„Realizacja programów zagospodarowania czasu wolnego dla dzieci, młodzieży objętych całoroczną udokumentowaną pracą profilaktyczną lub socjoterapeutyczną...
Realizacja programów zagospodarowania czasu wolnego dzieci i młodzieży objętych całoroczną udokumentowaną pracą profilaktyczną lub socjoterapeutyczną, w tym wyjazdy wakacyjne. Zadanie jest wpisane w standard zagospodarowania czasu wolnego dzieci i młodzieży będący elementem Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych m.st. Warszawy. W związku z tym program zagospodarowania czasu wolnego musi stanowić dodatkowy element i uzupełnienie szerszego programu oddziaływań profilaktycznych. Mogą to być różnorodne pozalekcyjne zajęcia sportowe realizowane w obiektach sportowych, na terenie placówek systemu oświaty oraz w placówkach wsparcia dziennego prowadzone nieodpłatnie przez trenerów lub instruktorów oraz zajęcia rozwijające zainteresowania własne, wspomagające rozwój intelektualny i psychospołeczny prowadzone w placówkach wsparcia dziennego oraz przez inne organizacje pozarządowe oraz osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje. Wyjazdy profilaktyczne w tym wyjazdy w ramach wypoczynku letniego i zimowego dzieci i młodzieży jako kontynuacja zajęć profilaktycznych realizowanych w placówkach podczas, których powinien realizowany być program profilaktyczny. Oczekujemy, że ww. działania będą podejmowane na terenie Dzielnicy Praga – Południe ze szczególnym uwzględnieniem beneficjentów zamieszkujących tereny obszarów kryzysowych: Kamionka, Grochowa Centrum, Grochowa Północnego, Grochowa Południowego, Grochowa Kinowa, wskazanych w Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych m. st. Warszawy: a. dzieci, młodzież z placówek wsparcia dziennego, realizujących program profilaktyki uzależnień z terenu Dzielnicy Praga – Południe, b. dzieci, młodzież, objęta wsparciem psychologa lub/ i pedagoga w których istnieje problem uzależnienia i przemocy lub są zagrożone pojawieniem się uzależnienia i przemocy. Rekrutacja odbędzie się we współpracy z placówkami wsparcia dziennego, szkołami poradniami psychologiczno-pedagogicznymi, poradniami rodzinnymi, Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz innymi placówkami świadczącymi pomoc dziecku i rodzinie. Oczekiwania w ramach realizacji zadania:
Oferent, przed dopuszczeniem osoby do realizacji działań w ramach zleconego zadania publicznego w zakresie działalności związanej z wychowaniem, edukacją, wypoczynkiem, leczeniem małoletnich lub z opieką nad nimi, zgodnie z ustawą z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym (Dz. U. z 2018 r. poz. 405), zweryfikuje osoby biorące udział przy wykonywaniu ww. czynności pod kątem ich figurowania w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym z dostępem ograniczonym (zwanego dalej Rejestrem) i poinformuje o tym Zleceniodawcę drogą mailową. Przy wykonywaniu zadania publicznego w ww. zakresie nie mogą brać udziału osoby, które: a) widnieją w Rejestrze lub; b) nie zostały poddane weryfikacji pod kątem figurowania w Rejestrze lub, c) co do których Oferent powziął informację, że w stosunku do nich prowadzone są postępowania karne, o których mowa w art. 2 ww. ustawy. Realizatorzy muszą posiadać kwalifikacje odpowiednie do prowadzenia zadania, udokumentowane, do wglądu w siedzibie realizatora, pośród realizatorów musi być osoba posiadająca udokumentowane kwalifikacje z zakresu profilaktyki uzależnień. Muszą być prowadzone: dokumentacja merytoryczna i finansowa zadania.
|
Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl