Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Miejsce spotkań różnych opinii. Wywiady. Komentarze. Debaty. Felietony Publicystyka.ngo.pl. Zacznij z nami dzień!

Dotacje w ramach akcji prewencyjnej Pomoc To Moc

Reklama
Nabór od 11.08.2021 do 17.09.2021 23:59
PZU SA
Łączny budżet nieznany
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje od 3 tys. do 20 tys. PLN
Seniorzy, Rodziny, Osoby z niepełnosprawnościami
Po rocznej przerwie PZU wznawił akcję prewencyjną Pomoc To Moc. Będzie nam przyświecać hasło: „Zdrowa i bezpieczna rodzina”. Koncentrujemy się na wspieraniu inicjatyw służących ochronie zdrowia oraz poprawie bezpieczeństwa. Na wnioski czekamy do 17 września 2021 r.

Troska o zdrowie i zdrowy tryb życia nabrały szczególnej wagi po okresie pandemii, gdy z powodu obostrzeń spędzaliśmy więcej czasu w domach, mieliśmy mniej ruchu, zamknięte były kluby fitness, siłownie i ośrodki sportowe. Ograniczony był także dostęp do badań profilaktycznych. W konsekwencji pogorszył się stan naszego zdrowia.

Dlatego podejmując tegoroczną akcję Pomoc To Moc, stawiamy na inicjatywy, które prowadzą do zmniejszania zagrożeń zdrowotnych i promują zdrowy tryb życia, zwłaszcza aktywność fizyczną. Realizowane projekty mają zachęcać do takiej aktywności całe rodziny i edukować w zakresie profilaktyki zdrowotnej.

Stawiamy także na bezpieczeństwo – to na ulicy i to w domu, w którym my sami i nasze dzieci korzystamy z Internetu. Będziemy wspierać projekty, które służą poprawie tego bezpieczeństwa dzięki edukacji, a także poprawie infrastruktury w miejscach publicznych.

Szczególne znaczenie ma dla nas bezpieczeństwo i wygoda osób starszych i z niepełnosprawnościami. Dlatego na nasze wsparcie mogą liczyć takie projekty, jak montaż podjazdów, kładek, balustrad i innych elementów podnoszących bezpieczeństwo i ułatwiających poruszanie się osobom z ograniczoną zdolnością ruchową.  

O szczegółowych założeniach mówi regulamin akcji, który publikujemy tutaj. Zamieszczamy też szczegółowy wykaz zadań prewencyjnych, którym mają służyć projekty ubiegające się o wsparcie.

Wniosek o dofinansowanie Zadania prewencyjnego w ramach Akcji prewencyjnej „Pomoc To Moc” („Dofinansowanie”) mogą złożyć następujące osoby prawne („Wnioskodawca”):
a) fundacje działające na podstawie ustawy z dnia 6 kwietnia 1984 r. o fundacjach;
b) stowarzyszenia działające na podstawie ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. - Prawo o stowarzyszeniach; 
c) uczniowskie kluby sportowe działające na podstawie przepisów ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie, 
d) podmioty posiadające status organizacji pożytku publicznego, zgodnie z ustawą z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Wnioskodawca składa Wniosek przez stronę internetową pomoctomoc.pzu.pl w systemie dedykowanym do obsługi wniosków prewencyjnych („system ICM OWSP”), wypełniając formularz na stronie pomoctomoc.pzu.pl po kliknięciu przycisku „Złóż wniosek”.

Źródło: PZU SA
Reklama