Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Piszesz wniosek o dotację, mały grant do urzędu miasta, gminy? Jak wypełnić formularz wniosku? Zamów poradnik ngo.pl

Program edukacyjno-rozwojowy i minigranty na działania LGBT+

Reklama
Nabór od 16.11.2022 do 04.12.2022 23:59
Fundusz dla Odmiany
Jeśli potrzebujesz pomocy przy planowaniu i składaniu zgłoszenia czy w razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do kontaktu z osobami z naszego zespołu: Grzegorz Stefaniak, e-mail: g.stefaniak@dlaodmiany.org.pl, telefon: 536 019 027 Jakub Adamczyk, e-mail: j.adamczyk@dlaodmiany.org.pl, telefon: 536 015 457. Zapraszamy do konsultacji w dni robocze, w godzinach od 10:00 do 18:00
Łączny budżet 49 tys. PLN
Do 100% dofinansowania
Dotacje do 4,9 tys. PLN
Organizacje pozarządowe, Wolontariusze, Osoby LGBT+
Do naszego programu „Odmienianie krok po kroku” zapraszamy wszystkie chętne osoby. By się do niego zgłosić, nie musisz mieć gotowego pomysłu na działanie. Ważne jest dla nas, że czujesz, że osoby LGBT+ w Twojej społeczności doświadczają problemów i wykluczenia, a tym samym nie mogą czuć się w pełni u siebie. Ważna jest też dla nas Twoja motywacja do pracy nad zmianą tej sytuacji.

Zamarzyło nam się, aby w każdej społeczności w Polsce osoby LGBT+ poczuły się w pełni u siebie. W końcu. Skoro jesteście tutaj z nami, to znaczy, że podzielacie to marzenie. Bardzo wam za to dziękujemy. Chcemy was wesprzeć w jego realizacji! 

Do naszego programu „Odmienianie krok po kroku” zapraszamy wszystkie chętne osoby. By się do niego zgłosić, nie musisz mieć gotowego pomysłu na działanie. Ważne jest dla nas, że czujesz, że osoby LGBT+ w Twojej społeczności doświadczają problemów i wykluczenia, a tym samym nie mogą czuć się w pełni u siebie. Ważna jest też dla nas Twoja motywacja do pracy nad zmianą tej sytuacji.

Ten konkurs jest adresowany do osób indywidualnych. Nie musisz zatem (ale możesz!) należeć do żadnej organizacji, grupy czy kolektywu. Zgłaszasz się jednak samodzielnie. Nie musisz być też osobą LGBT+! Z radością przyjmiemy Cię jako sojusznika lub sojuszniczkę.

Co proponujemy? Kiedy myślisz o tym, by zmieniać swoją okolicę w miejsce bardziej przyjazne osobom LGBT+, poza pieniędzmi na działanie, możesz potrzebować dodatkowej wiedzy, umiejętności oraz wsparcia. Zapraszamy Cię do cyklu webinariów, warsztatów i wykładów poświęconych różnym aspektom organizowania pomocy, działań i wsparcia dla osób LGBT+. Na koniec cyklu otrzymasz od nas możliwość zrealizowania własnego działania, którego koszty pokryjemy do kwoty 4 900 zł.

Całości procesu edukacyjnego będzie przyświecała idea zrównoważonego aktywizmu, czyli takiego sposobu działania na rzecz społeczności, który minimalizuje ryzyko wypalenia. Spotkania edukacyjne będą poświęcone między innymi:

  • sytuacji osób LGBT+ w Polsce, 
  • rzecznictwu lokalnemu, 
  • budowaniu społeczności, dostrzeganiu w niej potencjału i potrzeb, 
  • przekuwania pomysłów na działania oraz 
  • prowadzenia działań w sposób bezpieczny.

W Funduszu doceniamy nie tylko działania rewolucyjne i spektakularne, ale także codzienną, kameralną pracę na rzecz tego, by coraz więcej społeczności lokalnych stawało się przyjaznym i bezpiecznym miejscem dla osób LGBT+.

Terminy planowanych wydarzeń edukacyjnych w ramach naszego cyklu znajdziesz w dokumencie “Zasady zgłoszeń i uczestnictwa”, do którego link znajdziesz na dole tego tekstu.

Formularz wypełniasz indywidualnie. Jeśli działasz w ramach organizacji, grupy lub kolektywu, możesz napisać o tym w formularzu.

Zachęcamy do skorzystania z Dokumentu pomocniczego do planowania zgłoszenia, w którym możesz wstępnie przygotowywać swoje odpowiedzi przed wprowadzeniem ich do elektronicznego formularza. Jest to plik tekstowy dostępny na stronie: https://tiny.pl/wwzq8

Na Twoje zgłoszenie czekamy do 4 grudnia 2022 r. (do godz. 23.59). Wyboru osób dokona panel społecznościowy ze wsparciem zespołu Funduszu. Wierzymy, że różnorodność tożsamości, perspektyw i miejsc aktywności osób z panelu zapewni nam pierwszy wymiar partycypacyjności procesu wyboru osób. Kolejny wymiar partycypacyjności tego konkursu zostanie zrealizowany w trakcie programu, gdzie osoby zaproszone do udziału będą służyły sobie nawzajem informacją zwrotną i wsparciem.

Tu możesz pobrać Zasady zgłoszeń i uczestnictwa: https://tiny.pl/wwzqj

Jeśli potrzebujesz pomocy przy planowaniu i składaniu zgłoszenia czy w razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do kontaktu z osobami z naszego zespołu: 

Zapraszamy do konsultacji w dni robocze, w godzinach od 10:00 do 18:00.

Powodzenia!

+++

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Reklama