Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Rusza konkurs na feministyczne minigranty!

Reklama
Nabór od 21.01.2021 do 15.02.2021 13:00
Fundusz Feministyczny
kontakt@femfund.pl
Łączny budżet nieznany
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje do 4,4 tys. PLN
Kobiety, Mniejszości seksualne
Macie pomysł na działanie? Opiszcie go i zdobądźcie kasę na feministyczny minigrant! O minigranty do kwoty 4 400 zł mogą ubiegać się organizacje pozarządowe i grupy nieformalne/kolektywy. Nabór potrwa od 21 stycznia do 15 lutego (poniedziałek) do godz. 13.00.

Przed złożeniem wniosku upewnijcie się, czy Wasza grupa spełnia warunki udziału w konkursie.

Warunki konkursu i priorytety Funduszu – pdf

Zasady konkursu – pdf

Formularz elektroniczny do składania wniosków dostępny będzie od 21 stycznia (czwartek). Już teraz możecie jednak zobaczyć, jak wygląda wzór wniosku.

Wniosek o minigrant – docx; Wniosek o minigrant – pdf

UWAGA: Wzór wniosku o minigrant publikujemy jedynie pomocniczo, do wcześniejszego przygotowania wniosku. Wnioski składać można tylko przez formularz elektroniczny!

Harmonogram konkursu 2021:

21 stycznia – 15 lutego (do godz. 13.00) – składanie wniosków
15 marca – ogłoszenie wyników I etapu konkursu
15 marca – 6 kwietnia (do godz. 13.00) – wybór wniosków przez wnioskodawczynie
22 kwietnia – ogłoszenie wyników konkursu
1 maja – 31 października – realizacja działań w ramach minigrantów

Zależy nam na wspieraniu różnorodnych inicjatyw, które utożsamiają się z ruchem feministycznym i działają na rzecz praw kobiet, osób queer, niebinarnych, interpłciowych i/lub transpłciowych w różnych miejscach w Polsce.

Ważne jest dla nas wspieranie grup i organizacji, działających na zasadach samoorganizacji, które podejmują decyzje wspólnie o nich dyskutując, są aktywne w ramach konkretnej społeczności lokalnej i poza dużymi ośrodkami miejskimi.

Środki Funduszu Feministycznego można przeznaczyć na dowolne działania. O tym, kto otrzyma wsparcie zadecydują przede wszystkim same uczestniczki konkursu. Dlatego też ubieganie się o minigrant oznacza udział w ocenie innych pomysłów zgłoszonych w konkursie.

Więcej informacji na temat ubiegania się o minigranty, w tym odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, znajdziecie w „Masz pytanie?”.

Reklama