Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Organizacja turystyki i wypoczynku dla dzieci, młodzieży Na co NGO-sy powinny zwrócić uwagę? Dowiedz się 24.04 o 15.00 na #ngoplLIVE >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Otwarty konkurs ofert na wykonanie w 2021 roku zadań publicznych Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego dot. wzmacniania...

Reklama
Otwarty konkurs ofert na wykonanie w 2021 roku zadań publicznych Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego dot. wzmacniania potencjału twórczego, aktywności obywatelskiej i kompetencji społecznych młodzieży poprzez realizację programu wspierania inicjatyw młodzieżowych
Nabór od 11.02.2021 do 19.03.2021 15:30
Biuro Dialogu Społecznego i Pożytku Publicznego
Łączny budżet 90 tys. PLN
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje do 12 tys. PLN
Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Biuro Dialogu Społecznego i Pożytku Publicznego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego pod nazwą: Otwarty konkurs ofert na wykonanie w 2021 roku zadań publicznych Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego dot. wzmacniania potencjału twórczego, aktywności obywatelskiej i kompetencji społecznych młodzieży poprzez realizację programu wspierania inicjatyw młodzieżowych .

Zadanie konkursowe pod nazwą: REALIZACJA PROGRAMU WSPIERANIA INICJATYW MŁODZIEŻOWYCH W WOJEWÓDZTWIE WARMIŃSKO-MAZURSKIM, może być realizowane poprzez następujące rodzaje zadań szczegółowych:

1) Lokalny system wpierania inicjatyw młodzieżowych. (maksymalna kwota wnioskowanej dotacji: 12 000 zł)

2) Działamy w naszej społeczności lokalnej. (maksymalna kwota wnioskowanej dotacji: 4 000 zł)

 

  1. Celem programu wspierania inicjatyw młodzieżowych w województwie warmińsko-mazurskim jest tworzenie i wzmacnianie warunków do rozwoju potencjału twórczego, aktywności obywatelskiej
    i kompetencji społecznych młodzieży. Integralnym elementem programu jest rozwijająca się współpraca międzypokoleniowa oraz budowanie lokalnych koalicji/partnerstw tworzących przestrzeń wsparcia dla działalności i kreatywności grup młodzieży. Działania odbywać się muszą z inicjatywy
    i przy stałym udziale młodzieży, która będzie miała realny wpływ na tworzenie oferty oraz będzie brać udział w każdym etapie podejmowanych decyzji i aktywności.
  2. Całkowita kwota przeznaczona na dotacje to: 90 000 zł (słownie: dziewięćdziesiąt tysięcy złotych).
  3. Jedna organizacja może złożyć tylko jedną ofertę w ramach każdego rodzaju zadań szczegółowych wymienionych w ust. 1. W przypadku złożenia więcej niż 1 oferty, pod uwagę wzięta będzie ta oferta, która jako pierwsza została złożona poprzez generator witkac.pl.
  4. Użyte w dokumencie słowo „młodzież” oznacza osoby w wieku ok. 12 do ok. 25 r.ż. Preferowane jest aby wśród młodych ludzi – odbiorców i współrealizatorów zadania - znalazły się osoby pochodzące ze środowisk w trudnej sytuacji życiowej/społecznej (z mniejszymi szansami) – co organizacja opisuje w ofercie.
  5. Szczegółowe warunki realizacji zadań konkursowych:

 

  1. LOKALNY SYSTEM WPIERANIA INICJATYW MŁODZIEŻOWYCH:
  • Zadanie obejmuje wsparcie już działających w środowiskach lokalnych mechanizmów wspierania inicjatyw młodzieżowych (w postaci np. młodzieżowych budżetów obywatelskich, funduszy wsparcia inicjatyw młodzieżowych itp.) lub utworzenie takiego mechanizmu.
  • System wspierania inicjatyw młodzieżowych opierać się ma na:
    • Funkcjonowaniu LOKALNEGO PARTNERSTWA/KOALICJI na rzecz młodzieży, w które zaangażowane są przede wszystkim lokalne podmioty, np.: organizacje pozarządowe, samorząd i jego instytucje, przedsiębiorcy oraz młodzież (obowiązkowo);
      • Partnerstwo omawia, tworzy, realizuje lub wspiera, monitoruje działania, składające się na lokalny system wspierania inicjatyw młodzieżowych.
      • Liderem partnerstwa jest organizacja składająca ofertę. Do oferty dołączone powinny być dokumenty/dokument potwierdzający współpracę przy realizacji zadania partnerów i młodzieży (np. deklaracja współpracy, list intencyjny);
      • Celem funkcjonowania wskazanego partnerstwa/koalicji jest: aktywny, twórczy
        i partnerski udział młodzieży w życiu lokalnym oraz otwarcie środowiska lokalnego, osób dorosłych, instytucji i organizacji na potrzeby młodych ludzi, na ich aktywnośći pomysły;
      • Rekomenduje się aby partnerstwo pracowało w oparciu o plan działania, strategię lub inne dokumenty planistyczne (mogą być one tworzone w ramach realizacji zadania).
  • Młodzież podczas realizacji zadania oraz własnych inicjatyw powinna współpracować z różnymi podmiotami oraz grupami wiekowymi, być raczej partnerem niż odbiorcą wsparcia.
  • Udział w zadaniu powinien przyczynić się do kształcenia kompetencji społecznych i obywatelskich, inicjatywności, przedsiębiorczości i kreatywności młodzieży

Rezultaty realizacji zadania to:

  • Funkcjonowanie LOKALNEGO PARTNERSTWA na rzecz młodzieży. Partnerstwo powinno mieć charakter otwarty, zwiększając liczbę podmiotów prywatnych i publicznych, zarówno formalnych jak i nieformalnych, przystępujących do niego w miarę realizacji zadania. Samorząd lokalny, jako gospodarz terenu powinien być włączony jako jeden z głównych partnerów lub przynajmniej jako stały odbiorca informacji o podejmowanych działaniach
    w ramach zadania. Rekomenduje się, aby partnerstwo było efektem trwałym projektu, tzn. funkcjonowała po 2020 r.
  • Funkcjonowanie lokalnego systemu wspierania inicjatyw młodzieżowych - należy go opisać w ofercie realizacji zadania lub w przypadku, gdy będzie on dopiero tworzony – plan i sposób pracy nad jego opracowaniem i wdrażaniem. W systemie należy uwzględnić sposób współpracy z młodzieżą.
  • udział młodzieży na każdym etapie realizacji zadania, np. w opracowaniu planu działania wskazanego wyżej partnerstwa, opracowaniu sposobu wyboru inicjatyw młodzieży wspieranych w ramach zadania, udział w ich wyborze oraz ocenie ich realizacji (należy podać liczbę zaangażowanej młodzieży przynajmniej na początku i na końcu realizacji zadania -w opisie jego rezultatów).
  • realizacja co najmniej 3 przedsięwzięć (inicjatyw) grup młodzieżowych na rzecz środowiska lokalnego, wg pomysłu i koncepcji młodzieży. Grupa powinna liczyć nie mniej niż 3 osoby. Grupa młodzieży jest pomysłodawcą i realizatorem przedsięwzięcia. Rekomenduje się współpracę w ramach realizowanych inicjatyw z innymi grupami wiekowymi.

 

2. DZIAŁAMY W NASZEJ SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ

  1. Zadanie obejmuje wsparcie realizacji inicjatyw grup młodzieżowych, lub liderów lokalnych zaplanowanych i realizowanych wspólnie z młodzieżą, których tematem są sprawy ważne dla danej społeczności lokalnej. Realizacja zadania powinna przyczynić się do:
  • aktywnego, twórczego i partnerskiego udziału młodzieży w życiu lokalnym,
  • budowania więzi młodzieży ze środowiskiem lokalnym - miejscem zamieszkania,
  • rozwoju kompetencji społecznych i obywatelskich, inicjatywności, przedsiębiorczości
    i kreatywności młodzieży;

b. Niezbędną w realizacji zadania jest współpraca młodzieży z podmiotami działającymi w środowisku lokalnym.

 

Organizacja pozarządowa składająca ofertę jest zobowiązana do opisania, w jaki sposób będzie realizowała zadanie w warunkach związanych ze stanem epidemii koronawirusa (w przypadku zadań, dla których realizacja przebiegała będzie najprawdopodobniej w takim właśnie okresie).

 

 

 

 

Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl

Reklama