Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Piszesz wniosek o dotację, mały grant do urzędu miasta, gminy? Jak wypełnić formularz wniosku? Zamów poradnik ngo.pl

Civic Europe Idea Challenge - nowy program grantowy

Reklama
Nabór od 23.04.2020 do 27.05.2020 23:59
MitOst i Sofia Platform.
Jolanta Steciuk - Civic Europe Idea Challenge scouting partner: idea.challenge.pl@gmail.com
Łączny budżet nieznany
Do 100% dofinansowania
Dotacje do 50 tys. EUR
Civic Europe Idea Challenge to inkubator idei i konkurs grantowy realizowany w 12 krajach Europy. Mogą w nim wziąć udział także organizacje pozarządowe z Polski. Jury przyzna 10-15 grantów do 50 000 euro każdy. Zgłoszenia: do 27 maja 2020 r. Pomysły na projekty są prezentowane na platformie online: civic-europe.eu/ideas

Inkubator idei i konkurs grantowy

Civic Europe Idea Challenge to inkubator idei i konkurs grantowy, w którym mogą wziąć udział organizacje pozarządowe z Polski. Oczekiwane są projekty, które:

  • w czasach podziałów i polaryzacji, budują dialog między ludźmi, mimo dzielących ich różnic,
  • wspierają szeroko rozumiane społeczeństwo obywatelskie, demokrację, różnorodność i postawy tolerancji,
  • będą realizowane w społecznościach, w których inicjatyw obywatelskich brakuje, z dala od największych aglomeracji miejskich.

Szczegółowe informacje o kryteriach wyboru projektów i podmiotach uprawnionych do udziału: https://civic-europe.eu/idea-challenge/how-it-works/

Prezentowanie pomysłów i ich realizacja

Pomysły na projekty (w języku angielskim) można składać przez platformę civic-europe.eu/ideas Prezentowane idee są widoczne online (bez danych wrażliwych). Do 27 maja b.r. autorzy i autorki mogą edytować i udoskonalać swoje wnioski.

Pomysły najwyżej ocenione przez jury przejdą do drugiego etapu, w którym składane będą pełne opisy projektów wraz ze szczegółowymi budżetami. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w październiku 2020 r.

  • Jury przyzna 10-15 grantów o wysokości do 50 000 euro każdy.
  • Projekty mogą trwać: od listopada 2020 r. do grudnia 2021 r.
  • Organizacje realizujące zwycięskie projekty otrzymają administracyjne, strategiczne i metodologiczne wsparcie ze strony zespołu Civic Europe.

Organizatorzy

Program realizowany jest przez MitOst i Sofia Platform, a finansowany przez Stiftung Mercator.

Civic Europe Idea Challenge organizowany jest jednocześnie w dwunastu krajach Europy: w Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Rumunii, Słowenii, Słowacji, na Węgrzech, we Włoszech i w Polsce.

Szczegółowe informacje

Reklama