Działanie na realizację zadania publicznego w celu przeciwdziałania COVID-19 poprzez zapewnienie transportu osób mających trudności...
W związku z rozpoczęciem realizacji Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, istnieje konieczność zapewnienia transportu do punktów szczepień osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do tych miejsc. W ramach naboru oferenci mogą ubiegać się o środki finansowe na działanie polegające na zapewnieniu transportu osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, w tym osób niepełnosprawnych, wynikające z polecenia Wojewody Wielkopolskiego, wydanego decyzją nr 2/2021 z dnia 14.01.2021. Nabór został ogłoszony na podstawie art. 15zzm ustawy z dnia 2 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 374 ze zm.) organizacje pozarządowe oraz podmioty wskazane w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie mogą składać oferty realizacji zadania publicznego w celu przeciwdziałania COVID-19.
Transport powinien być przeznaczony dla:
- osób z niepełnosprawnościami, posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami.
- osób powyżej 70 roku życia, mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień (osoby te przedkładają oświadczenia, że nie mają możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).
Oferent w ramach realizacji zadania zobowiązany jest do:
- zapewnienia transportu "do" i "z" punktu szczepienia, w systemie „od drzwi do drzwi”;
- zapewnienia transportu dostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami;
- koordynowania usług transportu osób uprawnionych do punktów szczepień;
- zapewnienia asystenta do pomocy w przemieszczaniu się;
- weryfikowania uprawnień beneficjenta do przewozu (m.in. pobieranie i przechowywanie od beneficjentów oświadczeń potwierdzających uprawnienia i wykonanie usługi, celem udokumentowania wykonania usługi i przekazania Zleceniodawcy);
- zapewnienia obsługi w języku migowym;
- powadzenia uzgodnień wynikających ze zmiany termin wykonania szczepienia;
- przygotowania regulaminu korzystania z usługi transportu w systemie "od drzwi do drzwi".
Przewozy muszą być realizowane przez podmioty mające kierowców posiadających aktualne i niezbędne uprawnienia do realizacji usług przewozu osób oraz innych usług zawartych w ofercie.
Usługa transportowa ma być bezpłatna dla mieszkańców Poznania oraz musi być realizowana w granicach administracyjnych miasta Poznania.
Usługa musi być dostępna 5 dni w tygodniu.
Usługi muszą być realizowane z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego w celu przeciwdziałania
rozprzestrzenianiu się SARS-COV 2. Oferent zobowiązany jest do zachowania wszelkich zasad bezpieczeństwa rekomendowanych przez Ministerstwo Zdrowia oraz zasad bezpiecznego transportu do punktów szczepień przeciw COVID-19 w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce sformułowanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego, a także zapewnienia niezbędnych środków ochrony osobistej.
Oferty należy złożyć tylko w wersji elektronicznej za pośrednictwem platformy witakc.pl. Oferent nie jest zobowiązany do dostarczenia dokumentu "Potwierdzenia złożenia oferty". Oferta zostanie rozpatrzona w terminie 7 dni roboczych od dnia wpłynięcia oferty lub jej aktualizacji. Wszelkie informacje dotyczące statusu oferty będą dostępne wyłącznie na platformie. Dopuszcza się możliwość negocjacji z oferentem zakresu działań, kosztorysu realizacji zadania oraz rezultatów poprzez aktualizację zakresu rzeczowego, rezultatów i kosztorysu zadania. Po przyjęciu do realizacji oferty bez zbędnej zwłoki zawiera się umowę realizacji zadania publicznego z uwzględnieniem zapisów art. 221 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych. W trakcie realizacji zadania dopuszcza się dokonywanie przesunięć pomiędzy poszczególnymi pozycjami kosztów określonych w szacunkowej kalkulacji kosztów realizacji zadania publicznego, co oznacza, że jeśli dany wydatek finansowy z dotacji wykazany w sprawozdaniu z realizacji zadania publicznego nie będzie równy odpowiedniemu kosztowi określonemu w umowie, to uznaje się za zgodny z umową wówczas, gdy nie nastąpiło zwiększenie tego wydatku o więcej niż 20%, przy czym ogólna kwota dotacji nie może ulec zwiększeniu.
Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl