Szkolenie i współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży, realizacja w szczególności na terenie Dzielnicy Ursus
Koszty, które mogą zostać dofinasowane w ramach realizacja zadania:
A: koszty merytoryczne:
-
Szkolenie stacjonarne
- wynagrodzenie osób szkolących i obsługi technicznej;
- wynagrodzenie koordynatora;
- wynajem obiektów i urządzeń sportowych (w tym zabezpieczenie bazy sportowej do prowadzenia szkolenia w wybranych dyscyplinach sportu, wymagającego treningu na specjalistycznych obiektach);
- eksploatacja własnych obiektów i urządzeń sportowych (np. energia, woda, opał, gaz, wywóz nieczystości);
- zakup potrzebnego sprzętu sportowego (do 20% wartości otrzymanego dofinasowania) należy prowadzić ewidencję przychód – rozchód zakupionego sprzętu;
- wynajem niezbędnego sprzętu i urządzeń sportowych do prowadzenia szkolenia;
- zakup osobistego sprzętu sportowego i ubiorów sportowych;
- badania lekarskie, wydolnościowe i biochemiczne;
- ubezpieczenie OC oferenta i NNW uczestników szkolenia;
- inne koszty uzasadnione specyfiką dyscypliny – podlegając akceptacji przez Wydział Sportu i Rekreacji
-
Udział we współzawodnictwie
- przejazd, transport (do 30% wartości otrzymanego dofinasowania);
- zakwaterowanie i wyżywienie z wyłączeniem słodyczy, woda (do 40% wartości otrzymanego dofinasowania);
- opłaty startowe, wpisowe, ubezpieczenie OC i NNW;
- ubezpieczenie OC oferenta i NNW uczestników szkolenia;
- inne koszty uzasadnione specyfiką dyscypliny – podlegając akceptacji przez Wydział Sportu i Rekreacji -
Zgrupowania sportowe
- przejazd, transport;
- zakwaterowanie, wyżywienie (z wyłączenie słodyczy), woda;
- wynajem obiektów i urządzeń;
- wynagrodzenie osób szkolących;
- obsługa medyczna;
- ubezpieczenie OC i NNW uczestników szkolenia;
- inne koszty uzasadnione specyfiką dyscypliny – podlegając akceptacji przez Wydział Sportu i Rekreacji
B: Koszty obsługi zadania ( materiały biurowe, obsługa księgowa)
C: Inne koszty, w tym koszty wyposażenia i promocji np.: przygotowanie lub zakup materiałów promocyjnych z informacją o finasowaniu/współfinansowaniu zadania przez m.st. Warszawa.
Oferenta obowiązuje posiadanie aktualnej na czas realizacji zadania polisy OC w związku z prowadzoną działalnością statutową oraz posiadanym mieniem.
Przy planowaniu zadania należy uwzględnić tylko te koszty, które dotyczą zakresu merytorycznego oraz terminu realizacji zadania opisanego w ofercie a nie całej działalności szkoleniowej prowadzonej przez organizację. W załączonej do oferty informacji zbiorczej , która stanowi załącznik nr 3 dotyczącej liczby uczestników należy podać tylko taką liczbę, która ma zostać objęta dofinasowaniem, a nie liczbę wszystkich uczestników prowadzonej działalności sportowej.
Na dane zadanie oferent może otrzymać dotację tylko z jednego biura Urzędu m.st. Warszawy lub Urzędu dzielnicy m.st. Warszawy
Jeżeli oferent złoży ofertę realizacji zadania publicznego w Biurze Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy i dotyczy ona:
- wszystkich elementów wymienionych w ogłoszeniu konkursowym (szkolenia stacjonarnego, współzawodnictwa i zgrupowań sportowych) – organizacja nie może ubiegać się o dofinasowanie w dzielnicy tych samych uczestników szkolenia.
- wyłącznie szkolenia stacjonarnego – organizacja może ubiegać się o dofinasowanie w dzielnicy udziału we współzawodnictwie i/lub organizacji zgrupowań dla tych samych uczestników szkolenia.
- szkolenia stacjonarnego – organizacja nie może jego kosztów rozdzielać w ofercie pomiędzy Biuro Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy a dzielnicę tj. np.: wnioskować o dofinasowanie wynagrodzenia osób szkolących w biurze a dofinasowanie wynajmu bazy w dzielnicy
Osoby prowadzące szkolenie zobowiązane są do prowadzenia dziennika zajęć, zawierającego liczbę uczestników frekwencję, zapis treści zajęć, który będzie jednym z dokumentów służących do rozliczenia pracy. Po zakończeniu realizacji umowy dzienniki zajęć powinny być przechowywane w siedzibie klubu wraz z dokumentacją dotyczącą realizacji umowy. Podmiot realizujący szkolenie wyznaczy także koordynatora szkolenia i przedłoży roczny program szkolenia dla każdej grupy zatwierdzony przez koordynatora klubu. Każdy uczestnik szkolenia musi być objęty ubezpieczeniem NNW oraz posiadać aktualne badania lekarskie pozwalające na uprawianie sportu.
W przypadku przyznania i przyjęcia dotacji oferent zobowiązany jest dostarczyć imienny wykaz uczestników, harmonogram szkolenia datowany na dzień rozpoczęcia realizacji zadania, oświadczenie o kwalifikacjach zawodowych w sporcie (wzór znajduje się na www.ursus.warszawa.pl
Terminy oraz miejsce zaproponowane przez Organizację mogą ulec zmianie po dokonaniu uzgodnień pomiędzy zainteresowanymi podmiotami. Powyższe wynika ze względów organizacyjnych w tym dostępności przestrzeni, w której ma się odbyć zadanie.
Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl