Projekty zgłoszone w konkursie, realizując cel określony w ust. 1, powinny odnosić się
do następujących priorytetów:
a) Dziedzictwo buduje przyszłość - wkład obu narodów w rozwój kultury i tożsamości europejskiej - doświadczenia Polski i Czech w kontekście aktualnych wyzwań międzynarodowych oraz w nawiązaniu do 30. rocznicy powstania Grupy Wyszehradzkiej (luty 2021).
b) Polsko-czeska współpraca młodzieży w obliczu bieżących wyzwań (np. związanych ze światową pandemią COVID-19) – budowanie trwałych partnerstw i modelowych rozwiązań ze szczególnym uwzględnieniem współpracy i edukacji z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.
c) Lokalne rozwiązania na globalne problemy i kryzysy: nowoczesne technologie, odnawialne źródła energii, ochrona środowiska w Polsce i Czechach.
d) Wzmocnienie współpracy instytucji samorządowych i pozarządowych w zakresie zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej pod kątem analizy polskich i czeskich doświadczeń, m.in. w walce z pandemią COVID-19.
e) Wyzwania polsko-czeskiej współpracy transgranicznej w czasie i po epidemii COVID-19 - analiza doświadczeń i osiągnięć oraz promocja dobrych praktyk.
Wysokość środków finansowych przeznaczonych na realizację zadań publicznych
430 000,00 zł (słownie: czterysta trzydzieści tysięcy złotych 00/100)
Zasady przyznawania dotacji
O przyznanie dotacji mogą ubiegać się:
1. Podmioty, o których mowa w art. 127 ust. 1 pkt 1 lit. e ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych, tj. zarejestrowane na terenie Rzeczypospolitej Polskiej organizacje pozarządowe w rozumieniu art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz. U. z 2019, poz. 688) oraz podmioty wymienione w art. 3. ust. 3. ww. ustawy:
a) fundacje;
b) stowarzyszenia;
c) osoby prawne i jednostki organizacyjne działające na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej, o stosunku Państwa do innych kościołów i związków wyznaniowych oraz o gwarancjach wolności sumienia i wyznania, jeżeli ich cele statutowe obejmują prowadzenie działalności pożytku publicznego;
d) stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego;
e) spółdzielnie socjalne;
f) spółki akcyjne i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz kluby sportowe będące spółkami działającymi na podstawie przepisów ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2019 r. poz. 1468 z późn. zm.), które nie działają w celu osiągnięcia zysku oraz przeznaczają całość dochodu na realizację celów statutowych oraz nie przeznaczają zysku do podziału między swoich udziałowców, akcjonariuszy i pracowników;
2. niepubliczne szkoły wyższe;
3. jednostki samorządu terytorialnego w rozumieniu:
a) ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2020 r. poz. 713 z późn. zm.);
b) ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. 2019 r. 511 z późn. zm.);
c) ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie województwa (Dz.U. z 2019 r. poz. 512 z późn. zm.)
4. publiczne szkoły wyższe w rozumieniu ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2020 r. poz. 85 z późn. zm.);
5. instytuty badawcze w rozumieniu ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 o instytutach badawczych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1350 z późn. zm.).
Termin i warunki realizacji zadań publicznych
Zadanie należy zrealizować w terminie od dnia 1 lipca 2020 r. do dnia 31 grudnia 2020 r.
Warunki realizacji zadania publicznego określa regulamin konkursu.
Informacje dotyczące rezultatów realizacji zadania publicznego
Oferenci zobowiązani są do wskazania w ofercie zakładanych rezultatów zadania publicznego, planowanego poziomu ich osiągnięcia oraz sposobu monitorowania tych rezultatów.
Termin i miejsce składania ofert
Prawidłowo przygotowaną i wypełnioną ofertę należy przesłać na adres:
Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej
al. J. Ch. Szucha 23, 00-580 Warszawa
z dopiskiem na kopercie:
Konkurs „Forum Polsko-Czeskie na rzecz zbliżenia społeczeństw, pogłębionej współpracy i dobrego sąsiedztwa 2020”
lub złożyć w Dzienniku Podawczym Ministerstwa Spraw Zagranicznych,
al. J. Ch. Szucha 21, wejście od ul. Litewskiej, w godzinach 8.15 - 16.15lub przez „ePUAP” na adres /MSZ/Skrytka lub /MSZ/SkrytkaESP
Nieprzekraczalny termin składania ofert upływa w dniu 5 czerwca 2020 r. o godz. 16.15.
Decyduje data wpływu oferty do Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Oferty, które wpłyną po terminie nie będą podlegały ocenie.