Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

IdeaLab: Granty dla innowatorów klimatycznych w sektorze rolnictwa i żywności

Reklama
Nabór od 13.10.2020 do 20.10.2020 23:59
4CF Strategic Foresight i Ashoka Rumunia przy wsparciu EIT Climate-KIC
Łączny budżet 20 tys. EUR
Do 100% dofinansowania
Dotacje od 1 do 20 tys. EUR
Organizacje pozarządowe, Dorośli, Wolontariusze
Jeszcze w październiku odbędzie się współfinansowany przez EIT Climate KIC czterodniowy warsztat dla aktywistów i uczonych, którzy chcą wpływać na postrzeganie zmian klimatu w sektorze rolno-spożywczym. Czterodniowe wydarzenie online będzie dostępne dla wybranych kandydatów i zakończy się przyznaniem grantów na nowe projekty w trybie konkursowym. Łączna pula grantów wynosi 20 tys. EUR.

W odpowiedzi na zaproszenie EIT Climate KIC do pilotażu działań adresowanych do innowatorów i aktywistów zajmujących się zmianami klimatu, ASHOKA Rumunia i 4CF Strategic Foresight połączyły siły, by wesprzeć społeczność klimatyczną w Europie Środkowo-Wschodniej. 

Współtworzony przez nie projekt Community Lab, którego częścią jest IdeaLab, ma na celu zmobilizowanie aktywistów i innowatorów do tworzenia nowych sojuszy. Celem działań powinno być upowszechnianie nowych podejść do zmian klimatu w naszym regionie przez uruchomienie interdyscyplinarnych, międzynarodowych projektów współpracy.

Do udziału zaproszeni są aktywiści, uczeni i inni partnerzy społeczeństwa obywatelskiego z całej Europy Środkowej i Wschodniej, którzy chcieliby współtworzyć projekty podważające status quo w sektorze rolno-spożywczym. Zapraszamy zarówno osoby z doświadczeniem w tym sektorze, jak i te, które mogą przenieść swoje doświadczenia dot. zmian klimatu w innych obszarach. Na wsparcie finansowe mogą liczyć projekty adresujące to wyzwanie i zgłoszone przez konsorcja uczestników pochodzące z co najmniej dwóch krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

Innowacyjna formuła projektu grantowego – IdeaLab – ma na celu zapewnienie finansowania dla nowych projektów, które oceni międzynarodowy panel mentorów. Budżet przeznaczony na granty wynosi 20 000 EURO. Termin składania wniosków o udział w IdeaLabie upływa 20 października. Szczegóły dotyczące procesu składania wniosków są przedstawione na stronie formularza aplikacyjnego.

Reklama