Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

PRZEDŁUŻAMY do 18.10.2020 termin składania wniosków o dotację do programu "Nasze powietrze"

Reklama
Nabór od 22.09.2020 do 18.10.2020 23:59
Krakowski Alarm Smogowy
naszepowietrze@polskialarmsmogowy.pl
Łączny budżet 225 tys. PLN
Do 100% dofinansowania
Dotacje od 3 tys. do 15 tys. PLN
Organizacje pozarządowe
W ramach programu "Nasze powietrze" organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne będą mogły ubiegać się o dotację na projekty, których celem jest podniesienie poziomu zaangażowania społeczności lokalnych w działania na rzecz poprawy jakości powietrza i/lub podniesienie świadomości mieszkańców na temat zanieczyszczenia powietrza. Aktualnie trwa nabór wniosków w ramach IV edycji programu. Kwota dofinansowania od 3000 do 15 000 zł. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami programu. Na Wasze wnioski czekamy do 18 października 2020 r.

Ruszył nabór wniosków do kolejnej, IV edycji programu „Nasze powietrze” organizowanego przez Stowarzyszenie Krakowski Alarm Smogowy.

Do składania wniosków zapraszamy szczególnie organizacje pozarządowe oraz nieformalne grupy społeczne i działające przy organizacjach pozarządowych. Program ukierunkowany jest na wspieranie społeczności lokalnych w podejmowaniu działań i walce o czyste powietrze. Projekty mogą być prowadzone w miejscowościach położonych na terenie Polski.

JAKIE SĄ CELE PROGRAMU? Dotacja może być udzielona na projekty/działania spełniające poniższy cel/cele:

1. Podniesienie świadomości wśród członków społeczności lokalnych na temat zanieczyszczenia powietrza i rozwiązań służących poprawie jakości powietrza, z uwzględnieniem niskiej emisji i transportu
2. Podniesienie poziomu zaangażowania społeczności lokalnych w działania na rzecz poprawy jakości powietrza, z uwzględnieniem niskiej emisji i transportu
3. Rozpowszechnianie informacji na temat przepisów dotyczących jakości powietrza, szczególnie tych zawartych w uchwałach antysmogowych (obowiązek wymiany kotłów i kominków)
4. Rozwój ruchów i inicjatyw społecznych działających na rzecz poprawy jakości powietrza.

W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, nie wspieramy projektów, których celem jest edukacja dzieci i młodzieży

JAKI JEST TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW? Wnioski można składać od 21 września do niedzieli 18 października 2020 r. Informacja o przyznaniu dotacji przekazana zostanie 30 października 2020 r.

GDZIE POBRAĆ WNIOSEK? Wniosek oraz instrukcja wypełniania i potrzebne dokumenty dostępne są na stronie https://krakowskialarmsmogowy.pl/naszepowietrze/

JAK ZŁOŻYĆ WNIOSEK? Wypełniony wniosek należy wysłać mailowo na adres: naszepowietrze@polskialarmsmogowy.pl

JAKA JEST KWOTA DOTACJI? Dotacja wynosi od 3 000 zł do 15 000 zł i może pokryć do 100% kosztów projektu (nie potrzebny jest wkład własny)

JAKA JEST PULA ŚRODKÓW? W ramach obecnego naboru chcemy wesprzeć projekty całkowitą kwotą 225 000 zł.

JAKI JEST OKRES REALIZACJI PROJEKTU? Projekt należy realizować od 1 listopada 2020 r. do 30 kwietnia 2021 r.

Webinar poświęcony programowi “Nasze powietrze”, który odbył się 24 września 2020 r. o 18: 00 na platformie ZOOM dostępny jest na stronie https://krakowskialarmsmogowy.pl/naszepowietrze/

Program „Nasze powietrze” jest wspierany finansowo przez Clean Air Fund.

Źródło: Krakowski Alarm Smogowy
Reklama