Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Organizacja turystyki i wypoczynku dla dzieci, młodzieży Na co NGO-sy powinny zwrócić uwagę? Dowiedz się 24.04 o 15.00 na #ngoplLIVE >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Konkurs uzupełniający Regionalne Partnerstwo dla Wolontariatu: woj. podkarpacie

Reklama
Nabór od 07.04.2021 do 27.04.2021 16:00
Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
W czasie trwania konkursu zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem: korpussolidarnosci@niw.gov.pl lub przez naszą infolinię czynną pon.-pt. w godz.: 9:00 – 15:00 pod nr tel.: +48 885 221 530.
Łączny budżet nieznany
Do 100% dofinansowania
Dotacje do 330,57 tys. PLN
Organizacje pozarządowe
Program Korpus Solidarności ogłasza i zaprasza do udziału w konkursie uzupełniającym Partnerstwo dla Wolontariatu na wybór Partnerów Programu na terenie woj. podkarpackiego.

Zapraszamy do dołączenia do grona czternastu Partnerów Regionalnych zapalonych do szerzenia idei wolontariatu długoterminowego w Polsce! Tegoroczna edycja konkursu jest 3-letnia i obowiązuje do 2023 roku. Maksymalna kwota, o którą mogą ubiegać się organizacje wynosi 330 570 zł złotych, bez konieczności wykazania wkładu własnego.

Szukamy dwóch Partnerów Regionalnych do prowadzenia i realizowania działań w ramach Korpusu Solidarności na terenie woj. podkarpackiego oraz woj. zachodniopomorskiego. Aktywność przyszłych Partnerów będzie skierowana do czterech grup odbiorców:  wolontariuszy, koordynatorów, organizatorów oraz otoczenia wolontariatu.

W ramach określonych działań, takich jak m.in. szkolenia dla wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu, debaty wolontariackie, akcje społeczne z udziałem wolontariuszy czy konkursy na mini granty Partnerzy mogą wykazać się pomysłowością, dostosowując swoje zaangażowanie do potrzeb i uwarunkowań regionalnych.

Korpus Solidarności jest oparty na modelu wolontariatu systematycznego, długoterminowego. Jak wynika z badań, jest to najbardziej deficytowa forma działalności wolontariackiej Polaków. Koncentracja na tej formie wolontariatu nie oznacza jednocześnie deprecjonowania idei wolontariatu okazjonalnego lub akcyjnego, współtworzącego ważny obszar dobrowolnej i nieodpłatnej działalności na rzecz innych. Wzmocnienie i rozwój wolontariatu długoterminowego ma na celu podniesienie rangi działań wolontariackich, wzbudzenie zainteresowania wolontariatem oraz zachęcenie obywateli do zaangażowania w taką działalność. Powołanie Korpusu Solidarności ma też za zadanie upowszechnienie wolontariatu wśród organizacji pozarządowych i instytucji publicznych, które do tej pory w małym stopniu albo tylko sporadycznie wykorzystywały aktywność wolontariacką. Wszystkie podejmowane działania mają na celu wzrost wrażliwości na potrzeby osób zagrożonych wykluczeniem lub wykluczonych społecznie, wzrost gotowości do wzajemnej pomocy, a w efekcie wzrost solidarności międzyludzkiej oraz zaufania społecznego.

Co musi wiedzieć organizacja ubiegająca się o dofinansowanie?

W złożonych ofertach oceniane będzie doświadczenie Wnioskodawców, potencjał do realizacji zadań określonych w Programie oraz propozycje ich przygotowania i organizacji. Ponadto, Wnioskodawcy nie muszą tworzyć nowych kategorii działań, definiować grup odbiorców, czy szacować kosztorysu - te elementy są określone i zapisane w Programie Korpusu Solidarności oraz Regulaminie Konkursu.

Regionalne Partnerstwo dla Wolontariatu – edycja 2021-2023 zakłada realizację działań skierowanych do 4 grup odbiorców: wolontariuszy, koordynatorów, organizatorów oraz otoczenia wolontariatu. Będą to m.in.: szkolenia dla wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu, debaty wolontariackie, poradnictwo, spotkania promocyjne w ramach Szkolnego Korpusu Solidarności, akcje społeczne z udziałem wolontariuszy, konkursy na mini granty oraz bony edukacyjne dla wolontariuszy, certyfikacja organizacji, czy projekty lokalnych koalicji wolontariatu. W ramach tych określonych działań, pozostawiamy dowolność Partnerom Korpusu, jeśli chodzi o formę i zamysł ich realizacji oraz liczymy na pomysłowość.

Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniem o konkursie i do udostępnienia informacji na Państwa stronie internetowej. Wszelkie informacje znajdują się na stronie internetowej Korpusu Solidarności oraz Narodowego Instytutu Wolności.

Uwaga!
W Konkursie mogą również składać wnioski organizacje z województw ościennych – czyli bezpośrednio sąsiadujących z woj. podkarpackim.

Konkurs trwa od 6 kwietnia 2021 r. do 27 kwietnia 2021 r. do godz. 16:00.

Oferty należy składać wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem Systemu Obsługi Dotacji.

Reklama