Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Chcesz dostawać artykuły wybrane przez redakcję ngo.pl specjalnie dla Ciebie? Przeczytaj najciekawsze teksty publicystyczne. Zamów bezpłatny newsletter Magazyn NGO.PL na weekend!

"Dobre sąsiedztwo - dobro wspólne"

Reklama
Nabór od 29.04.2021 do 31.12.2021 23:05
Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce
Emilia Dmochowska – e.dmochowska@filantropia.org.pl, Tel. 22 622 01 22, wew.16 Stanisław Głąbski – s.glabski@filantropia.org.pl, Tel. 22 622 01 22, wew.24
Łączny budżet nieznany
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje do 1,5 tys. PLN
Ruszył nabór zgłoszeń na organizację lokalnych spotkań mających na celu sieciowanie uczestników różnych programów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności z jednej lub kilku sąsiadujących gmin. Inicjatywa „Dobre sąsiedztwo – dobro wspólne” realizowana jest w ramach Programu „Lokalne Partnerstwa PAFW”.

Program „Lokalne Partnerstwa PAFW” to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowane przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce od 2009 roku. Dzięki różnorodnej ofercie programowej PAFW w wielu gminach w Polsce przeprowadzono projekty, których uczestnicy zdobyli doświadczenia i wypracowali zasoby stwarzające szansę na wyzwolenie dodatkowej energii obywatelskiej. Program oferuje beneficjentom takich projektów możliwość podejmowania wspólnych, partnerskich przedsięwzięć wykorzystujących nagromadzony potencjał w działaniach na rzecz całych lokalnych społeczności. Jednocześnie przyczynia się do umacniania lokalnego kapitału społecznego poprzez synergię doświadczeń i rezultatów różnych inicjatyw. Powstają partnerstwa składające się z uczestników kilku programów PAFW – tworzą oni Grupę Inicjatywną stanowiącą trzon lokalnej koalicji. Dołączają do niej samorządy, firmy, lokalne media oraz organizacje pozarządowe i instytucje, które dotychczas nie brały udziału w programach Fundacji. Dotychczas zawiązało się 61 partnerstw w ponad 100 gminach.

W wielu miejscach w Polsce, gdzie nie zawiązały się jeszcze lokalne partnerstwa, są organizacje, instytucje i osoby, które mają doświadczenie w realizacji programów PAFW. Nie zawsze jednak się znają i mają okazję do współpracy czy wymiany doświadczeń. Z myślą o nich w ramach Programu „Lokalne Partnerstwa PAFW” uruchomiona została nowa inicjatywa – „Dobre sąsiedztwo – dobro wspólne”. Inicjatywa ta ma na celu nawiązanie i rozwijanie współpracy między uczestnikami różnych programów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności z jednej lub kilku sąsiadujących gmin. Służyć ma również wymianie doświadczeń i dobrych praktyk w realizacji programów PAFW.

Aby wziąć udział w inicjatywie i otrzymać grant w wysokości do 1,500 zł na realizację spotkania sieciującego należy:

– zebrać minimum 3 przedstawicieli organizacji i instytucji, które w ostatnich 5 latach brały udział w 3 różnych programach PAFW na obszarze jednej gminy lub maksymalnie kilku sąsiadujących gmin. Pomocna w odnalezieniu beneficjentów z danego obszaru może być mapa programów PAFW dostępna pod linkiem: https://mapa.pafw.pl

– stworzyć program spotkania (szczegóły w Regulaminie)

– wypełnić formularz, który można pobrać tutaj i wysłać go na adres: e.dmochowska@filantropia.org.pl

W ramach inicjatywy, poza mini-grantami, przewidziane jest również wsparcie Animatora Dobra Wspólnego. Animatorzy Dobra Wspólnego to wybrani alumni programu „Lokalne Partnerstwa PAFW”. Są wśród nich doświadczeni trenerzy, doradcy i moderatorzy. Wszyscy uczestniczy będą mieli okazję zapoznać się z wypracowaną w programie metodą animacji.

Uczestnicy inicjatywy „Dobre sąsiedztwo-dobro wspólne”, zachęcani będą do utworzenia grupy inicjatywnej i aplikowania do kolejnej edycji Programu „Lokalne Partnerstwa PAFW”.

Zgłoszenia są przyjmowane od 28 kwietnia 2021 w trybie ciągłym, do wyczerpania puli w wysokości 7000 zł.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie Konkursu.

Źródło: ARFP
Reklama