Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Chcesz zacząć zbierać pieniądze dla swojej NGO? Kup kurs online i dowiedz się jak to robić!

Inkubator Innowacji Społecznych INNaczej

Reklama
Nabór od 22.09.2021 do 22.10.2021 23:59
Miasto Gdańsk
Kontakt: Alicja Żarkiewicz Koordynatorka INNaczej kontakt@innaczej.pl 534 272 505
Łączny budżet 30 tys. PLN
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje do 10 tys. PLN
Dorośli
Zupełnie nowa, innowacyjna odsłona Programu INNaczej właśnie ruszyła! Już teraz zgłoś swój pomysł i weź udział w Inkubatorze Innowacji Społecznych. Zgłoszenia do udziału w Programie można składać do 22 października 2021 roku. To już 5. edycja Programu, a jej myślą przewodnią jest DZIAŁAJ INNACZEJ - zmieniaj Gdańsk! Tegoroczna edycja ma dwie główne części inkubacyjną i grantową. Półroczny Inkubator Innowacji Społecznych, to przestrzeń nauki, zdobywania doświadczeń i pracy nad zgłoszonym pomysłem. Jest to kompleksowe przygotowanie do Funduszu Innowacji Społecznych, w którym najlepsze rozwiązania mają szansę na zdobycie nawet 10 tysięcy złotych na wdrożenie i przetestowanie swojego pomysłu.

Dla kogo jest INNaczej? 

Jest to wyjątkowy Program, do którego aplikować mogą osoby indywidualne i grupy nieformalne. Dzięki temu otwiera możliwość działania dla osób niezrzeszonych w organizacjach pozarządowych. 

Program INNaczej kierujemy do osób, które chcą się rozwijać i uczestniczyć w procesie pracy nad swoim pomysłem. A także być częścią grupy zaangażowanych, świadomych mieszkańców i mieszkanek, którzy działają na rzecz swoich społeczności i całego Gdańska. 

Czym jest INNaczej oraz jaki ma cel? 

Pomysł na Program powstał w Wydziale Rozwoju Społecznego Urzędu Miasta Gdańsk. Natomiast Operatorem już po raz czwarty jest Fundacja Inicjowania Rozwoju UP Foundation. 

Nadrzędnym celem Programu jest poprawa jakości życia mieszkańców i mieszkanek Gdańska, poprzez wspieranie innowacyjnych przedsięwzięć, dotyczących polityki społecznej. Dlatego INNaczej koncentruje się na edukowaniu i wzmacnianiu kompetencji innowatorów i innowatorek społecznych poprzez naukę w działaniu. Ponadto służy finansowaniu inicjatyw, które pomogą rozwiązać rzeczywiste wyzwania społeczne, dotychczas nie podjęte lub podejmowane do tej pory w inny sposób. 

Jakie pomysły można zgłaszać do INNaczej? 

Szukamy pomysłów na pozytywną zmianę społeczną w Gdańsku. Program INNaczej jest kierowany do osób, które poszukują zmiany wokół siebie, w przestrzeni społecznej, w życiu codziennym. 

Komisja wybierze najciekawsze zgłoszone pomysły, które zaprosimy do Inkubatora Innowacji Społecznych. To półroczny program doskonalenia innowacji pod okiem ekspertów i ekspertek. Pozwoli on dopracować pomysł by był jak najlepszym rozwiązaniem wyzwania społecznego. Po zakończeniu procesu inkubacji najlepsze inicjatywy mogą liczyć na grant nawet do 10 tysięcy złotych. 

Na jakie wsparcie mogą liczyć innowatorki i innowatorzy społeczni? 

Chcemy podchodzić indywidualnie, by dopasować wsparcie jak najlepiej do zgłoszonych pomysłów. Już na pierwszym etapie można skorzystać z pomocy i porozmawiać o swoim pomyśle z koordynatorką Programu. Poza wiedzą i funduszami zapewniamy także możliwość bezpłatnego korzystania z przestrzeni coworkingowej

I część wsparcia - Inkubator Innowacji Społecznych 

Podczas szkoleń i warsztatów popracują nad swoimi pomysłami by stały się jeszcze lepsze i zwiększyły swoje szanse na otrzymanie dofinansowania. Przede wszystkim skupimy się na profesjonalnym projektowaniu innowacji społecznych oraz dobrym prezentowaniu pomysłów. Jednak część wsparcia będzie “szyte na miarę”, podejdziemy do tego elastycznie w zależności od potrzeb zgłoszonych pomysłów. 

II część wsparcia - Fundusz Innowacji Społecznych 

Do tej części wsparcia zakwalifikują się osoby, które najlepiej zaprezentują wyniki półrocznej pracy nad swoim pomysłem. Komisja wybierze najciekawsze innowacje, które zostaną wsparte grantem w wysokości nawet 10 000 zł. Ponadto zostaną one objęte programem mentorskim trwającym przez czas wdrożenia i testowania innowacji społecznej. 

  • Aby wziąć udział w Programie wystarczy wypełnić prosty formularz zgłoszeniowy online dostępny pod adresem: https://innaczej.pl/edycja-5/
  • Wszystkie dokumenty Programu INNaczej dostosowane są także dla osób słabowidzących. 
  • Termin zgłoszeń mija 22 października 2021. 

Operatorem Funduszu jest Fundacja Inicjowania Rozwoju UP Foundation, która będzie prowadzić projekt we współpracy z partnerami: Gdańskim Inkubatorem Przedsiębiorczości STARTER, Instytutem Kultury Miejskiej, MAMYWENE, Solidarnością Codziennie / Europejskie Centrum Solidarności, Kartą Mieszkańca, Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku. Organizatorem Konkursu jest Miasto Gdańsk. 

Wszyscy czekamy na zgłoszenia! 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.innaczej.pl

Reklama