Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Reklama
Nabór od 01.05.2021 do 15.05.2021 23:59
Fundacja Umbrella, Strefa Kultury Wrocław
mikrograntyngo@sektor3.wroclaw.pl +48 518 269 682;
Łączny budżet nieznany
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje od 1 tys. do 10 tys. PLN
Bezrobotni, Chorzy, Konsumenci, Mężczyźni, Młodzież, Mniejszości narodowe, Organizacje pozarządowe, Seniorzy, Rodziny, Bezdomni, Cudzoziemcy, Dorośli, Dzieci, Kobiety, Mniejszości seksualne, Niepełnosprawni, Wolontariusze
Od 1 do 15 maja zapraszamy do składania wniosków do Programu Mikrogranty. Mikrogranty to wrocławski, ogólnomiejski program wspierający oddolne inicjatywy nieformalnych grup mieszkańców, młodych organizacji pozarządowych oraz grup młodzieży, kwotami od 1 do 10 tys. złotych.

Strefa Kultury Wrocław i Fundacja Umbrella zapraszają do udziału w drugiej edycji Mikrograntów w 2021 roku! Propozycje społecznych działań w całym mieście przesyłać będzie można od 1 do 15 maja.

Mikrogranty to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw, do którego zgłosić można swoje pomysły z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji. 

Organizatorzy liczą na propozycje, które będą możliwe do realizacji przy uwzględnieniu panujących ograniczeń Zachęcamy także do zgłoszeń wszelkich niestandardowych akcji przeprowadzanych zdalnie, wirtualnie lub z wykorzystaniem balkonów, ogródków i podwórek. Szczegółowe ustalenia co do terminów i sposobu realizacji będą ustalane z każdym ze zwycięzców indywidualnie.

Drugi w tym roku nabór potrwa od 1 do 15 maja. Mikrogranty tradycyjnie podzielone są na trzy ścieżki: dla osób fizycznych (również tych prowadzących działalność gospodarczą) i grup nieformalnychdla grup młodzieżowych, czyli osób od 13 do 21 roku życia, a także dla organizacji pozarządowych działających do 5 lat oraz starszych, których przychód za ostatni zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tysięcy złotych brutto.

Zwycięskie projekty mogą liczyć na wsparcie finansowe (od 1 do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), a także pomoc organizacyjną, promocyjną, administracyjną i logistyczną.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronach poszczególnych ścieżek:

Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych: www.strefakultury.pl/Mikrogranty

Mikrogranty NGO: www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntyngo

Mikrogranty młodzieżowe: www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntymlodziezowe

Program Mikrogranty finansowany jest ze środków Gminy Wrocław

Zapraszamy na spotkania informacyjne i konsultacje

Formuła spotkań informacyjnych przed naborem do Mikrograntów także została dostosowana do obecnej sytuacji. Tym razem o najważniejszych terminach, zasadach współpracy, przykładowych działaniach i zmianach dowiecie się podczas trzech rozmów transmitowanych na żywo na Facebooku Mikrograntów:

· 27.04, 17:30 | ścieżka dla osób fizycznych i grup nieformalnych

· 28.04, 17:30 | ścieżka dla organizacji pozarządowych

· 29.04, 17:30 | ścieżka dla grup młodzieżowych

W tym naborze szczególnie istotny będzie kontakt i konsultacje z koordynatorami i koordynatorkami wszystkich ścieżek. Maile i numery telefonów do zespołów znaleźć można na stronach programu.

Mikrogranty na Facebooku: www.facebook.com/mikrogranty
Dołącz do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/498325744875554

Źródło: Fundacja Wspierania Organizacji Pozarządowych Umbrella
Reklama