Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Organizacja turystyki i wypoczynku dla dzieci, młodzieży Na co NGO-sy powinny zwrócić uwagę? Dowiedz się 24.04 o 15.00 na #ngoplLIVE >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Zadanie 1: Wytyczanie i oznakowanie turystycznych szlaków pieszych i rowerowych zgodnie ze standardami PTTK na...

Reklama
Zadanie 1: Wytyczanie i oznakowanie turystycznych szlaków pieszych i rowerowych zgodnie ze standardami PTTK na terenie gminy Radzymin, w tym obudowa klasycznego szlaku turystycznego nowoczesnymi atrakcjami (takimi jak np. aplikacje, geocaching, questy itp.). Zadanie 2: Rozwijanie turystyki wodnej
Nabór od 30.03.2021 do 23.04.2021 23:59
Referat Partycypacji i Polityki Społecznej
Łączny budżet 42 tys. PLN
Do 90% dofinansowania
Kwota dofinansowania nieznana
Urząd Miasta i Gminy Radzymin, Referat Partycypacji i Polityki Społecznej ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego pod nazwą: Zadanie 1: Wytyczanie i oznakowanie turystycznych szlaków pieszych i rowerowych zgodnie ze standardami PTTK na terenie gminy Radzymin, w tym obudowa klasycznego szlaku turystycznego nowoczesnymi atrakcjami (takimi jak np. aplikacje, geocaching, questy itp.). Zadanie 2: Rozwijanie turystyki wodnej. .

Warunki otwartego konkursu ofert:

1. Realizatorzy zadań publicznych:
1) realizatorami zadań publicznych w ramach niniejszego konkursu mogą być organizacje pozarządowe oraz podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, prowadzące określoną w statucie lub innym dokumencie działalność pożytku publicznego - w zakresie działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym;
2) oferta musi się mieścić w całości w zakresie działalności pożytku publicznego oferenta;
3) nie dopuszcza się możliwości prowadzenia odpłatnej działalności pożytku publicznego i działalności gospodarczej w odniesieniu do tego samego przedmiotu działalności.

2. Miejsce realizacji zadania: gmina Radzymin.

3. Termin realizacji zadania:
Zadanie może rozpocząć się nie wcześniej niż 1 maja 2021 roku oraz zakończyć się nie później niż 31 grudnia 2021 roku.

4. Oferent może złożyć jedną ofertę. W przypadku złożenia przez oferenta większej ilości ofert - ocenie podlegać będzie tylko ta, która wpłynęła do Urzędu jako pierwsza.

5. Oferent rozliczany będzie z zadań w oparciu o zrealizowane rezultaty - podstawą przyjęcia sprawozdania będzie ocena zrealizowanych działań i osiągniętych rezultatów. Należy jednak pamiętać, że organizacje nadal związane są zasadami wydatkowania środków, ich księgowania oraz szczególnej dbałości o środki publiczne.

6. Oferent w jednym wniosku może zawrzeć realizację obydwu zadań.

Informacje specyfikujące zadania:
Zadanie 1:

1. Projekty mające na celu wytyczanie i oznakowanie szlaków turystycznych zgodnie ze standardami PTTK (uchwała nr 33A/XVIII/2014 Prezydium Zarządu Głównego PTTK z dnia 7 listopada 2014 r. w sprawie Instrukcji znakowania szlaków turystycznych).

2. Wytyczanie szlaków turystycznych musi odbywać się w oparciu o zapisy zawarte w ustawie z 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U. Nr 80, poz. 707 z późn. zm.).

3. Szczegółowe zasady odnoszące się do wytyczania, znakowania szlaków turystycznych są określone w „Instrukcji znakowania szlaków turystycznych” wydanej przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Warszawie.

4. Zadanie wymagać będzie pozyskania niezbędnych zgód i pozwoleń na prace znakarskie, których dołączenie będzie wymagane na etapie rozliczania zadania.

5. W przypadku rozliczania znakowania nowego szlaku trzeba będzie dostarczyć dokumentację fotograficzną w wersji elektronicznej wszystkich oznakowań na szlakach, w szczególności fotografię tablic informacyjnych ukazujących przebieg szlaku.

6. Dofinansowaniu nie podlegają prace koncepcyjne czy dokumentacyjne mające na celu wytyczenie nowego szlaku turystycznego.

7. Zadanie nie obejmuje działań promocyjnych prowadzonych w związku z przygotowaniem prac dot. wytyczenia szlaku.

8. W przypadku szlaków istniejących, ale nieoznakowanych, należy dołączyć do oferty materiały potwierdzające istnienie szlaku (np. mapy, przewodnik, broszury, dokument potwierdzający opracowanie koncepcji szlaku itp.), wydane lub opracowane co najmniej w roku poprzedzającym rok ogłoszenia konkursu).

9. W ofercie należy uzasadnić potrzebę wyznakowania szlaku, jego zadania krajoznawcze i edukacyjne oraz rolę w infrastrukturze turystycznej, m.in. poprzez opisanie:

  • atrakcyjności szlaku (np. obiektów interesujących pod względem przyrodniczym lub krajoznawczym),
  • dostępności szlaku (możliwość dojazdu do punktów początkowych i pośrednich),

powiązań szlaku z istniejącą siecią szlaków.
10. Do oferty należy dołączyć dokumentację projektową szlaku w postaci:

  • pliku gpx wrysowanego szlaku na podkładzie mapowym w skali 1:10000 (można narysować na geoportalu http://mazowsze.szlaki.pttk.pl/ i wyeksportować do pliku).

11. Oferenci, którzy otrzymają dofinansowanie na realizację zadania do sprawozdania końcowego z jego realizacji będą zobowiązani dołączyć dokumentację szlaku w postaci:

  • opisu przebiegu szlaku z uwzględnieniem rodzaju nawierzchni dróg,
  • dokumentację GPS szlaku do ewidencji komputerowej, 
  • kartotekę szlaku z wykazem drogowskazów i tablic wraz z podaniem ich lokalizacji.

12. Oferenci będą mieli obowiązek pozyskania wszelkich zgód od właścicieli lub użytkowników terenów, którymi będzie przebiegał szlak.
13. Projekty muszą dotyczyć szlaków/odcinków szlaków znajdujących się na terenie gminy Radzymin.
14. Tablice informacyjne ukazujące mapy przebiegu szlaku muszą zawierać informacje o dofinansowaniu z gminy Radzymin.
15. W przypadku projektów zmierzających do obudowania klasycznego szlaku turystycznego nowoczesnymi atrakcjami w ofercie należy opisać szlak, którego będzie dotyczył projekt wykazując jego przebieg (w postaci pliku gpx) oraz sposób oznakowania. Należy uzasadnić w jaki sposób proponowane działania wpłyną na wzrost atrakcyjności szlaku.

Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizacje zadania 1 - 20.000,00 zł

Zadanie 2:

1. W ramach zadania wspierane będą projekty związane z rekreacyjnym wykorzystaniem zbiorników i cieków wodnych.

2. Projekty powinny wspierać działania na rzecz zwiększenia dostępności turystyki wodnej.

3. Działania muszą być przyjazne dla środowiska i niewymagające do rozwoju dodatkowych terenów.

 

Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizacje zadania 2 - 22.000,00 zł

 

Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl

Reklama