Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Miejsce spotkań różnych opinii. Wywiady. Komentarze. Debaty. Felietony Publicystyka.ngo.pl. Zacznij z nami dzień!

Drugi nabór wniosków dla instytucji goszczących w ramach programu mobilności i-Portunus

Reklama
Nabór od 23.08.2021 do 03.10.2021 23:59
European Cultural Foundation, MitOst, Kultura Nova
Łączny budżet nieznany
Procent dofinansowania nieznany
Kwota dofinansowania nieznana
Konsorcjum wdrażające trzecią fazę pilotażu i-Portunus złożone z organizacji European Cultural Foundation, MitOst oraz Kultura Nova, ogłosiło drugi otwarty nabór wniosków oparty na współpracy instytucji goszczących i artystów/profesjonalistów sektora kultury: i-Portunus Houses.

W jego ramach o dofinansowanie na goszczenie projektów mobilności twórców i profesjonalistów sektora kultury mogą ubiegać się publiczne i prywatne podmioty sektora kultury (z wyłączeniem sektora audiowizualnego) mające siedzibę w jednym z krajów biorących udział w edycji programu Kreatywna Europa 2014-2020 (państwa członkowskie Unii Europejskiej, Albania, Armenia, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Gruzja, Islandia, Kosowo, Macedonia Północna, Mołdawia, Norwegia, Serbia, Tunezja, Ukraina oraz Wielka Brytania). 

Instytucje goszczące, we współpracy z goszczonymi twórcami i profesjonalistami sektora kultury, mogą w ramach programu i-Portunus opracować jeden lub więcej pomysłów na podjęcie współpracy artystycznej i realizację projektu mobilności, a następnie złożyć wniosek na goszczenie grupy 2 do 5 twórców/profesjonalistów sektora kultury.

Mobilność musi trwać minimum 7 dni, a maksymalny grant o który można wnioskować to 3000 euro/osoba.

Projekty powinny być realizowane w okresie między 1 grudnia 2021 a 31 maja 2022.

Szczegółowe informacje o konkursie wraz z wytycznymi i dokumentacją konkursową znajdują się na stronie internetowej programu: i-Portunus Houses

i-Portunus to pilotażowy program mobilności twórców i profesjonalistów sektora kultury realizowany w ramach edycji 2014-2020 programu Kreatywna Europa. Od grudnia 2020 roku w ramach programu otwarto nabory projektów indywidualnych i grupowych mobilności twórców i profesjonalistów sektora kultury w obszarach muzyka, przekłady literackie, architektura, dziedzictwo kulturowe oraz pierwszy nabór dla instytucji goszczących.
Od 2022 roku program mobilności i-Portunus ma stać się częścią nowej edycji programu Kreatywna Europa 2021-2027.

Reklama