Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jakie korzyści może przynieść skuteczna promocja? Poznaj poradnik EduNGO „Mocni w promocji” >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Organizacja działań kulturalno-społecznościowych oraz wolontariatu dla Powstańców Warszawskich

Reklama
Nabór od 25.11.2021 do 17.12.2021 16:00
Biuro Pomocy i Projektów Społecznych
Łączny budżet 1,5 mln PLN
Procent dofinansowania nieznany
Kwota dofinansowania nieznana
Seniorzy
Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Biuro Pomocy i Projektów Społecznych ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego pod nazwą: Organizacja działań kulturalno-społecznościowych oraz wolontariatu dla Powstańców Warszawskich.

Grupą docelową zadania są osoby będące kombatantami w rozumieniu art. 1 ustawy z dnia 24 stycznia 1991 r. o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego (Dz. U.2020 poz. 517 z późn. zm.) mieszkające na terenie m.st. Warszawy, które brały udział w Powstaniu Warszawskim. Zadanie będzie realizowane przede wszystkim w Domu dla Powstańców Warszawskich, ale również w innych lokalizacjach wynikających z realizacji zadania (np. miejscu zamieszkania Powstańców, instytucjach kultury, przestrzeni publicznej itp.).

Projekty konkursowe obejmować powinny:

  • Zaplanowanie i realizację działań umożliwiających zaspokojenie potrzeb kulturalnych Powstańców w Domu dla Powstańców Warszawskich, w szczególności: zapewnienie im dostępu do prasy i książek, organizację koncertów, recitali, prelekcji, odczytów, spotkań z autorami książek, spotkań z twórcami i artystami, organizację dyskusji i spotkań pozwalających zaspokoić potrzeby kulturalne, wspólne oglądanie filmów, koncertów itp., organizację wizyt w placówkach kulturalnych (m.in. muzea, galerie, kina, teatry).
  • Organizację wycieczek i wyjazdów.
  • Organizację różnych form aktywności umysłowej i fizycznej na terenie Domu i poza nim, w szczególności: organizację spotkań integracyjnych, działań związanych z realizacją osobistych pasji i zainteresowań, ćwiczeń umysłowych w tym związanych z przeciwdziałaniem chorobom otępiennym oraz organizację wyjść na spacery.
  • Wsparcie Powstańców w zaspokajaniu potrzeb społecznych, m.in. poprzez stymulowanie ich do nawiązywania i rozwijania kontaktów z innymi Powstańcami, krewnymi i znajomymi oraz rozwijanie sieci wsparcia społecznego.
  • Organizację wydarzeń międzypokoleniowych z udziałem dzieci i młodzieży.
  • Organizację uroczystości okolicznościowych z okazji rocznic i świąt oraz innych wydarzeń integracyjnych (m.in. urodziny, imieniny, Dzień Babci i Dziadka).
  • Organizację obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego w Domu dla Powstańców Warszawskich oraz wsparcie Powstańców w czasie wydarzeń rocznicowych o charakterze ogólnomiejskim.
  • Obsługę techniczną wydarzeń realizowanych dla Powstańców w Domu dla Powstańców Warszawskich oraz ich rejestracja w celu popularyzacji, zwłaszcza wspomnień z Powstania Warszawskiego. Zebrany materiał będzie wykorzystywany w trakcie spotkań z młodzieżą szkolną oraz na potrzeby m.st. Warszawy.
  • Zapewnienie dokumentacji fotograficznej spotkań odbywających się na terenie Domu dla Powstańców Warszawskich oraz podczas wydarzeń i uroczystości z udziałem Powstańców.
  • Obsługę strony i fanpage Domu Dziennego Wsparcia dla Powstańców Warszawskich.
  • Wsparcie Powstańców w zakresie potrzeb wynikających z ich funkcjonowania w życiu społecznym, w tym m.in. potrzeb związanych z kontaktem z urzędami, koniecznością zasięgnięcia porad specjalistów i innych potrzeb tego rodzaju.
  • Zaangażowanie wolontariuszy jako pomoc w codziennej opiece nad bywalcami Domu dla Powstańców Warszawskich.

Oferta powinna uwzględniać specyficzne potrzeby wynikające z wieku i stanu zdrowia Powstańców, w szczególności ograniczenia oraz problemy zdrowotne osób w podeszłym wieku. Oferent powinien zapewnić profesjonalną kadrę, której kwalifikacje zapewnią świadczenie usług na najwyższym poziomie. W celu realizacji zadania Oferent będzie ściśle współpracował z Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie”. Treści publikowane na stronach oraz w materiałach informacyjnych i promocyjnych muszą uzyskać akceptację Dyrektora CAM „Nowolipie” lub osoby przez nią upoważnionej.

Oferent zobowiązany jest do realizacji usług w sposób uwzględniający wszelkie wytyczne i ograniczenia wynikające z panującej pandemii spowodowanej wirusem SARS-CoV-2. Zapewni środki ochrony osobistej dla uczestników zadania. Ponadto w ofercie należy przedstawić możliwość alternatywnych form realizacji zadania w warunkach epidemii i w warunkach „normalnych” – także przewidywany sposób zorganizowania sprawnej zmiany tych form (w obu kierunkach) z zachowaniem ciągłości realizacji zadania uwzględniając możliwości i ograniczenia odbiorców zadania.

Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl

Reklama