Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Organizacja turystyki i wypoczynku dla dzieci, młodzieży Na co NGO-sy powinny zwrócić uwagę? Dowiedz się 24.04 o 15.00 na #ngoplLIVE >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Konkurs ofert: Pakiet powitalny dla cudzoziemców

Reklama
Nabór od 01.04.2021 do 07.05.2021 12:00
Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa
Łączny budżet 30 tys. PLN
Do 85% dofinansowania
Kwota dofinansowania nieznana
Cudzoziemcy, migranci
Prezydent Miasta Krakowa ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację w formie wsparcia zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz integracji cudzoziemców.

Tytuł zadania publicznego: Pakiet powitalny dla cudzoziemców

Komórka realizująca: Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia

Planowana wysokość środków publicznych na realizację zadania: 30 000 zł

Termin realizacji zadania: w wybranym terminie od 1 czerwca 2021 roku do 31 sierpnia 2021 roku

Miejsce realizacji zadania: na terenie Gminy Miejskiej Kraków

Środki przeznaczone na realizację przedmiotowego zadania publicznego:

Gmina Miejska Kraków w roku 2020 nie przekazywała na realizację przedmiotowego zadania publicznego środków finansowych

Oczekiwany cel zlecanego zadania publicznego:

Niniejszy konkurs ma na celu wybór oferty dotyczącej przygotowania pakietu powitalnego, w minimum czterech językach tj. polskim, ukraińskim, angielskim, rosyjskim. będącego wsparciem informacyjnym dla cudzoziemców - osób przyjeżdżającym do Krakowa z zamiarem zamieszkania.

Zaplanowane przedsięwzięcie powinno wpisywać się w zakres przedmiotowy zadań określonych w uchwale nr LII/964/16 Rady Miasta Krakowa z dnia 14 września 2016 r. w sprawie przyjęcia Programu ''Otwarty Kraków''

Warunki realizacji zadania publicznego:

Oferent/Oferenci zrealizują przygotują pakiet powitalny dla cudzoziemców przy jednoczesnym spełnieniu warunków określonych w ogłoszeniu:

a) Pakiet będzie przygotowany w formie pisemnej, w dwóch opcjach:

  • Opcja drukowana – minimum po 200 sztuk w każdej z wersji językowych; można przygotować jedną broszurę obejmującą wszystkie wersje językowe;
  • Opcja elektroniczna PDF wraz wersją edytowalną przekazaną do Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia.

Odbiorcami pakietu mają być cudzoziemcy rozpoczynający swoje życie w Krakowie lub szukający informacji związanych z życiem w mieście i załatwianiem podstawowych spraw związanych z pobytem.

b) Przy realizacji pakietu zaleca się współpracę lub konsultacje między innymi z następującymi podmiotami:

  1. Wydziałem ds. Cudzoziemców Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie;
  2. Grodzkim Urzędem Pracy;
  3. Zakładem Ubezpieczeń Społecznych;
  4. Narodowym Fundusz Zdrowia;
  5. Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Krakowie;
  6. Wydziałem Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Krakowa;
  7. Krakowskim Centrum Świadczeń Urzędu Miasta Krakowa;
  8. Wydziałem Przedsiębiorczości i Innowacji Urzędu Miasta Krakowa;
  9. Urzędem Stanu Cywilnego Urzędu Miasta Krakowa;
  10. Wydziałem Ewidencji Pojazdów i Kierowców Urzędu Miasta Krakowa;
  11. Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Krakowa;
  12. Wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia (oferta dla rodzin, seniorów, osób z niepełnosprawnościami, młodzieży, oferty dot. zdrowia, działania na rzecz cudzoziemców);
  13. Organizacjami realizującymi usługi dla cudzoziemców w Krakowie oraz innymi, które Oferent uzna za konieczne.
  14. Przygotowany pakiet zostanie rozesłany (PDF) elektronicznie do jednostek obsługujących cudzoziemców w Krakowie, firm zatrudniających Expatów lub organizacji zrzeszającej ww. firmy, organizacji pozarządowych działających na rzecz cudzoziemców lub reprezentujących mniejszości narodowe i cudzoziemców w Krakowie. Broszura drukowana wg. listy zostanie rozdysponowana wg. uzgodnionych warunków z Wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia.

Podczas realizacji zadania publicznego Zleceniobiorca zobowiązany jest stosować się do obowiązujących ograniczeń i obostrzeń wynikających z obowiązującego w tym okresie na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego lub stan epidemii.

Oczekiwane rezultaty zlecanego zadania publicznego:

  • Pakiet powitalny dla cudzoziemców w minimum czterech językach dostępny na stronach www. otwarty.krakow.pl oraz na stronie www realizatora projektu, 
  • Lista podmiotów, którym został przekazany pakiet powitalny dla cudzoziemców. 

Oferent/Oferenci są zobowiązani do stosowania przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 2009r. o finansach publicznych (tj. Dz. U. z 2019r. poz. 869 z późn. zm.) oraz rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1).

UWAGA: Przed przystąpieniem do opracowywania oferty, należy zapoznać się z obowiązującym Regulaminem otwartych konkursów ofert w Gminie Miejskiej Kraków, wprowadzonym zarządzeniem Prezydenta Miasta Krakowa Nr 180/2021 z dnia 26 stycznia 2021r. dostępnym w Biuletynie Informacji Publicznej, pod adresem: https://www.bip.krakow.pl/zalaczniki/dokumenty/n/296060/karta.

SPOSÓB I TERMIN SKŁADANIA OFERT:

  1. Organizacja pozarządowa lub podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie zainteresowane udziałem w niniejszym otwartym konkursie ofert, rejestrując się w obowiązującym w GMK elektronicznym generatorze ofert i tworzą Profil Organizacji. 
  2. Założony Profil służy do sporządzania i przesłania oferty za pośrednictwem obowiązującego elektronicznego NGO generatora ofert wskazanego w ogłoszeniu konkursowym. 
  3. Obligatoryjnym jest łączne składanie oferty do otwartego konkursu: w postaci elektronicznej z wykorzystaniem elektronicznego generatora ofert wskazanego w ogłoszeniu konkursowym oraz w wersji papierowej, wygenerowanej przez ww. elektroniczny generator ofert.
  4. Oferta oraz załącznik składane w formie papierowej dla swojej ważności muszą być opatrzone datą, podpisem uprawnionej (-ych) statutowo osoby (-ób) oraz pieczątką imienną (-mi) imienną (-ymi). 
  5. Jeżeli osoby uprawnione do podpisania oferty nie dysponują pieczątkami imiennymi, podpis musi być złożony pełnym imieniem i nazwiskiem (czytelnie) z zaznaczeniem pełnionej funkcji. 
  6. Termin składania ofert na realizację zadania publicznego upływa 7 maja 2021 o godz. 12.00. Ofertę w zaklejonej, opieczętowanej pieczęcią Oferenta/Oferentów kopercie należy: wrzucić do urny w holu na parterze siedziby Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa, ul. Dekerta 24, 30-703 Kraków lub wysłać pocztą lub kurierem wyłącznie na wskazany powyżej adres z zaznaczeniem na kopercie nazwy i adresu oferenta(ów) oraz tytułu zadania publicznego, którego dotyczy oferta. 
  7. Oferty złożone w innych lokalizacjach Urzędu Miasta Krakowa lub dostarczone po upływie terminu składania ofert (decyduje data wpływu do Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia) uznane będą za niespełniające wymogów formalnych.
Reklama