Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Program grantowy „Zdrowie dla Płocka”

Reklama
Nabór od 27.07.2020 do 25.09.2020 23:59
Fundacja ORLEN
Łączny budżet nieznany
Procent dofinansowania nieznany
Kwota dofinansowania nieznana
Fundacja ORLEN konsekwentnie angażuje się w inicjatywy związane z promocją profilaktyki zdrowotnej. W ramach nowego programu grantowego „Zdrowie dla Płocka” przeznaczy 300 tys. zł m.in. na organizację szkoleń, warsztatów i wykładów dotyczących zapobiegania zachorowaniom.

Fundacja ORLEN konsekwentnie angażuje się w inicjatywy związane z promocją profilaktyki zdrowotnej. W ramach nowego programu grantowego „Zdrowie dla Płocka” przeznaczy 300 tys. zł m.in. na organizację szkoleń, warsztatów i wykładów dotyczących zapobiegania zachorowaniom. O dofinansowanie mogą ubiegać się organizacje z Płocka oraz powiatów płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego. Wnioski można składać do 7 września br. poprzez formularz on-line dostępny na stronie Fundacji ORLEN.

„Zdrowie dla Płocka” to program skierowany do organizacji pozarządowych i instytucji samorządowych działających na terenie Płocka oraz powiatów sąsiadujących – płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego. Dofinansowanie mogą otrzymać również instytucje kultury, szkoły, przedszkola, koła gospodyń wiejskich, jednostki ochotniczej straży pożarnej i parafie. Wnioskodawcy mogą starać się darowizny w wysokości nawet 20 tys. zł.

Granty otrzymają te organizacje, które przedstawią spójną koncepcję oraz starannie uargumentują potrzebę realizacji projektu. Dodatkowo punktowane będzie również zaangażowanie lokalnej społeczności w działania projektowe, a także doświadczenie organizacji w prowadzeniu inicjatyw z zakresu profilaktyki zdrowotnej.

– Stworzyliśmy kolejny już projekt o charakterze edukacyjnym, promujący zdrowy tryb życia, ponieważ wiemy, jak skuteczną metodą w zapobieganiu chorobom jest profilaktyka. Chcemy, by nasz program przyczynił się do podniesienia poziomu świadomości społecznej i zachęcił mieszkańców Płocka oraz sąsiednich powiatów do regularnych badań. Przekazując środki finansowe w formie grantów wspieramy działania lokalnych instytucji i organizacji, które najlepiej znają potrzeby społeczności, w których funkcjonują. W ten sposób pokazujemy też, jak w praktyce PKN ORLEN wdraża zasady społecznej odpowiedzialności biznesu – mówi Agata Górnicka, Dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem PKN ORLEN.

Do 25 września br. Fundacja ORLEN rozstrzygnie konkurs i poinformuje, które organizacje otrzymają granty. Natomiast realizacja zwycięskich projektów rozpocznie się 28 września 2020 roku.

„Zdrowie dla Płocka” jest jednym z działań podjętych przez PKN ORLEN w ramach programu „Kompleksowej profilaktyki, diagnostyki i leczenia nowotworów oraz chorób układu oddechowego mieszkańców Płocka i powiatu płockiego”. Na jego realizację koncern przeznaczy w ciągu sześciu lat 10 mln zł. Partnerami merytorycznymi tego przedsięwzięcia zostały Narodowy Instytut Onkologii (dawne Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie) oraz Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc, które odpowiadają za realizację działań w ramach programu. ​​​

Reklama