Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Program rozwojowy i minigranty dla osób wspierających osoby LGBT+

Reklama
Nabór od 04.05.2021 do 15.05.2021 23:59
Fundusz dla Odmiany
Jeśli potrzebujesz pomocy przy składaniu formularza, napisz na g.stefaniak@dlaodmiany.org.pl lub zadzwoń pod numer: +48 536 019 027. Prosimy, korzystaj z kontaktu telefonicznego w dni robocze w godzinach od 10:00 do 18:00, dotyczy to również ostatniego dnia przesyłania formularzy.
Łączny budżet 49 tys. PLN
Do 100% dofinansowania
Dotacje do 4,9 tys. PLN
Organizacje pozarządowe, Mniejszości seksualne, Wolontariusze
W trzecim konkursie Funduszu chcemy wesprzeć społeczności z Polski południowo-wschodniej, a konkretnie z województw: podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego. By się do niego zgłosić, nie musisz mieć gotowego pomysłu na działanie. Ważne, że czujesz, że osoby LGBT+ w Twojej społeczności doświadczają problemów i wykluczenia, a tym samym nie mogą czuć się w pełni u siebie. Istotna jest Twoja motywacja do pracy nad zmianą tej sytuacji.

W tym konkursie możesz zgłosić się jako osoba indywidualna. Nie musisz, ale możesz, należeć do żadnej organizacji, grupy czy kolektywu. Nie musisz być też osobą LGBT+! Z radością przyjmiemy Cię jako sojusznika lub sojuszniczkę.

Poza pieniędzmi na działanie, oferujemy dodatkową wiedzę, umiejętności oraz wsparcie. Zapraszamy Cię do trzymiesięcznego cyklu webinariów, warsztatów i wykładów poświęconych różnym aspektom organizowania pomocy, działań i wsparcia dla osób LGBT+. Na koniec cyklu otrzymasz mały grant na realizację swojego pomysłu – do 4 900 zł.

Planujemy następujące wydarzenia (tytuły mają charakter roboczy, w nawiasach podane są planowane daty spotkań):

  1. Kickoff Zoom – spotkanie startowe (27-05-2021)
  2. Podstawowe pojęcia dotyczące osób LGBT+ (01-06-2021)
  3. Budowanie / organizowanie społeczności (12/13-06-2021)
  4. LGBT-Fobia i dobre sojusznictwo (16-06-2021)
  5. Prewencja wypalenia aktywistycznego i wspólnotowa troska (26-06-2021)
  6. Jak zrobić zmianę w swojej społeczności (16/17-07-2021)
  7. Jak zorganizować bezpiecznie spotkanie o tematyce LGBT+ (lipiec 2021)
  8. Rzecznictwo w lokalnych społecznościach (11-08-2021)
  9. Jak się komunikować, by zdobywać sojuszników i sojuszniczki (20/21-08-2021)
  10. Wspólna rozmowa o pomysłach na działania (04-09-2021)

Całości procesu edukacyjnego będzie przyświecała idea zrównoważonego aktywizmu, czyli takiego sposobu działania na rzecz społeczności, który minimalizuje ryzyko wypalenia. Spotkania edukacyjne będą poświęcone między innymi: sytuacji osób LGBT+ w Polsce, rzecznictwu lokalnemu, budowaniu społeczności, dostrzeganiu w niej potencjału i potrzeb, przekuwania pomysłów na działania oraz prowadzenia działań w sposób bezpieczny.

W Funduszu doceniamy nie tylko działania rewolucyjne i spektakularne, ale także codzienną, kameralną pracę na rzecz tego, by coraz więcej społeczności lokalnych stawało się przyjaznym i bezpiecznym miejscem dla osób LGBT+.

Na Twój wniosek czekamy do 15 maja 2021 r. Wyboru osób dokona Zespół Funduszu ze wsparciem Grupy Doradczej. Wierzymy, że różnorodność tożsamości, perspektyw i miejsc aktywności osób z Grupy zapewni nam pierwszy wymiar partycypacyjności procesu wyboru osób. Kolejny wymiar partycypacyjności tego konkursu zostanie zrealizowany w trakcie programu, gdzie osoby zaproszone do udziału będą służyły sobie nawzajem informacją zwrotną i wsparciem.

Tu możesz pobrać Regulamin programu: Regulamin.

Tu możesz wypełnić i wysłać formularz: Formularz zgłoszeniowy. 

Tu możesz pobrać Dokument pomocniczy do pracy nad formularzem, w formacie programu Word: Dokument pomocniczy do pracy nad formularzem.

Program realizowany jest w ramach projektu Funduszu dla Odmiany „Trailblazers: Local LGBT+ Activists and Allies” finansowanego z programu Civic Europe. Civic Europe to inkubator lokalnie zakorzenionych inicjatyw obywatelskich, organizacji i osób w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej, realizowany przez MitOst i Sofia Platform, finansowany przez Stiftung Mercator.

Reklama