Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Masz kłopot z przygotowaniem sprawozdania finansowego? Tu znajdziesz instrukcję i przykład. Zobacz >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

EOG: trwa drugi nabór w ramach Funduszu na rzecz Zatrudnienia Młodzieży

Reklama
Nabór od 02.10.2020 do 05.01.2021 12:00
ECORYS Polska, JCP
ECORYS Polska and JCP (fund operator), tel +48 22339 45 40, www.ecorys.pl/eeagrants •East Hub Information Unit(Warsaw): +48 22339 45 40 •West Hub Information Unit(Reggio Emilia): +39 0522 501 157 •South Hub Information Unit(Sofia): +35 9281 55 680
Łączny budżet 11,5 mln EUR
Do 85% dofinansowania
Dotacje od 1 mln do 2 mln EUR
Osoby bezrobotne, Młodzież, Kobiety
Fundusze norweskie i EOG uruchomiły drugi nabór w ramach Funduszu na rzecz Zatrudnienia Młodzieży (Fund for Youth Employment) pod nazwą "Uwalnianie potencjału młodzieży" (Unlocking Youth Potential). Celem naboru jest wsparcie zatrudnienia oraz dostępu do edukacji i szkoleń młodych osób w Europie.

W drugim naborze wyznaczono trzy główne obszary wsparcia: 

  1. Innowacje i eksploracja: projekty, które koncentrują się na nowych, eksperymentalnych rozwiązaniach w celu zwalczania bezrobocia wśród grup docelowych i zwiększania liczby trwałych miejsc pracy dla młodych ludzi.   
  2. Transfer know-how i dobrych praktyk: projekty, które koncentrują się na przekazywaniu know-how i dobrych praktyk w zakresie inicjatyw na rzecz zatrudnienia ludzi młodych w krajach europejskich w celu tworzenia lepszej jakości miejsc pracy i niższych wskaźników bezrobocia wśród młodzieży w grupach docelowych.   
  3. Analiza i badania: ponadnarodowe sieci badawcze, które dzielą się pomysłami, teoriami, praktykami i doświadczeniami w zakresie oceny i przeprowadzania badań wpływu inicjatyw mających na celu zatrudnienie młodzieży; a także wspólne wnioski współpracujących instytucji badawczych planujących zwiększenie swoich możliwości poprzez wspieranie doktorantów w zakresie badań wpływu. Międzynarodowe analizy i oceny interwencji skierowanych do starszych (25+) młodzieży NEET, młodych kobiet NEET, długotrwale bezrobotnych i grup defaworyzowanych, a także badania nad wpływem pandemii COVID-19 na grupy docelowe to szczególne priorytety Funduszu.

Grupy docelowe 

Finansowanie jest udostępniane na inicjatywy mające na celu zapewnienie dostępu do zatrudnienia, edukacji lub szkolenia następującym grupom docelowym: 

• Młodzież niekształcąca się, niepracująca ani nieszkoląca się (NEET) w wieku od 25 do 29 lat mieszkająca w małych miastach, na przedmieściach lub na obszarach wiejskich; 

• młode matki, które nie pracują, nie kształcą się ani nie szkolą (NEET) w wieku od 25 do 29 lat; oraz 

• długotrwale bezrobotni w wieku od 25 do 29 lat. 

Młodzi NEET, która nie jest zarejestrowana w publicznych służbach zatrudnienia, ma niskie kwalifikacje, porzuciła naukę i napotyka liczne bariery wejścia na rynek pracy (np. ubóstwo, wykluczenie społeczne, dyskryminacja, niepełnosprawność i / lub zły stan zdrowia psychicznego) mają najwyższy priorytet wśród grup docelowych. 

Partnerami projektów mogą być podmioty mające siedzibę w jednym z 15 Państw-Beneficjentów Funduszy Norweskich lub EOG lub w Irlandii, Włoszech lub Hiszpanii. Konsorcjum projektu potrzebuje co najmniej jednego partnera-beneficjenta, aby mogło zostać uznane za kwalifikowalne. Nie ma ograniczeń co do maksymalnej liczby partnerów-beneficjentów. Za korzystne uważa się utworzenie konsorcjów projektowych z większą liczbą członków niż minimum. Jednak wielkość partnerstwa musi być należycie uzasadniona, aby odzwierciedlić konkretny zakres projektu, a także umożliwić zarządzanie.

W projekcie jeden podmiot partnerski ma być wyznaczony jako partner wiodący. 

Kwalifikowalnymi partnerami projektu mogą być podmioty, organizacje publiczne lub prywatne, komercyjne lub niekomercyjne i pozarządowe, ustanowione jako osoby prawne, w tym między innymi: 

• gminy, organizacje będące częścią gmin, związki gmin; 

• regiony, organizacje będące częścią struktur regionalnych; stowarzyszenia regionów; 

• jednostki organizacyjne rządu centralnego, organizacje częściowo finansowane przez jednostki administracji centralnej, przedsiębiorstwa państwowe, organizacje państwowe; 

• publiczne i prywatne instytucje edukacyjne i badawcze; 

• organizacje społeczeństwa obywatelskiego, organizacje non-profit, przedsiębiorstwa społeczne, stowarzyszenia interesów osoby prawne, fundacje i fundusze kapitałowe 

• spółki komercyjne 

• spółdzielnie (produkcyjne, mieszkaniowe, konsumenckie); 

• organizacje wspierające biznes (inkubatory, centra start-upów itp.); oraz 

• partnerzy społeczni (związki zawodowe, stowarzyszenia branżowe, stowarzyszenia pracodawców, izby handlowo-przemysłowe).

Kwota dostępna w ramach naboru wynosi 11,5 mln euro

Wniosek należy złożyć w języku angielskim drogą elektroniczną za pośrednictwem systemu operatora funduszu (EGREG) do dnia 05.01.2021 (godz. 12:00 czasu brukselskiego). Żadna modyfikacja wniosku nie jest dozwolona po upływie terminu składania wniosków.

System EGREG jest dostępny pod adresem https://www.egregsystem.info/fundforyouthemployment/ 

Rejestracja partnerów w EGREG jest możliwa tylko do czterech tygodni przed terminem złożenia pełnego propozycji, tj. do 11 grudnia 2020 r.

Reklama