Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Masz kłopot z przygotowaniem sprawozdania finansowego? Tu znajdziesz instrukcję i przykład. Zobacz >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Konkurs ofert: Działalność na rzecz kombatantów i osób represjonowanych

Reklama
Nabór od 05.03.2021 do 26.03.2021 15:00
Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa
Łączny budżet 100 tys. PLN
Do 90% dofinansowania
Kwota dofinansowania nieznana
Seniorzy
Prezydent Miasta Krakowa ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację w formie wsparcia zadania publicznego pod nazwą „Działalność na rzecz kombatantów i osób represjonowanych” w zakresie: Działalności na rzecz osób niepełnosprawnych.

Tytuł zadania publicznego: Działalność na rzecz kombatantów i osób represjonowanych

Komórka realizująca: Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa

Planowana wysokość środków publicznych na realizację zadania:

W roku 2021 kwota 100 000,00 złotych

Termin realizacji zadania: Konkurs obejmuje zadania, których realizacja rozpocznie się nie wcześniej niż 1 maja 2021 r. a zakończenie zadania winno nastąpić nie później niż do dnia 31 grudnia 2021 roku.

Miejsce realizacji zadania: Zadania, określone przez Oferentów w drodze konkursu ofert, mogą być realizowane w dowolnych formach i miejscach, zgodnie z warunkami konkursu, zapewniających ich najwyższą skuteczność.

Środki przeznaczone na realizację przedmiotowego zadania publicznego:

Gmina Miejska Kraków w roku 2020 przekazała na realizację przedmiotowego zadania publicznego środki finansowe w wysokości 100 000 zł.

Warunki realizacji zadania publicznego:

Podczas realizacji zadania publicznego Zleceniobiorca zobowiązany jest stosować się do obowiązujących ograniczeń i obostrzeń wynikających z obowiązującego w tym okresie na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego lub stan epidemii.

Konkurs ma na celu wybór ofert i zlecenie w formie wspierania realizacji zadań publicznych w zakresie "Działalność na rzecz kombatantów i osób represjonowanych"

Oczekiwany cel zlecanego zadania publicznego:

Celem zadania jest prowadzenie działalności upamiętniającej tradycje walk o suwerenność RP poprzez organizację uroczystości rocznicowych, konferencji, koncertów, festiwali, marszów, rajdów, spotkań kombatantów oraz działań nastawionych na zachowanie pamięci oraz pogłębianie wiedzy historycznej i tożsamości narodowej wśród młodego pokolenia, głównie młodzieży szkolnej poprzez m.in.: wsparcie edukacyjnych konkursów wiedzy historycznej, działalności dokumentacyjnej poprzez organizację wystaw o tematyce dotyczącej historii narodu polskiego w latach wojny i okresie powojennym oraz innych projektów dokumentacyjnych.

Oczekiwane rezultaty zlecanego zadania publicznego:

• organizacja uroczystości, zjazdów i innych przedsięwzięć kultywujących i upowszechniających tradycje walk o niepodległość i suwerenność RP oraz pamięć o ofiarach wojny i okresu powojennego,

• upamiętnienie bohaterów walk o niepodległość Polski,

• pobudzanie aktywności społecznej promującej integrację wewnątrz i międzypokoleniową,

• zwiększenie aktywności kombatantów i osób represjonowanych poprzez udział w zorganizowanych kulturalno-rekreacyjnych spotkaniach, wydarzeniach, wyjazdach

• zorganizowanie i przeprowadzenie różnych form aktywności dla kombatantów i osób represjonowanych,

• umożliwianie integracji osób w środowiskach kombatanckich,

• działania na rzecz integracji i zwiększenia uczestnictwa kombatantów i osób represjonowanych w życiu społecznym.

Oferent/Oferenci są zobowiązani do stosowania przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 2009r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2019r. poz. 869 z późn. zm.) oraz rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1).

UWAGA: Przed przystąpieniem do opracowywania oferty, należy zapoznać się z obowiązującym Regulaminem otwartych konkursów ofert w Gminie Miejskiej Kraków, wprowadzonym zarządzeniem nr 180 Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 26 stycznia 2021 roku oraz dostępnym w Biuletynie Informacji Publicznej pod adresem: https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=136612.

SPOSÓB I TERMIN SKŁADANIA OFERT:

1. Oferta oraz załączniki składane w formie papierowej dla swojej ważności muszą być opatrzone datą, podpisem uprawnionej (-ych) statutowo osoby (-ób) oraz pieczątką(-mi) imienną (-ymi).

2. Jeżeli osoby uprawnione do podpisania oferty nie dysponują pieczątkami imiennymi, podpis musi być złożony pełnym imieniem i nazwiskiem (czytelnie) z zaznaczeniem pełnionej funkcji.

3. Termin składania ofert na realizację zadania publicznego upływa 26 marca o godz. 15.00. Oferty w zaklejonych, opieczętowanych pieczęcią Oferenta/Oferentów kopertach należy:

  • wrzucić do urny pocztowej znajdującej się w holu w lokalizacji ul. Dekerta 24 lub

  • wysłać pocztą czy kurierem wyłącznie do siedziby Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia ul. Dekerta 24 pokój nr 12 lub dostarczyć osobiście do siedziby Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia ul. Dekerta 24 pokój nr 12 z zaznaczeniem na kopercie nazwy i adresu oferenta (-ów) oraz tytułu zadania publicznego, którego dotyczy oferta.

4. Oferty złożone w innych lokalizacjach Urzędu Miasta Krakowa lub MJO lub dostarczone po upływie terminu składania ofert (decyduje data wpływu do Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia uznane będą za niespełniające wymogów formalnych.

Reklama