Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Minigranty na inicjatywy skierowane do osób LGBT+

Reklama
Nabór od 05.07.2020 do 19.07.2020 23:59
Fundusz dla Odmiany
Jeśli potrzebujesz pomocy przy składaniu wniosku, napisz do nas na granty@dlaodmiany.org.pl lub na Messengerze: https://m.me/funduszdlaodmiany
Łączny budżet 39,2 tys. PLN
Do 100% dofinansowania
Dotacje do 4,9 tys. PLN
Mniejszości seksualne
Trwa konkurs minigrantowy na inicjatywy skierowane do osób LGBT+. Celem jest dostarczenie wiedzy i wsparcia lokalnym społecznościom osób LGBT+ oraz ich sojusznikom i sojuszniczkom. Priorytetem są małe miasta i wieś.

Do 19 lipca 2020 r. organizacje i grupy nieformalne mogą ubiegać się o pieniądze na inicjatywy wspierające osoby LGBT+, zwłaszcza w małych miejscowościach. W konkursie Funduszu dla Odmiany osoby LGBT+ i ich sojusznicy mogą otrzymać grant w wysokości do 4900 zł.

– Ostatni czas jest szczególnie trudny dla naszej społeczności. Strefy „wolne od LGBT”, biskupi straszący tęczową zarazą czy prezydent twierdzący, że nie jesteśmy ludźmi. Nasz kraj zalewa homofobiczne tsunami. Jak nigdy wcześniej potrzebujemy wspólnoty, wsparcia i sojuszników. Fundusz dla Odmiany jest odpowiedzią na te potrzeby – mówi Aleksandra Muzińska, założycielka Funduszu.

W konkursie Funduszu wsparcie mogą otrzymać organizacje pozarządowe (fundacje i stowarzyszenia) oraz grupy nieformalne liczące co najmniej dwie osoby. Konkurs jest otwarty zarówno dla osób LGBT+, jak i dla sojuszniczek i sojuszników. Pomysły muszą dotyczyć wsparcia osób LGBT+, jednak jego forma może być dowolna. Twórcy Funduszu ufają, że grupy i organizacje, które zgłoszą się do konkursu wiedzą najlepiej, co jest potrzebne ich społecznościom.

Priorytetem są mniejsze miasta i wsie. Decyzje o tym, kto otrzyma wsparcie podejmowane są wspólnie, metodą partycypacyjną – razem ze zgłaszającymi pomysły decydujemy do kogo trafią pieniądze.

– My, osoby LGBT+, funkcjonujemy w różnych warunkach i dążymy do zmiany w bardzo różnych od siebie wspólnotach. Jestem pełna podziwu dla wszystkich osób, które bez względu na osobistą, czasem bardzo trudną, sytuację, z odwagą i entuzjazmem angażują się w pracę na rzecz akceptacji osób LGBT+. Wiem, że w tej pracy brakuje im często pieniędzy i wsparcia. Nasz Fundusz to zmieni – mówi Muzińska.

To pierwszy konkurs grantowy Funduszu. Pieniądze pochodzą przede wszystkim od indywidualnych darczyńców. – Społeczności lokalne mogą być akceptujące, otwarte i solidarne. Potrzebują jednak finansowego i społecznego wsparcia. Wierzę, że budowanie wspólnoty wokół wartości to najskuteczniej­sza forma aktywizmu – mówi Kuba Piwowar, jeden z darczyńców Funduszu.

Reklama