Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Instrukcja, terminy – wszystkie niezbędne informacje do złożenia sprawozdania Poradnik o sprawozdaniu finansowym za rok 2022. Sprawdź

Konkurs Uzupełniający "Regionalne Partnerstwo dla Wolontariatu - edycja 2021-2023"

Reklama
Nabór od 26.04.2021 do 27.04.2021 16:00
Korpus Solidarności
W czasie trwania konkursu zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem: korpussolidarnosci@niw.gov.pl lub przez infolinię czynną pon.-pt. w godz.: 9:00 – 15:00 pod nr tel.: +48 885 221 530
Łączny budżet 661,14 tys. PLN
Do 100% dofinansowania
Dotacje do 330,57 tys. PLN
Organizacje pozarządowe, Wolontariusze
Podejmij wyzwanie z wolontariatem w woj. podkarpackim lub w woj. zachodniopomorskim! Jeśli jesteś organizacją pozarządową związaną z wolontariatem, dołącz do grona Partnerów Korpusu Solidarności. Przyczyń się do rozwoju wolontariatu długoterminowego w Polsce i Twoim regionie. Na złożenie wniosku masz czas do 27 kwietnia do godz. 16:00.

Do 27 kwietnia trwa nabór ofert w II regionalnej edycji konkursu „Partnerstwo dla Wolontariatu”, czyli jedynego ogólnopolskiego programu partnerskiego działającego na rzecz wolontariatu długoterminowego. Maksymalna kwota, o którą mogą ubiegać się organizacje, wynosi po 330 570 zł złotych w każdym z województw, bez konieczności wykazania wkładu własnego. Partnerzy Regionalni wyłonieni w konkursie będą pełnili tę funkcję do końca 2023 r. Celem konkursu jest wybór Partnerów Regionalnego Programu w woj. podkarpackim i w woj. zachodniopomorskim.

  • Co muszą wiedzieć organizacje ubiegające się o dofinansowanie?

W złożonych ofertach oceniane będzie doświadczenie Wnioskodawców, potencjał do realizacji zadań określonych w Programie oraz propozycje ich przygotowania i organizacji. Ponadto, Wnioskodawcy nie muszą tworzyć nowych kategorii działań, definiować grup odbiorców, czy szacować kosztorysu - te elementy są określone i zapisane w Programie Korpusu Solidarności oraz Regulaminie Konkursu.

Oferty należy składać wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem Systemu Obsługi Dotacji.

  • Na czym polega Regionalne Partnerstwo dla Wolontariatu – edycja 2021-2023?

Regionalne Partnerstwo dla Wolontariatu zakłada realizację działań skierowanych do 4 grup odbiorców: wolontariuszy, koordynatorów, organizatorów oraz otoczenia wolontariatu. Będą to m.in.: szkolenia dla wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu, debaty wolontariackie, poradnictwo, spotkania promocyjne w ramach Szkolnego Korpusu Solidarności, akcje społeczne z udziałem wolontariuszy, konkursy na mini granty oraz bony edukacyjne dla wolontariuszy, certyfikacja organizacji, czy projekty lokalnych koalicji wolontariatu. W ramach tych określonych działań, pozostawiamy dowolność Partnerom Korpusu, jeśli chodzi o formę i zamysł ich realizacji oraz liczymy na pomysłowość.

  • Gdzie znajdę więcej informacji?

Wszelkie informacje znajdują się na stronie internetowej Korpusu Solidarności oraz Narodowego Instytutu Wolności. Szczegółowe pytania dotyczące Konkursu można kierować od poniedziałku do piątku, pisząc na adres poczty elektronicznej: korpussolidarnosci@niw.gov.pl lub dzwoniąc pod numer infolinii: +48 885 221 530 w godz. 10:00-15:00.

Pamiętajcie, że nabór wniosków trwa do 27 kwietnia 2021 r. do godz. 16:00.

Reklama