Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Wszystko o działalności odpłatnej w jednym miejscu! Kup kurs online "Jak NGO może sprzedawać produkty i usługi"

Lokalne działania. Rusza bytomski regranting

Reklama
Nabór od 15.09.2020 do 30.09.2020 23:59
Stowarzyszenie Manuffaktura, Fundacja Inqubator Teatralny
Łączny budżet 80 tys. PLN
Do 100% dofinansowania
Dotacje do 5 tys. PLN
Organizacje pozarządowe
Masz pomysł na działanie? Chcesz zmienić coś w swojej najbliższej okolicy? 15 września rusza nabór wniosków na mikrodotacje - lokalne działania.

Zgłaszane projekty dzielą się na dwa rodzaje działań - społeczne (np. aktywizujące wydarzenia lokalne, integracyjne spotkania sąsiedzkie) oraz inwestycyjne (m.in. mała architektura, drobne remonty, materiały do drobnych prac remontowych, urządzanie zieleni, podwórek). Na działania społeczne maksymalna kwota dotacji to 2,5 tysiąca zł, natomiast na działania inwestycyjne można przeznaczyć do 5 tysięcy złotych. Żeby złożyć wniosek w regrantingu nie trzeba mieć finansowego wkładu własnego.

Przede wszystkim należy pamiętać, że projekty, zgodnie z założeniami, muszą dziać się na terenie rewitalizowanym (tu można sprawdzić, o których terenach mowa: http://sitplan.um.bytom.pl/iuip/mapa.php?profile=5454).

W lokalnych działaniach, czyli regrantingu udział wziąć mogą organizacje pozarządowe z siedzibą lub oddziałem w Bytomiu oraz grupy nieformalne, czyli nie mniej niż trzy osoby pełnoletnie, mieszkające na terenie Bytomia. Grupa nieformalna musi posiadać swojego Patrona, czyli organizację pozarządową z siedzibą lub oddziałem w Bytomiu. Jedna organizacja pozarządowa może złożyć maksymalnie 5 wniosków.

Formularz zgłoszeniowy będzie zawierał podstawowe informacje - nazwa działania, ogólny opis, cele oraz uproszczony budżet projektu. Wnioski w pierwszym etapie naboru będzie można składać do 30 września. Jeśli pula środków, czyli 80 tys zł nie zostanie rozdysponowana, o mikrodotację będzie można starać się również w drugim etapie. Warto zatem się pospieszyć.

Operatorem konkursu wyłonionym w otwartym konkursie ofert jest kolektyw organizacji pozarządowych z Bytomia: Stowarzyszenie Manuffaktura i Fundacja Inqubator Teatralny, organizacje prowadzą razem lokal w Bytomiu.

Wkrótce na stronach operatorów oraz facebookowej stronie lokal w Bytomiu pojawią się szczegółowe informacje.

Organizatorem konkursu na mikrodotacje w ramach Bytomskiego Funduszu Regrantingowego jest Miasto Bytom. Konkurs organizowany jest w celu utrzymania trwałości projektu pn. „Koncepcja projektu pilotażowego w zakresie rewitalizacji dla miasta Bytomia. Bytom Odnowa – innowacyjne projekty mieszkaniowe i rozwój inicjatyw społecznych”.

Źródło: Fundacja Inqubator Teatralny
Reklama