Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
Konkurs ofert w obszarze ,,Działalność na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między...
Zarząd Województwa Mazowieckiego
działając na podstawie art. 41 ust. 1 i 2 pkt 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie województwa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1668), art. 4 ust. 1 pkt 26, art. 5 ust. 4 pkt 2, art. 11 ust. 1 i ust. 2, art. 13 i art. 15 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2020 r. poz. 1057) oraz uchwały nr 163/20 Sejmiku Województwa Mazowieckiego z dnia 15 grudnia 2020 r. w sprawie „Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2021 rok”[1])
ogłasza
otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadań publicznych Województwa Mazowieckiego w 2021 roku w obszarze „Działalność na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami” w formie wsparcia realizacji zadania.
I. Rodzaj zadania i wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację tego zadania:
Zadanie |
Wysokość środków publicznych (w zł) |
Zwiększenie międzyregionalnych, europejskich procesów integracyjnych poprzez udział w innowacyjnych projektach organizacji pozarządowych z terenu województwa mazowieckiego i regionów partnerskich Mazowsza. |
100 000,00 |
Celami realizacji zadania są:
- nawiązywanie i utrwalanie dobrego partnerstwa międzyregionalnego,
- wspieranie kontaktów pomiędzy społecznościami województwa mazowieckiego i zagranicznych regionów partnerskich Mazowsza,
- wzmocnienie potencjału i skuteczności działania organizacji pozarządowych działających na terenie województwa mazowieckiego w zakresie kontaktów zagranicznych,
- zwiększenie zaangażowania mieszkańców województwa mazowieckiego i organizacji pozarządowych działających w województwie we współpracę międzynarodową.
- wzmocnienie poczucia wspólnoty europejskiej.
Realizatorami projektów mogą być: organizacje pozarządowe w rozumieniu ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, przy czym przedsięwzięcie musi być zrealizowane z partnerem zagranicznym w całości na terenie województwa mazowieckiego i/lub regionu partnerskiego.
Działania projektowe obejmować mogą, w szczególności:
- przedsięwzięcia skierowane do młodzieży, a w szczególności realizowane przez młodzież poprzez takie działania jak: cykl wykładów, warsztaty, spotkania z udziałem ekspertów posiadających doświadczenie we współpracy z młodzieżą lub przy wykorzystaniu aktywnych form współpracy z młodzieżą z zastrzeżeniem, że aktywność sportowa (zawody, rozgrywki itp.) nie będzie głównym celem/działaniem przedsięwzięcia;
- przedsięwzięcia sprzyjające tworzeniu lub rozwojowi współpracy międzyregionalnej realizowane poprzez wymianę doświadczeń z udziałem przedstawicieli poszczególnych szczebli administracji;
- przedsięwzięcia kulturalne, artystyczne i edukacyjne sprzyjające pogłębianiu kontaktów między społeczeństwami partnerskich regionów.
Przykładowe wskaźniki rezultatów możliwe do osiągnięcia w trakcie realizacji zadania publicznego to:
- liczba osób będących odbiorcami zadania;
- liczba świadczeń udzielonych odbiorcom zadania, np. liczba godzin szkoleniowych, liczba usług udzielonych odbiorcom.
Przy planowaniu i realizacji zadań wskazane jest korzystanie z dokumentu „Priorytety Współpracy Zagranicznej Województwa Mazowieckiego”, przyjętego Uchwałą Nr 27/06 Sejmiku Województwa Mazowieckiego 18 grudnia 2006 r.
Lista regionów partnerskich województwa mazowieckiego zamieszczona jest na stronie https://www.mazovia.pl/wojewodztwo/wspolpraca-zagraniczna/partnerzy/.
II. Zasady przyznawania dotacji
- Wnioskowana kwota dotacji nie może przekraczać 90% sumy wszystkich kosztów realizacji zadania.
- W ramach dotacji będą finansowane wyłącznie koszty bezpośrednio związane z realizacją zadania.
- Koszty administracyjne związane z realizacją zadania nie mogą w ofercie przekraczać 30% sumy wszystkich kosztów realizacji zadania.
- Oferent biorący udział w konkursie jest zobowiązany do zapoznania się z dokumentem „Zasady przyznawania i rozliczania dotacji z budżetu Województwa Mazowieckiego przyznawanych organizacjom pozarządowym oraz podmiotom, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie”.
- Szczegółowe informacje na temat kosztów możliwych do dofinansowania w ramach dotacji dostępne są w dokumencie, o którym mowa w pkt II.4.
- W pkt III.6 oferty należy obowiązkowo wypełnić tabelę „Dodatkowe informacje dotyczące rezultatów realizacji zadania publicznego”.
- Złożenie oferty nie jest równoznaczne z przyznaniem dotacji.
- W przypadku przyznania oferentowi dotacji niższej niż wnioskowana konieczna będzie aktualizacja oferty. Podczas aktualizacji oferty nie jest dopuszczalne wprowadzanie do zestawienia kosztów innych pozycji niż wskazane w złożonej ofercie.
- W trakcie realizacji zadania dopuszczalne będzie dokonywanie przesunięć pomiędzy poszczególnymi kosztami określonymi w ofercie w zestawieniu kosztów realizacji zadania. Dopuszczalne będzie zwiększenie poszczególnego kosztu nie więcej niż o 25% jego wysokości. Zmiany wykraczające ponad wskazany limit dokonywane mogą być wyłącznie za zgodą Zleceniodawcy po uprzednim aneksowaniu umowy.
III. Warunki rozliczenia realizacji zadania publicznego
- Rozliczenie dotacji odbywać się będzie w oparciu o weryfikację poziomu osiągnięcia zakładanych w ofercie rezultatów realizacji zadania publicznego oraz stopnia realizacji zaplanowanych w ofercie działań.
- Weryfikacja poziomu osiągnięcia zakładanych rezultatów i działań odbywała się będzie na podstawie danych wskazanych w sprawozdaniu z realizacji zadania.
- Sprawozdanie z realizacji zadania zostanie zaakceptowane a dotacja rozliczona, jeżeli wszystkie działania w ramach zadania publicznego zostały zrealizowane, a poziom osiągnięcia każdego z zakładanych rezultatów realizacji zadania publicznego wyniesie nie mniej niż 80% poziomu założonego w ofercie.
- W przypadku, gdy:
- nie wszystkie działania w ramach zadania publicznego zostaną zrealizowane lub poziom osiągnięcia jednego lub więcej zakładanych rezultatów realizacji zadania publicznego wyniesie mniej niż 80% poziomu założonego w ofercie,
- wszystkie działania w ramach zadania publicznego zostaną zrealizowane, a poziom osiągnięcia jednego lub więcej zakładanych rezultatów realizacji zadania publicznego wyniesie mniej niż 80% poziomu założonego w ofercie, Zleceniodawca po analizie dokumentacji przedstawionej przez Zleceniobiorcę, rozliczy dotację lub kierując się zasadą proporcjonalności ustali kwotę dotacji podlegającą zwrotowi.
- Ewentualny zwrot części lub całości dotacji dokonywany będzie zgodnie z zasadami określonymi w dokumencie „Zasady przyznawania i rozliczania dotacji z budżetu Województwa Mazowieckiego przyznawanych organizacjom pozarządowym oraz podmiotom, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie”.
IV. Termin i warunki realizacji zadania
- Zadanie musi być realizowane na rzecz mieszkańców województwa mazowieckiego.
- Terminy oraz warunki realizacji zadania będą każdorazowo określone w umowie.
- Planowana data rozpoczęcia realizacji zadania nie może być wcześniejsza niż spodziewany termin rozstrzygnięcia konkursu określony w pkt VI.10. Planowana data zakończenia zadania nie może być późniejsza niż 31.12.2021 rok.
V. Termin i warunki składania ofert
- Termin składania ofert wyznacza się od dnia 1 marca 2021 r. do dnia 29 marca 2021 r.
- Oferty należy składać poprzez generator ofert konkursowych w serwisie Witkac.pl, dostępny na stronie www.konkursyngo.mazovia.pl. Procedura uzyskania dostępu do Generatora, przygotowania i złożenia oferty opisana została w podrozdziale 1.4.1. w dokumencie, o którym mowa w punkcie II.4.
- Generator ofert konkursowych uniemożliwia edycję lub wycofanie oferty po jej złożeniu. W przypadku chęci wycofania oferty złożonej w generatorze (przed upływem terminu składania ofert), należy dostarczyć do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie oświadczenie o wycofaniu oferty.
- Oferent może złożyć nie więcej niż 1 ofertę w konkursie. Maksymalna kwota dofinansowania dla jednej oferty wynosi 35 000,00 zł.
VI. Terminy i tryb wyboru oferty
- W okresie między dniem 6 kwietnia 2021 r. a dniem 9 kwietnia 2021 r. na stronie internetowej www.dialog.mazovia.pl – zakładka „Konkursy ofert” oraz w systemie Witkac.pl zostaną zamieszczone wyniki oceny formalnej, ze wskazaniem wszystkich ofert złożonych w konkursie, w tym ofert niespełniających wymogów formalnych wraz z podaniem rodzaju błędu oraz informacja o możliwości, trybie i terminach składania zastrzeżeń do wyników oceny formalnej.
- Oferent, którego oferta nie spełnia wymogów formalnych, ma możliwość, w ciągu 7 dni następujących po dniu opublikowania wyników oceny formalnej ofert, złożenia zastrzeżenia do negatywnego wyniku oceny formalnej w sytuacji, gdy uznaje, że jego oferta została przygotowana prawidłowo.
- Zastrzeżenie do negatywnego wyniku oceny formalnej należy złożyć w jeden z wymienionych niżej sposobów:
- osobiście w punkcie kancelaryjnym przy ul. Jagiellońskiej 26 w Warszawie lub w Delegaturze Urzędu[2]);
- za pośrednictwem poczty lub poczty kurierskiej na adres: ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa - o zachowaniu terminu złożenia zastrzeżenia decyduje data stempla pocztowego lub data nadania;
- za pomocą profilu zaufanego ePUAP zgodnie z zasadami opisanymi na stronie http://www.mazovia.pl/cyfrowy-urzad/elektroniczna-skrzynka-podawcza.
- Zastrzeżenia będą rozpatrzone przez Komisję konkursową opiniującą oferty. Ostateczna informacja o ofertach odrzuconych na etapie oceny formalnej zostanie opublikowana wraz z rozstrzygnięciem konkursu. Oferenci, których zastrzeżenia zostaną rozpatrzone negatywnie, po rozstrzygnięciu konkursu otrzymają informację na piśmie wraz z uzasadnieniem negatywnego rozpatrzenia zastrzeżenia.
- Oceny merytorycznej ofert dokona Komisja konkursowa opiniująca oferty powołana przez Zarząd Województwa Mazowieckiego. Komisja konkursowa opiniująca oferty będzie kierowała się kryteriami podanymi w punkcie VII.2. ogłoszenia.
- Oferty, które w toku oceny merytorycznej uzyskają mniej niż 75 punktów, nie mogą być rekomendowane do uzyskania dotacji.
- Konkurs rozstrzyga Zarząd Województwa Mazowieckiego w formie uchwały, po zapoznaniu się
z opinią Komisji konkursowej. - Komisja kończy działalność po podjęciu przez Zarząd Województwa Mazowieckiego uchwały
w sprawie wyboru ofert i przyznania dotacji. - Ogłoszenie o rozstrzygnięciu konkursu zostanie zamieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej, na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego
w Warszawie oraz w jego delegaturach, na stronie internetowej Województwa Mazowieckiego www.mazovia.pl, na stronie internetowej www.dialog.mazovia.pl w zakładce „Konkursy ofert”. Ponadto oferenci zostaną powiadomieni pisemnie o przyznaniu dotacji. - Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu to 20 maja 2021 r.
- W przypadku rezygnacji oferenta/oferentów z realizacji zadania i odstąpienia od podpisania umowy, na podstawie zmiany uchwały Zarządu Województwa Mazowieckiego w sprawie rozstrzygnięcia konkursu, możliwe jest przyznanie dotacji oferentowi/oferentom, którzy uzyskali na liście rankingowej kolejno najwyższą ocenę/najwyższe oceny.
VII. Kryteria wyboru ofert
- Oferta nie zostanie dopuszczona do oceny merytorycznej w sytuacji kiedy nie zostaną spełnione kryteria formalne:
Rodzaj kryterium formalnego |
Informacja o sposobie postepowania w przypadku niespełnienia kryterium formalnego |
---|---|
Oferent spełnia wymogi ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. |
Możliwość złożenia zastrzeżenia do oceny formalnej |
Forma złożenia oferty jest zgodna z formą określoną w ogłoszeniu konkursowym |
Możliwość złożenia zastrzeżenia do oceny formalnej |
Oferta została złożona w terminie wskazanym w ogłoszeniu o konkursie |
Możliwość złożenia zastrzeżenia do oceny formalnej |
Oferta nie przekracza określonego w ogłoszeniu konkursowym limitu ofert możliwych do złożenia przez jednego oferenta |
Możliwość złożenia zastrzeżenia do oceny formalnej |
2.W trakcie oceny merytorycznej będą uwzględniane następujące kryteria:
Kryterium oceny |
Maksymalna ocena punktowa |
Przyznana ocena punktowa |
---|---|---|
Ocena możliwości realizacji zadania publicznego, w szczególności:
|
35 punktów |
Do uzupełnienia |
Ocena proponowanej jakości wykonania zadania i kwalifikacje osób uczestniczących
|
25 punktów |
Do uzupełnienia |
Ocena kalkulacji kosztów realizacji zadania, w tym udział wkładu własnego (środków finansowych własnych lub pochodzących z innych źródeł), w szczególności:
|
20 punktów |
Do uzupełnienia |
Ocena wkładu rzeczowego (np. sprzęt, lokal) i osobowego (świadczenia wolontariuszy i praca społeczna członków), w szczególności:
|
10 punktów |
Do uzupełnienia |
Ocena innych kryteriów wynikających ze specyfiki zadania konkursowego:
|
10 punktów |
Do uzupełnienia |
Liczba punktów ogółem |
100 punktów |
Do uzupełnienia |
VIII. Informacja o zrealizowanych przez Województwo Mazowieckie w roku ogłoszenia otwartego konkursu ofert i w roku poprzedzającym zadaniach publicznych tego samego rodzaju i związanych z nimi dotacji.
W roku ogłoszenia otwartego konkursu ofert Województwo Mazowieckie nie zlecało realizacji zadań publicznych w obszarze „Działalność na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami”.
W roku poprzedzającym ogłoszenie otwartego konkursu ofert Województwo Mazowieckie zleciło realizację 3 zadań publicznych w obszarze „Działalność na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami” przyznając na nie dotacje w łącznej kwocie 100 000,00 zł.
IX. Dodatkowych informacji udzielają:
Anna Kobyłecka, tel. (22) 59 07 744, Wydział Współpracy z Zagranicą, Kancelaria Marszałka,
Marcin Kaczmarek, tel. (22) 59 07 648, Wydział Współpracy z Zagranicą, Kancelaria Marszałka.
[1]) Zmienionej uchwałą nr 5/21 Sejmiku Województwa Mazowieckiego z dnia 26 stycznia 2021 r.
[2]) Aktualne adresy delegatur dostępne są na stronie internetowej: http://www.mazovia.pl/urzad-marszalkowski/delegatury/.
Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl