Piszesz wniosek o dotację, mały grant do urzędu miasta, gminy? Jak wypełnić formularz wniosku? Zamów poradnik ngo.pl
Popularyzacja tradycji, historii i dziedzictwa kulturowego w działaniach kulturalno-artystycznych integrujących społeczność lokalną dzielnicy Targówek m.st...
1.Nazwa zadania konkursowego: „Popularyzacja tradycji, historii i dziedzictwa kulturowego w działaniach kulturalno-artystycznych integrujących społeczność lokalną dzielnicy Targówek m.st. Warszawy”.
2.Forma realizacji zadania: powierzenie lub wsparcie.
3.Cel zadania: Upowszechnianie wiedzy historycznej, pielęgnowanie tradycji i popularyzacja lokalnego dziedzictwa kulturowego, służące kształtowaniu i utrwalaniu lokalnej tożsamości oraz integracji wszystkich pokoleń.
Celem konkursu jest wspieranie zadań z zakresu kultury przyczyniających się do podnoszenia kompetencji mieszkańców poprzez strategicznymi Strategii #Warszawa2030: 2. Wygodna lokalność, cel operacyjny 2.2: Aktywnie spędzamy czas wolny blisko domu.
Zadania realizowane w ramach konkursu muszą być zgodne z Polityką kulturalną m.st. Warszawy.
4.Opis zadania:
Zadanie może być realizowane w szczególności poprzez:
-organizację przedsięwzięć służących dokumentowaniu i upowszechnianiu przejawów lokalnego dziedzictwa kulturowego oraz wydarzeń kulturalnych organizowanych na terenie Dzielnicy Targówek;
- przygotowanie i organizację przedsięwzięć artystycznych i kulturalnych upamiętniających ważne wydarzenia i wybitne postaci oraz popularyzujących tradycje związane z kalendarzem świąt i rocznic.
Ogólne warunki realizacji zadania:
W ofercie należy zawrzeć informacje dotyczące: – stosowne do specyfiki przedsięwzięcia; osoby realizujące zadanie muszą posiadać niezbędne doświadczenie w realizacji zadań o podobnym charakterze i znać specyfikę dzielnicy, przedsięwzięcia zawierającego wskazanie grup/grypy adresatów, sposób dotarcia do adresatów, projektu, druku i kolportażu materiałów promujących przedsięwzięcie (z uwzględnieniem przygotowania projektu, druku, kolportażu, w tym afisza/plakatu w formacie min B1); ; jeśli oferent planuje zrealizować projekt na terenie jednostki lub instytucji publicznej wówczas wymagana jest / oświadczenie dyrektora/kierownika tej jednostki na udostepnienie terenu oferentowi celem realizacji zadania publicznego; zaleca się przedstawienie możliwości przeprowadzenia zadania w sytuacji ograniczeń związanych z epidemią; informacja dodatkowa: pisemna zgoda/oświadczenie dyrektora/kierownika tej jednostki wymagana będzie do przedstawienia na etapie podpisania umowy z wybranym oferentem.
5.Zapewnienie dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami:
Oferent przy realizacji zamówienia publicznego odpowiedzialny jest za uwzględnienie minimalnych wymagań służących zapewnieniu dostępności określonych w artykule 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
Zadanie publiczne powinno być zaprojektowane i realizowane przez oferentów w taki sposób, aby nie wykluczało z uczestnictwa w nim, osób ze specjalnymi potrzebami. Zapewnienie dostępności przez zleceniobiorcę oznacza obowiązek osiągnięcia stanu faktycznego, w którym osoba ze szczególnymi potrzebami, jako odbiorca zadania publicznego może w nim uczestniczyć na zasadzie równości z innymi osobami. Dopuszcza się uwzględnienie w kalkulacji kosztów realizacji zadania kosztów związanych z zapewnianiem dostępności.
6.Rezultaty zadania: zwiększenie liczby przedsięwzięć popularyzujących tradycję, historię i dziedzictwo kulturowe oraz ich uczestników, w szczególności dzieci i młodzieży.
7.Wymagane jest wypełnienie tabeli w pkt III.6 oferty tj. dodatkowych informacji dot. Rezultatów realizacji zadania publicznego.
Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl