacje z budżetu miasta na realizację w 2022 r. proponowanych poniżej zadań własnych gminy z zakresu przedsiębiorczości i rozwoju gospodarczego
Nabór od 30.11.2021 do 21.12.2021 16:00
Wydział Rozwoju, Przedsiębiorczości i Obsługi Inwestorów
Łączny budżet 250 tys. PLN
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje od 0,01 do 250 tys. PLN
Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, Wydział Rozwoju, Przedsiębiorczości i Obsługi Inwestorów ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego pod nazwą: PREZYDENT MIASTA DĄBROWA GÓRNICZA ogłasza otwarty konkurs ofert na dotacje z budżetu miasta na realizację w 2022 r. proponowanych poniżej zadań własnych gminy z zakresu przedsiębiorczości i rozwoju gospodarczego.

OGŁOSZENIE Nr 5

O KONKURSIE OFERT NA DOTACJE w 2022 r.

 

Na podstawie art. 30 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tj. Dz. U. z 2021 r. poz. 1372 z późn. zm.), art. 15 ust. 2d ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tj. Dz. U. 2020 poz. 1057 z późn. zm.) oraz w związku z Uchwałą nr XXXIV/666/2021 Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej z dnia 27 października 2021 r. w sprawie przyjęcia "Programu współpracy Gminy Dąbrowa Górnicza z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2022" oraz zgodnie z Zarządzeniem Nr 2072.2021 Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza z dnia 4 listopada 2021 r.
w sprawie: przyjęcia zasad przyznawania i rozliczania dotacji z budżetu gminy Dąbrowa Górnicza na realizację zadań własnych gminy i powiatu w 2022 r. w ramach art. 13 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tryb konkursowy).


PREZYDENT MIASTA DĄBROWA GÓRNICZA ogłasza otwarty konkurs ofert na dotacje z budżetu miasta na realizację w 2022 r. proponowanych poniżej zadań własnych gminy z zakresu przedsiębiorczości i rozwoju gospodarczego

 

Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza zastrzega sobie prawo dokonania zmian kwot przeznaczonych na realizację poniżej określonych zadań, których ostateczna wysokość zostanie ustalona po zatwierdzeniu przez Radę Miejską w Dąbrowie Górniczej budżetu gminy Dąbrowa Górnicza na 2022 r.

 

1. Celem konkursu jest wyłonienie podmiotu do realizacji zadania publicznego Gminy Dąbrowa Górnicza w roku 2022 z zakresu przedsiębiorczości i rozwoju gospodarczego pod nazwą:

 

Nazwa zadania

Prowadzenie Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości (DIP) w Dąbrowie Górniczej

 

Kwota przeznaczona na zadanie

Ogółem: 250.000,00 PLN

 

Limit kwot dla jednego projektu:

 

Cel zadania

 

Podstawowym założeniem zadania publicznego będzie świadczenie szerokiej gamy działań zmierzających do rozwoju przedsiębiorczości wśród mieszkańców Dąbrowy Górniczej m.in. poprzez świadczenie kompleksowych usług informacyjnych, doradczych i edukacyjnych na rzecz osób planujących podjąć, podejmujących działalność gospodarczą oraz mikro i małych przedsiębiorców w pierwszych 5 latach funkcjonowania ich działalności.

Rezultaty obligatoryjne realizacji zadania i wymagany poziom osiągnięcia rezultatów (wartość docelowa)

Świadczenie usług w siedzibie DIP odbywać się będzie od poniedziałku do piątku 4h/dzień w godzinach (trzy dni w godzinach porannych oraz dwa dni w godzinach popołudniowych). Dopuszcza się szarszy zakres godzinowy funkcjonowania DIP. W przypadku wprowadzenia obostrzeń związanych z pandemią dopuszcza się prowadzenie dyżurów w formie zdalnej (online/telefonicznie).

 

Sposób monitorowania rezultatów / źródło informacji o osiągnięciu wskaźnika

Oświadczenie realizatora zadania zawierające harmonogram podejmowanych zadań

Okres realizacji

1.01.2022 r. - 31.12.2022 r.

 

 

Warunki szczegółowe (np. możliwość pobierania opłat od adresatów, wymogi dotyczące lokalizacji przedsięwzięcia czy posiadanej kadry)

DIP w Dąbrowie Górniczej powinien być prowadzony
w lokalu o powierzchni nie mniejszej niż 135 m2, położonym w priorytetowym obszarze rewitalizacji Centrum, wyznaczonym zgodnie z Programem Rewitalizacji.

 

Realizacja zadania publicznego ma obejmować miedzy innymi:

- zapewnienie min. 1 osoby do zarządzania i koordynowania zadaniami przewidywanymi w ramach prowadzenia DIP
w wymiarze adekwatnym do godzin funkcjonowania DIP.

- prowadzenie bieżącej kampanii promującej DIP przez cały okres realizacji zadania i jego ofertę w mediach skierowaną do przedsiębiorców i osób zainteresowanych podjęciem działalności gospodarczej.

-prowadzenie strony internetowej DIP, kanałów społecznościowych DIP (FB, Linkedin) oraz przygotowywanie i publikowanie informacji związanych z funkcjonowaniem DIP– bieżący serwis informacyjny.

- informowanie w mediach lokalnych oraz na stronach miejskich o nadchodzących wydarzeniach gospodarczych
i podejmowanych przez DIP, Wydział Rozwoju, Przedsiębiorczości i Obsługi Inwestorów oraz lokalne IOB inicjatywach skierowanych dla przedsiębiorców, a także osób zainteresowanych prowadzeniem działalności gospodarczej.

- regularne, indywidualne dyżury doradców biznesowych, prawnych, księgowych i marketingowych (180 godzin rocznie, w równomiernym podziale miesięcznym), od których uzyskać będzie można informacje jak krok po kroku zrealizować pomysł na własną firmę, jak pozyskać fundusze na start działalności gospodarczej, itp. oraz skorzystać
z wiedzy fachowców i specjalistów rozwiązując problemy, jakie mogą pojawić się na początku prowadzenia działalności gospodarczej.

- indywidualne doradztwa z obszaru pozyskiwania dotacji na start firmy - 36 spotkań.

- bieżące, regularne Informowanie o instrumentach wsparcia finansowego oferowanego przez instytucje i organizacje dla przedsiębiorców, doradztwo w zakresie pozyskiwania środków na start i rozwój firmy.

- przygotowanie Pakietu powitalnego dla przedsiębiorców, zawierającego przewodnik dla aktywnych w biznesie – porady i wskazówki dla początkujących wraz
z opracowaniem graficznym i wydrukiem w nakładzie co najmniej 500 sztuk.

- organizację w siedzibie DIP co najmniej 8 wydarzeń gospodarczych, warsztatów, prelekcji, eventów gospodarczych promujących rozwój przedsiębiorczości o charakterze otwartym, w którym mogłyby uczestniczyć wszystkie osoby zainteresowane tematyką z zakresu przedsiębiorczości, (np.: szkolenia, w trakcie których uczestnicy poznają zagadnienia niezbędne przy podejmowaniu decyzji o założeniu własnej firmy, tworzeniu biznesplanu, prowadzeniu księgowości, kreowaniu wizerunku firmy, negocjacji i komunikacji w biznesie, aspektów prawnych, podatkowych oraz spotkania z ciekawymi osobami – przedsiębiorcami promującymi działalność gospodarczą). Zlecający daje możliwość zmiany formuły organizacji wydarzeń stacjonarnych na online, w sytuacji, w której wystąpi taka konieczność.

 

- przeprowadzenie w min. 5 szkołach programu promocji przedsiębiorczości. Praktyczny program edukacyjny zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. W ramach programu zorganizowanie:

a) 12 spotkań dla młodzieży,

Spotkania powinny się odbywać w Dąbrowskim Inkubatorze Przedsiębiorczości z trenerami/doradcami/przedsiębiorcami podczas których młodzież m.in:

- zweryfikuje swoje założenia związane z dalszą karierą zawodową/biznesową,

- dowie się w jaki sposób można przetestować swój pomysł na biznes,

- nauczy się promować, komunikować, “mówić głośno”
o swoich pomysłach biznesowych/projektach społecznych,

- zdobędzie ważne kompetencje w obszarze radzenia sobie w sytuacjach stresowych.

b) 3 szkolenia/warsztaty dla nauczycieli „Podstaw przedsiębiorczości”,

c) 4 indywidualne spotkania z mentorem dla 8 nauczycieli.

Zlecający daje możliwość zmiany formuły organizacji wydarzeń stacjonarnych na online, w sytuacji, w której wystąpi taka konieczność.

 

- organizację i przygotowanie co najmniej czterech spotkań typu „Biznes Chillout” dla osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą oraz młodych przedsiębiorców, którzy potrzebują zdobyć lub poszerzyć swój zakres wiedzy i umiejętności, aby jak najlepiej wykorzystać możliwości jakie stwarza obecny rynek i sytuacja gospodarcza oraz zdobyć wiedzę na temat aktualnych trendów w biznesie,

Zlecający daje możliwość zmiany formuły organizacji wydarzeń stacjonarnych na online, w sytuacji, w której wystąpi taka konieczność.

Cel spotkań:

a) promocja i rozwój Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości oraz inkubowanie nowych firm na terenie Dąbrowy Górniczej;

b) promocję działalności gospodarczej jako formy rozwoju zawodowego;

c) promocja młodych firm i ułatwienie im funkcjonowania na rynku;

 

- informowanie o projektach, programach i udogodnieniach proponowanych dla młodych firm przez rząd oraz samorząd lokalny.

 

- wypracowanie wspólnie ze Zlecającym oraz IOB narzędzi wspomagających rozwój przedsiębiorczości w mieście a także umożliwiających działanie firm np. w warunkach kryzysu spowodowanych pandemią.

 

- wsparcie rozwoju przedsiębiorczości w mieście poprzez

realizację programów i zadań we współpracy z Wydziałem Rozwoju, Przedsiębiorczości i Obsługi Inwestorów, w tym

 

a) konkurs na najlepszy model biznesowy, zachęcający do otwierania działalności gospodarczej w Dąbrowie Górniczej, adresowany do osób planujących założyć własną firmę, w ramach zadania:

• realizacja zadań związanych z promocją konkursu oraz przyjmowanie formularzy zgłoszeniowych; pozyskanie sponsorów, partnerów fundujących nagrody; przeprowadzenie z finalistami warsztatów przygotowujących do prezentacji, w tym: z pitchowania

• organizacja Gali Finałowej (zapewnienie prelegenta, który wystąpi podczas obrad Jury; zapewnienie streamingu oraz cateringu dla Jury i osób zaproszonych, współpraca przy rozstrzygnięciu Konkursu, w tym udział w Jury, opracowywanie niezbędnych dokumentów)

• promocja konkursu w mediach społecznościowych,

 

b) program „Lokal na Start”, pełniący funkcję wsparcia firm
w początkowym okresie ich działania, którego celem będzie obniżenie kosztów, jakie ponosi młody przedsiębiorca w związku z najmem pomieszczenia, w którym prowadzi swój biznes, w tym:

  • wykonanie zdjęć lokali na rok 2022 (w tym zdjęcia 360) ,

  • promocja wydarzenia dostępnymi kanałami,

  • wywiady z uczestnikami poprzednich edycji mające na celu promocję konkursu,

  • sprawdzenie wniosków pod względem formalnym i merytorycznym,

  • ustalenie 4 terminów oglądania lokali (w tym dwóch w godzinach porannych), prezentacja lokali uczestnikom,

  • zaproszenie 5 osobowego jury do konkursu oraz

zorganizowanie posiedzenia jury.


c) Karta Młodego Przedsiębiorcy,

(pozyskanie minimum 10 Partnerów Programu), wydruk certyfikatów dla Partnerów,

d) Dzień Przedsiębiorczości,

e) organizacja wydarzeń w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

 

- współpraca z instytucjami i organizacjami obsługującymi przedsiębiorców i świadczących na ich rzecz usługi, przy realizowanych projektach wspierających przedsiębiorczość:

 

-wspieranie młodych przedsiębiorców na rynku poprzez umożliwienie sprawdzenia innych firm w KRD lub innym równoważnym programie.

 

W razie wystąpienia konieczności - wystawianie zaświadczeń dotyczących udzielonej pomocy publicznej dla przedsiębiorcy oraz:

- przekazywanie sprawozdań o udzielonej pomocy,

- sprawdzanie czy pomoc publiczna może być udzielona,

- weryfikację niezbędnych formularzy, 

- wystawianie i korekta zaświadczeń o pomocy,

- przekazywanie sprawozdań.

 

Przy realizacji zadania Zleceniobiorca zobowiązuje się do przestrzegania przepisów ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

 

 

2. Zlecenie realizacji w/w zadania publicznego będzie miało formę wspierania tego zadania wraz z udzieleniem dotacji na dofinansowanie realizacji.

 

3. Przyznanie dotacji ma miejsce tylko w przypadku wniesienia przez Dotowanego nie mniej niż 5% wkładu własnego finansowego lub niefinansowego wkładu własnego (osobowego bądź rzeczowego).

 

4. Zleceniobiorca jest zobowiązany zachować procentowy udział dotacji w całkowitym koszcie zadania publicznego. Obowiązek ten uważa się za zachowany jeżeli procentowy udział dotacji w całkowitym koszcie zadania publicznego nie zwiększy się o więcej niż 5 punktów procentowych. Co więcej, dopuszczalne jest dokonywanie przesunięć w zakresie ponoszonych wydatków: jeżeli dany wydatek finansowany z dotacji wykazany w sprawozdaniu z realizacji zadania publicznego nie jest równy odpowiedniemu kosztowi określonemu w umowie, to uznaje się go za zgodny z umową wtedy, gdy nie nastąpiło zwiększenie tego wydatku o więcej niż 10% otrzymanej dotacji. Naruszenie w/w postanowienia w zakresie przesunięcia w zakresie ponoszonych wydatków, uważa się za pobranie części dotacji w nadmiernej wysokości.

 

5. Szczegółowe zasady przyznawania i rozliczania dotacji z budżetu Gminy Dąbrowa Górnicza na realizację zadań własnych gminy i powiatu w 2022 roku określone zostały w Zarządzeniu 2072.2021 Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza z dnia 04.11.2021 r. Ze szczegółowymi warunkami konkursu można zapoznać się w Wydziale Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej - Centrum Aktywności Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej ul. Sienkiewicza 6a (pok. 9) oraz na stronach ngo.dabrowa-gornicza.pl i www.bip.dabrowa-gornicza.pl..

 

6. Podmiotami mogącymi ubiegać się o dotacje są:

a) organizacje pozarządowe, czyli niebędące jednostkami sektora finansów publicznych, w rozumieniu ustawy o finansach publicznych, niedziałające w celu osiągnięcia zysku – osoby prawne lub jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, którym odrębna ustawa przyznaje zdolność prawną, w tym fundacje i stowarzyszenia, z wyłączeniem: partii politycznych, związków zawodowych i organizacji pracodawców, samorządów zawodowych, fundacji utworzonych przez partie polityczne;

b) osoby prawne i jednostki organizacyjne działające na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej, o stosunku Państwa do innych kościołów i związków wyznaniowych oraz o gwarancjach wolności sumienia i wyznania, jeżeli ich cele statutowe obejmują prowadzenie działalności pożytku publicznego;

c) stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego;

d) spółdzielnie socjalne;

e) spółki akcyjne i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz kluby sportowe będące spółkami działającymi na podstawie przepisów ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (tekst jednolity Dz. U. z 2020 r. poz. 1133), które nie działają w celu osiągnięcia zysku oraz przeznaczają całość dochodu na realizację celów statutowych oraz nie przeznaczają zysku do podziału między swoich udziałowców, akcjonariuszy i pracowników.

 

7. Oferta konkursowa powinna być złożona kompletna i sporządzona zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 1 do Zasad stanowiących załącznik do Zarządzenia Nr 2072.2021 Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza z dnia 04.11.2021 r. w sprawie: przyjęcia zasad przyznawania i rozliczania dotacji z budżetu gminy Dąbrowa Górnicza na realizację zadań własnych gminy i powiatu w 2021 r. w ramach art. 13 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tryb konkursowy) powinna być złożona i sporządzona wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem generatora dostępnego na stronie internetowej witkac.pl.

 

8. Konieczne jest przesłanie skanu z potwierdzeniem złożenia oferty wygenerowanego z systemu witkac.pl zawierającym sumę kontrolną na adres:cao@dg.pl w terminie podanym w pkt 13 ogłoszenia tj. 21 grudnia godzina 16.00. Potwierdzenie powinno być podpisane przez osoby upoważnione do reprezentacji podmiotu zgodnie z zapisami KRS. Brak przesłania skanu skutkował będzie odrzuceniem oferty. Ze względu na sytuację epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenieniem się wirusa COVID-19 oryginał oferty należało będzie przedstawić na etapie podpisywania umowy.

 

9. Ramowy wzór wniosku oferty realizacji zadania publicznego jest dostępny bezpośrednio w Wydziale Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej - Centrum Aktywności Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej ul. Sienkiewicza 6a (pok. 9) lub w wersji elektronicznej na stronach: ngo.dabrowa-gornicza.pl, www.bip.dabrowa-gornicza.pl.

 

10. Do oferty konkursowej należy dołączyć:

a) aktualny odpis z rejestru właściwego rejestru dla podmiotów, które nie podlegają obowiązkowi wpisu do KRS (dotyczy podmiotów, które nie figurują w rejestrach prowadzonych przez Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej).

b) w przypadku organizacji zadania na obiektach nie będących własnością podmiotu dokumenty potwierdzające możliwość przeprowadzenia przedsięwzięcia we wskazanym miejscu, czyli: list intencyjny, umowę partnerską, oświadczenie właściciela obiektu/posesji.

c) w przypadku wskazania partnera biorącego udział w realizacji zadania: umowę partnerską, list intencyjny lub oświadczenie partnera określające jego wkład finansowy lub niefinansowy w zadanie.

d) w przypadku oferty wspólnej: umowę zawartą miedzy podmiotami, określającą zakres ich świadczeń składających się na realizację zadania publicznego, sposób reprezentacji podmiotów wobec Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

e) w przypadku złożenia oferty przez spółdzielnię socjalną – statut.

f) w przypadku złożenia oferty przez spółkę akcyjną i spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością lub kluby sportowe będące spółkami działającymi na podstawie przepisów ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie – dokument potwierdzający działanie w formule non profit bądź not for profit.

 

11. Oferta musi zostać podpisana przez osoby upoważnione zgodnie ze statutem i KRS (bądź innym właściwym rejestrem). Za prawidłowe uznane zostaną: podpisy z pieczęcią imienną, wskazującą funkcję w organie reprezentującym, a w przypadku braku pieczątki odręczny czytelny podpisy ze wskazaniem funkcji w organie reprezentującym lub wydruk imienia i nazwiska ze wskazaniem funkcji w organie reprezentującym opatrzony podpisem. Nie wystarczy parafowanie dokumentu.

 

12. Wszelkie dokumenty powinny być złożone w postaci oryginału lub kserokopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem i podpisane przez uprawnione osoby zgodnie ze statutem i KRS (innym rejestrem).

 

13. Ofertę konkursową na realizację wyżej wymienionego zadania należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do:

21 grudnia 2021 r. godzina 16:00

 

14. Dopuszcza się złożenie przez jednego oferenta kilku ofert w konkursie (nie więcej niż jedną ofertę na każde zadanie). Oferent, który składa kilka ofert w konkursie powinien złożyć każdą z ofert osobno (z wykorzystaniem generatora ofert).

 

15. Do przeprowadzenia konkursu oraz rozpatrzenia ofert na dotacje z budżetu gminy Dąbrowa Górnicza na 2022 r. powołana została komisja konkursowa. Przebieg prac komisji oraz sposób jej powołania określa Zarządzenie Nr 2072.2021 Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza z dnia 04.11.2021 r. w sprawie: przyjęcia zasad przyznawania i rozliczania dotacji z budżetu gminy Dąbrowa Górnicza na realizację zadań własnych gminy i powiatu w 2022 r. w ramach art. 13 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tryb konkursowy).

 

16. Przy rozpatrywaniu ofert komisja oceni złożone oferty pod względem formalnym oraz merytorycznym zgodnie z procedurą określoną w Zarządzeniu Nr 2072.2021 Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza z dnia 04.11.2021 r. w sprawie: przyjęcia zasad przyznawania i rozliczania dotacji
z budżetu gminy Dąbrowa Górnicza na realizację zadań własnych gminy i powiatu w 2022 r. w ramach art. 13 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tryb konkursowy).

 

17. Wnioski będą analizowane i oceniane przez komisję konkursową pod względem formalnym oraz merytorycznym na podstawie Karty oceny wniosku w konkursie na realizację zadań własnych gminy w 2022 r., stanowiącej załącznik nr 3 do Zasad stanowiących załącznik do Zarządzenia Nr 2072.2021 Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza z dnia 04.11.2021 r. w sprawie: przyjęcia zasad przyznawania i rozliczania dotacji z budżetu gminy Dąbrowa Górnicza na realizację zadań własnych gminy i powiatu w 2022 r. w ramach art. 13 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tryb konkursowy).

 

18. Dotacja może być przyznana tylko w przypadku spełnienia przez ofertę kryteriów formalnych i uzyskaniu przez wniosek w ocenie merytorycznej 60% punktów.

 

19. Za najkorzystniejsze uznaje się oferty, które otrzymały kolejno największą liczbę punktów w danym zadaniu.

 

20. Na podstawie rankingu najlepiej ocenionych wniosków w danym zadaniu sporządza się listę Dotowanych z wysokością środków przyznanych na realizację zadania Gminy/Powiatu. Listę tę sporządza się do wyczerpania środków wskazanych w ogłoszeniu o konkursie.

 

21. Dotacja nie może zostać przyznana na kwotę mniejszą niż 50% wnioskowanej przez podmiot kwoty.

 

22. Oferty na realizację zadania będą rozpatrzone w terminie do:

10 stycznia 2022 r.

 

23. Zatwierdzone przez Prezydenta Miasta wyniki konkursu bez zbędnej zwłoki ogłasza się poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej, na Portalu Organizacji Pozarządowych ngo.dabrowa-gornicza.pl i na stronie www.bip.dabrowagornicza.pl.

 

24. Złożenie oferty nie jest jednoznaczne z przyznaniem dofinansowania.

 

25. W przypadku przyznania dotacji mniejszej niż wnioskowana, Dotowany dokonuje korekty oferty w zaktualizowanej kalkulacji przewidywanych kosztów realizacji zadania stanowiącym załącznik nr 1 Zasad stanowiących załącznik do Zarządzenia Nr 2072.2021 Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza z dnia 04.11.2021 r. w sprawie: przyjęcia zasad przyznawania i rozliczania dotacji z budżetu gminy Dąbrowa Górnicza na realizację zadań własnych gminy i powiatu w 2022 r. w ramach art.
13 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tryb konkursowy), polegającej na dostosowaniu zakresu merytorycznego i finansowego zadania do realnie przyznanej dotacji.

 

26. Zlecenie realizacji zadania odbędzie się na podstawie zawartej umowy na realizację tego zadania.

 

27. Przekazane środki publiczne należy wykorzystać zgodnie z celem, na jaki zostały przeznaczone, a w szczególności z postanowieniami umowy pod rygorem zwrotu dotacji.

 

28. Dysponentowi środków publicznych należy przedstawić częściowe lub końcowe sprawozdanie z wykonywania zadania.

 

29. Z budżetu Gminy Dąbrowa Górnicza będą pokrywane jedynie niezbędne koszty związane bezpośrednio z realizacją zadania, które wymienione są w Zarządzeniu Nr 2072.2021 Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza z dnia 04.11.2021 r. w sprawie: przyjęcia zasad przyznawania i rozliczania dotacji z budżetu gminy Dąbrowa Górnicza na realizację zadań własnych gminy i powiatu w 2022 r. w ramach art. 13 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tryb konkursowy).

 

30. W roku 2020 zrealizowano zadania publiczne z zakresu przedsiębiorczości i rozwoju gospodarczego przyznając z budżetu Gminy Dąbrowa Górnicza dotacje w wysokości:

251 300,00 zł

 

31. W roku 2021 zrealizowano zadania publiczne z zakresu z zakresu przedsiębiorczości i rozwoju gospodarczego przyznając z budżetu Gminy Dąbrowa Górnicza dotacje w wysokości:

220 000,00 zł

 

Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl

Reklama