Konkurs ofert: Wspieranie rodziny i systemu pieczy zastępczej
Cel 1:
Wspieranie rodziny w zakresie pomocy w opiece i wychowaniu dzieci.
Działania:
a) prowadzenie placówek wsparcia dziennego w formie opiekuńczej:
opieka i wychowanie,
pomoc w nauce,
organizacja czasu wolnego, zabawy i zajęć sportowych oraz rozwój zainteresowań.
b) prowadzenie placówek wsparcia dziennego w formie pracy podwórkowej realizowanej przez wychowawcę:
- prowadzenie zajęć animacyjnych i socjoterapeutycznych.
Oczekiwane rezultaty zlecanego zadania publicznego:
a) zapewnienie wsparcia rodzinom poprzez objęcie dzieci opieką i wychowaniem przez placówkę, minimum 4 godziny dziennie we wszystkie dni robocze, z możliwością przerwy wakacyjnej trwającej nie dłużej niż 1 miesiąc w roku,
b) zapewnienie uczęszczającym do placówki dzieciom przynajmniej jednego posiłku dziennie dostosowanego do pory dnia i czasu przebywania dziecka w placówce,
c) zapewnienie uczęszczającym do placówki dzieciom opieki i wychowania poprzez organizację zajęć mających na celu:
pomoc w nauce (minimum 5 godzin tygodniowo),
organizację czasu wolnego, zabawę i zajęcia sportowe (minimum 5 godzin tygodniowo),
rozwój zainteresowań (minimum 5 godzin tygodniowo),
d) zapewnienie w placówce zatrudnienia zapewniającego opiekę jednego wychowawcy na nie więcej niż 15 dzieci, przy czym w godzinach funkcjonowania placówki muszą być obecne, co najmniej 2 osoby dorosłe w placówce,
e) zapewnienie minimum 50 % miejsc w placówce dla dzieci pochodzących z rodzin ze środowisk zagrożonych problemem alkoholowym, przemocą domową bądź wykluczeniem społecznym.
Podmiot może wskazać dodatkowe możliwe do osiągnięcia rezultaty, jakie powstaną w wyniku realizacji zadania publicznego, wskazując jednocześnie zakładany poziom ich osiągnięcia oraz sposób ich monitorowania.
Oczekiwane zmiany społeczne:
Zapewnienie wsparcia rodzicom poprzez prowadzenie placówek wsparcia dziennego posiadających kadrę, która obejmie dzieci i młodzież opieką i wychowaniem, pomoże w nauce, zorganizuje czas wolny, zabawy i zajęcia sportowe oraz wspomoże rozwój zainteresowań.
Oferty należy składać wyłącznie za pośrednictwem Generatora na stronie: Otworzy się w nowym okniewww.opole.engo.org.pl– pod nazwą właściwego konkursu.
Termin zbioru ofert i składania potwierdzeń z Generatora mija dnia 3 lutego 2021 roku o godzinie 15:30
Skan potwierdzenia złożenia oferty wydrukowanego z Generatora oraz podpisanego przez osoby upoważnione (zgodnie z KRS) należy przesłać mailem na adres ngo@um.opole.pl, a następnie złożyć w urnie na parterze w siedzibie Centrum Dialogu Obywatelskiego, w Opolu, przy ul. Damrota 1, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 730 do 1530 lub przesłać na adres: Urząd Miasta Opola, Rynek-Ratusz, 45-015 Opole.
W przypadku trudności z wprowadzeniem ofert prosimy o kontakt z pracownikiem Centrum Dialogu Obywatelskiego codziennie w godzinach pracy urzędu.