Działania animujące przestrzeń warszawskiego odcinka Wisły
Realizacja jednorazowych lub cyklicznych wydarzeń/aktywności skierowanych do mieszkańców Warszawy. Wydarzenia/aktywności muszą być realizowane w przestrzeni warszawskiego odcinka Wisły i być powiązane tematycznie z rzeką.
W miarę możliwości i specyfiki zadania, działania powinny być skierowane do osób z różnych grup społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem restrykcji związanych z rozprzestrzenieniem wirusa SARS- Cov-2. Każdy Oferent, którego oferta zostanie wybrana będzie zobowiązany zrealizować zadanie biorąc pod uwagę obowiązujące przepisy i wytyczne instytucji państwowych i samorządowych dotyczące ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii koronawirusa (SARS - COV-2) wywołującego chorobę COVID-19.
Istotnym elementem realizacji zadania i poszczególnych działań jest zaplanowanie i przeprowadzenie skutecznej promocji i komunikacji. Działania promocyjne powinny uwzględniać specyfikę grupy odbiorców, do której są skierowane.
Dodatkowe informacje:
- Oferent powinien zaplanować i przedstawić alternatywy dla działań jeśli obostrzenia związane z rozprzestrzenieniem wirusa SARS- Cov-2 uniemożliwią realizację planowanych zadań lub takie planowanie działań, aby było możliwe czasowe ich zawieszenie i ponowne wznowienie, po ustaniu obostrzeń lub zmiana formuły na możliwą do realizacji i bezpieczną w przypadku różnych wariantów panujących obostrzeń.
- W ramach niniejszego zadania oferent może otrzymać dofinansowanie na zakup materiałów i sprzętów w maksymalnej wysokości 10.000,00 zł. W ramach zadania nie można dokonywać zakupów środków trwałych, czyli takich składników majątku organizacji, które wyróżniają się długim czasem użytkowania (powyżej 1 roku), postacią rzeczową (w przeciwieństwie do wartości niematerialnych lub prawnych) i tym, że są zdatne do użytkowania na potrzeby działalności organizacji pozarządowej. Limit kwoty od której liczy się środki trwałe to 10.000 złotych (o ile organizacja nie ustawiła limitu niżej). W ofercie należy uwzględnić wykaz potrzebnego wyposażenia wraz z uzasadnieniem potrzeby zakupu.
- Realizowane zadania powinny zostać poddane ewaluacji końcowej. Formę jej opracowania należy określić w składanej ofercie. Wyniki i rekomendacje powinny być ujęte w sprawozdaniu z realizacji zadania.
- Oferent powinien uwzględnić w ofercie wszelkie niezbędne koszty związane z obsługą organizacyjną zadania (np. księgowość, koordynator, itp.) przy założeniu proporcjonalności w stosunku do kosztów merytorycznych.
- W przypadku jeżeli realizacja zadania będzie wiązała się z działaniami opisanymi w ustawie o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym zadanie będzie zrealizowane zgodnie z wytycznymi wynikającymi z ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym (Dz. U. z 2020 r. poz. 152), w szczególności Wykonawca zapewni, że będą realizowane obowiązki wynikające z ww. ustawy.
W ramach realizacji zadania będącego przedmiotem niniejszego konkursu należy uwzględnić ścisłą współpracę z Biurem Marketingu Miasta, a także z niżej wymienionymi jednostkami w zakresie ich kompetencji:
- Zarządem Zieleni m.st. Warszawy, (m.in. obligatoryjne przedłożenie planu działań w ramach realizowanego zadania w zakresie terenów nadwiślańskich pozostających we właściwości zarządczej Zarządu Zieleni oraz występowanie do ww. o wszelkie niezbędne zgody/pozwolenia, w tym również zezwolenia na wjazd na teren bulwarów i plażę),
- RZGW - Wody Polskie w Warszawie (uzyskanie zgód/pozwoleń użytkowania terenów pozostających we właściwości RZGW – Wody Polskie).
Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl