Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Chcesz dostawać artykuły wybrane przez redakcję ngo.pl specjalnie dla Ciebie? Przeczytaj najciekawsze teksty publicystyczne. Zamów bezpłatny newsletter Magazyn NGO.PL na weekend!

Civic Europe Idea Challenge - nowy program grantowy

Reklama
Nabór od 23.04.2020 do 27.05.2020 23:59
MitOst i Sofia Platform.
Jolanta Steciuk - Civic Europe Idea Challenge scouting partner: idea.challenge.pl@gmail.com
Łączny budżet nieznany
Do 100% dofinansowania
Dotacje do 50 tys. EUR
Civic Europe Idea Challenge to inkubator idei i konkurs grantowy realizowany w 12 krajach Europy. Mogą w nim wziąć udział także organizacje pozarządowe z Polski. Jury przyzna 10-15 grantów do 50 000 euro każdy. Zgłoszenia: do 27 maja 2020 r. Pomysły na projekty są prezentowane na platformie online: civic-europe.eu/ideas

Inkubator idei i konkurs grantowy

Civic Europe Idea Challenge to inkubator idei i konkurs grantowy, w którym mogą wziąć udział organizacje pozarządowe z Polski. Oczekiwane są projekty, które:

  • w czasach podziałów i polaryzacji, budują dialog między ludźmi, mimo dzielących ich różnic,
  • wspierają szeroko rozumiane społeczeństwo obywatelskie, demokrację, różnorodność i postawy tolerancji,
  • będą realizowane w społecznościach, w których inicjatyw obywatelskich brakuje, z dala od największych aglomeracji miejskich.

Szczegółowe informacje o kryteriach wyboru projektów i podmiotach uprawnionych do udziału: https://civic-europe.eu/idea-challenge/how-it-works/

Prezentowanie pomysłów i ich realizacja

Pomysły na projekty (w języku angielskim) można składać przez platformę civic-europe.eu/ideas Prezentowane idee są widoczne online (bez danych wrażliwych). Do 27 maja b.r. autorzy i autorki mogą edytować i udoskonalać swoje wnioski.

Pomysły najwyżej ocenione przez jury przejdą do drugiego etapu, w którym składane będą pełne opisy projektów wraz ze szczegółowymi budżetami. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w październiku 2020 r.

  • Jury przyzna 10-15 grantów o wysokości do 50 000 euro każdy.
  • Projekty mogą trwać: od listopada 2020 r. do grudnia 2021 r.
  • Organizacje realizujące zwycięskie projekty otrzymają administracyjne, strategiczne i metodologiczne wsparcie ze strony zespołu Civic Europe.

Organizatorzy

Program realizowany jest przez MitOst i Sofia Platform, a finansowany przez Stiftung Mercator.

Civic Europe Idea Challenge organizowany jest jednocześnie w dwunastu krajach Europy: w Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Rumunii, Słowenii, Słowacji, na Węgrzech, we Włoszech i w Polsce.

Szczegółowe informacje

Reklama