Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Masz kłopot z przygotowaniem sprawozdania finansowego? Tu znajdziesz instrukcję i przykład. Zobacz >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Działania służące wsparciu seniorów oraz osób w szczególnej sytuacji życiowej pozostających w domu w związku...

Reklama
Działania służące wsparciu seniorów oraz osób w szczególnej sytuacji życiowej pozostających w domu w związku z ryzykiem zakażenia COVID-19
Nabór od 19.02.2021 do 19.02.2021 23:59
Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych
Łączny budżet 10 tys. PLN
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje do 10 tys. PLN

Celem zadania jest zapewnienie wsparcia w formie  ciepłego posiłku dla  seniorów w wieku 70 lat i więcej, którzy w obowiązującym stanie epidemii zdecydują się na pozostanie w domu. W szczególnych przypadkach ww.  wsparciem mogą zostać objęte osoby poniżej 70 roku życia. Za szczególny przypadek uznaje się brak możliwości zapewnienia niezbędnych potrzeb wynikających ze stanu zdrowia oraz sytuacji rodzinnej i społecznej osoby.

Zadanie realizowane będzie na rzecz seniorów, którzy:

  • są mieszkańcami miasta Poznania
  • ukończyli 70 lat
  • są w wieku poniżej 70 r. ż., i nie są w stanie we własnym zakresie realizować niezbędnych potrzeb z uwagi na sytuację zdrowotną, rodzinną i społeczną
  • pozostają w domu w związku z zagrożeniem zakażeniem COVID-19

 

Usługa wsparcia będzie polegała na przygotowaniu ciepłego posiłku, który zostanie dostarczony osobom objętym wsparciem w ramach programu „Wspieraj Seniora” 2021.

Środki z dotacji mogą być przeznaczone w szczególności na zakup produktów żywnościowych oraz na organizację i przygotowanie  posiłków zgodnie z przepisami sanitarnymi.

 Wsparcie nie obejmuje usług wymagających upoważnienia lub udostępniania danych wrażliwych. Zakres usług jest ograniczony również tzw. dystansem społecznym.

Realizator zadania ma obowiązek współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w zakresie pozyskiwania informacji o osobach zgłaszających potrzebę wsparcia oraz koordynowania procesu realizacji usługi.

Ze względu na trwający stan epidemii oferent zobowiązany jest do zachowania wszelkich zasad bezpieczeństwa rekomendowanych przez Ministerstwo Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczących gromadzenia się osób oraz zapewnienia niezbędnych środków ochrony osobistej.

Oferent ma obowiązek dostosowania oferty do obowiązujących w Polsce obostrzeń związanych z epidemią wirusa SARS –CoV-2, w szczególności śledzenia komunikatów, wytycznych i zaleceń Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego  i innych właściwych służb i organów. W przypadku uzyskania dotacji Oferent zobowiązany jest do  przekazania odbiorcom  zadania publicznego  informacji  dotyczących obostrzeń  związanych z sytuacją epidemiologiczną.

 W celu ochrony środowiska naturalnego, oferent zobowiąże  się podczas realizacji zadania publicznego do:

a) wyeliminowania z użycia przy wykonywaniu umowy jednorazowych talerzy, sztućców, kubeczków, mieszadełek, patyczków, słomek i pojemników na żywność wykonanych z poliolefinowych tworzyw sztucznych i zastąpienia ich wielorazowymi odpowiednikami lub jednorazowymi produktami ulegającymi kompostowaniu lub biodegradacji, w tym wykonanymi z biologicznych tworzyw sztucznych spełniających normę EN 13432 lub EN 14995;

b) podawania poczęstunku bez używania jednorazowych talerzy, sztućców, kubeczków, mieszadełek, patyczków, słomek i pojemników na żywność wykonanych z poliolefinowych tworzyw sztucznych;

c) podawania wody lub innych napojów w opakowaniach wielokrotnego użytku lub w butelkach zwrotnych;

d) podawania do spożycia wody z kranu, jeśli spełnione są wynikające z przepisów prawa wymagania dotyczące jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi;

e) wykorzystywania przy wykonywaniu umowy materiałów, które pochodzą lub podlegają procesowi recyklingu;

f) rezygnacji z używania jednorazowych opakowań, toreb, siatek i reklamówek wykonanych z poliolefinowych tworzyw sztucznych;

g) nieużywania balonów wraz z patyczkami plastikowymi;

h) niewypuszczania chińskich lampionów;

i) nieużywania sztucznych ogni i petard.

 

Nabór został ogłoszony na podstawie art. 15zzm ustawy z dnia 2 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 1842 z póżn. zm.) organizacje pozarządowe oraz podmioty wskazane w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie  mogą składać oferty realizacji zadania publicznego w celu przeciwdziałania COVID-19.

Zadanie musi być realizowane zgodnie z celami statutowymi organizacji lub zadaniami zleconymi do realizacji przez Miasto Poznań.

O przyznaniu środków finansowych decyduje każdorazowo celowość realizacji danego zadania oraz wysokość posiadanych środków finansowych.

Organizator naboru zastrzega sobie, że oferta może być odrzucona zarówno poprzez nieuznanie jej celowości, jak i w przypadku stwierdzenia braku środków w budżecie lub gdy środki będące w dyspozycji wydziału zostały już wyczerpane.

Oferta powinna zostać złożona w wersji elektronicznej za pomocą narzędzia Witkac.pl. i wszelkie informacje dotyczące jej statusu będą dostępne wyłącznie na platformie Witkac.pl

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: Miasto Poznań

Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl

Reklama