Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Chcesz dostawać artykuły wybrane przez redakcję ngo.pl specjalnie dla Ciebie? Przeczytaj najciekawsze teksty publicystyczne. Zamów bezpłatny newsletter Magazyn NGO.PL na weekend!

Dofinansowanie projektów przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej w 2021 roku

Reklama
Nabór od 04.01.2021 do 31.12.2021 23:59
Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej
Łączny budżet nieznany
Do 80% dofinansowania
Dotacje do 80 tys. PLN
Młodzież
W ramach priorytetów Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckie przyjmujemy wnioski jak do tej pory, czyli na bieżąco i bez konkursów, w skróconym terminie do 3 miesięcy przed realizacją projektu.

Drodzy Wnioskodawcy,

2020 rok był dla nas wszystkich wyjątkowo trudny. Mamy nadzieję, że pozostają  Państwo w dobrym zdrowiu i myślą już o składaniu ciekawych projektów do FWPN w nowym, lepszym roku 2021.

UWAGA! Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej skraca termin składania wniosków z czterech do trzech miesięcy przed rozpoczęciem realizacji projektu. Zawiesza procedurę konkursową w obszarach KULTURA (wydarzenie artystyczne) i EDUKACJA na rok 2021. Wnioski będą przyjmowane tak jak w pozostałych obszarach wsparcia – w sposób ciągły.

Jednocześnie przypominamy, że wnioski do FWPN mogą składać także instytucje samorządowe, do czego serdecznie zachęcamy.

Od 2020 roku szczególnie chętnie wspieramy projekty ze wszystkich priorytetów realizowane w formie online. Wkład FWPN w finansowanie takich projektów może wynosić aż do 80% kosztów.

Wychodząc naprzeciw potrzebom Wnioskodawców Fundacja oferuje możliwość składania wniosków na wydawanie przekładów wysokiej jakościowo literatury polskiej na język niemiecki i literatury niemieckiej na polski.

W związku z kryzysem klimatycznym ważna rola w 2021 roku przypadnie także projektom o tematyce ekologicznej.

Projekty samorządowe

Kto może składać wnioski?
Polskie i niemieckie instytucje samorządowe realizujące wspólne projekty.

Co wspieramy?
Preferujemy projekty innowacyjne, służące budowaniu kompetencji w oparciu o wzajemne doświadczenia.

Przekłady literatury 

Kto może składać wnioski?
Polscy i niemieccy wydawcy literatury pięknej, literatury faktu (w tym literatury naukowej o charakterze popularyzatorskim).

Co finansujemy?
Koszty tłumaczenia na język polski lub niemiecki do 100% LUB koszty druku książki. 

Warunek do złożenia wniosku:

Wydawca podpisał umowę licencyjną z właścicielem praw i umowę z tłumaczem. Nie finansujemy self-publishingu.

Projekty ekologiczne

Co wspieramy?
Projekty, które podejmują temat zmian zachodzących na skutek oddziaływania człowieka na środowisko naturalne.

Kto może składać wnioski?
Instytucje podejmujące wyzwanie edukacji ekologicznej dzieci, młodzieży i dorosłych w kontekście zrównoważonego rozwoju, bezpieczeństwa ekologicznego, ochrony krajobrazu, racjonalnego gospodarowania zasobami.

Cel:
Za pomocą tego obszaru Fundacja chce współkształtować społeczeństwo obywatelskie w obszarze ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

Reklama