Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Masz kłopot z przygotowaniem sprawozdania finansowego? Tu znajdziesz instrukcję i przykład. Zobacz >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Konkurs POWER: Działania 2.18 Wysokiej jakości usługi administracyjne

Reklama
Nabór od 11.05.2020 do 26.05.2020 15:00
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Prosimy o kierowanie pytań na adres 2.18POWER@mswia.gov.pl albo dzwonić pod numery telefonów (w godzinach 9:00-15:00): 694 444 163; (22) 60 155 40; (22) 60 145 63.
Łączny budżet 40,5 mln PLN
Do 100% dofinansowania
Kwota dofinansowania nieznana
Osoby z niepełnosprawnościami
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, jako Instytucja Organizująca Konkurs (IOK), ogłosiło konkurs otwarty nr POWR.02.18.00-IP.01-00-001/20 w ramach Działania 2.18 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Konkurs nr POWR.02.18.00-IP.01-00-001/20 ma na celu wyłonienie projektów w ramach 2 Osi priorytetowej Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji Działania 2.18 Wysokiej jakości usługi administracyjne Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, które w największym stopniu przyczynią się do osiągnięcia, w ramach Priorytetu Inwestycyjnego 11i, celu szczegółowego nr 6: Włączenie idei dostępności do głównego nurtu dobrego rządzenia w ramach PO WER.

Przedmiotem konkursu jest wyłonienie do dofinansowania projektów których celem będzie:

  1. Wypracowanie rozwiązań ułatwiających zatrudnianie osób niepełnosprawnych w urzędach administracji publicznej oraz przeprowadzenie szkoleń z ich stosowania.
  2. Przegląd procedur związanych z obsługą klienta w urzędach administracji publicznej pod kątem zapewnienia dostępności i wsparcie urzędów we wdrożeniu wypracowanych wniosków i rekomendacji.
  3. Przeprowadzenie szkoleń dla koordynatorów dostępności w jednostkach administracji publicznej.

Konkurs (rundy konkursu) przeprowadzany jest jawnie z zapewnieniem publicznego dostępu do informacji o zasadach jego przeprowadzania oraz do list projektów ocenionych w poszczególnych etapach oceny i listy projektów wybranych do dofinansowania.

Nabór wniosków  w ramach I rundy konkursu odbędzie się w okresie 11-26 maja br.

Nabór wniosków w ramach II rundy konkursu został zaplanowany na okres 1-15 września br.

Termin rozstrzygnięcia konkursu

sierpień 2020

Miejsce składania wniosków

Wnioski o dofinansowanie należy składać na obowiązującym formularzu w formie elektronicznej za pośrednictwem Systemu Obsługi Wniosków Aplikacyjnych SOWA https://sowa.efs.gov.pl.

Sposób składania wniosków

Wnioski złożone zarówno przed terminem, jak i po terminie ich składania lub do niewłaściwej instytucji nie będą rozpatrywane. 

Na co i kto może składać wnioski?

Kto może składać wnioski?

a)       jednostka samorządu terytorialnego;

b)       stowarzyszenie lub związek jednostek samorządu terytorialnego;

c)       organizacja pozarządowa;

d)       partner społeczny (zgodnie z definicją przyjętą w PO WER);

e)       przedsiębiorca;

f)        szkoła wyższa;

g)        jednostka naukowa.

Szczegółowe informacje w tym zakresie znajdują się w regulaminie konkursu oraz ogłoszeniu o konkursie na stronie internetowej: https://IP.MSWIA.GOV.PL

Na co można otrzymać dofinansowanie?

Wypracowanie rozwiązań ułatwiających zatrudnianie osób niepełnosprawnych w urzędach administracji publicznej oraz przeprowadzenie szkoleń z ich stosowania.    

Przegląd procedur związanych z obsługą klienta w urzędach administracji publicznej pod kątem zapewnienia dostępności i wsparcie urzędów we wdrożeniu wypracowanych wniosków i rekomendacji.   

Przeprowadzenie szkoleń dla koordynatorów dostępności w jednostkach administracji publicznej. Konkurs (rundy konkursu) przeprowadzany jest jawnie z zapewnieniem publicznego dostępu do informacji o zasadach jego przeprowadzania oraz do list projektów ocenionych w poszczególnych etapach oceny i listy projektów wybranych do dofinansowania.

Szczegółowe informacje w tym zakresie znajdują się w regulaminie konkursu dostępnym na stronie internetowej IP w zakładce konkurs I 2020 http://ip.mswia.gov.pl/ip2/program-operacyjny-wied/konkursy/konkurs-i-2020

Kryteria wyboru projektów

Szczegółowe informacje w tym zakresie znajdują się w regulaminie konkursu dostępnym na stronie internetowej IP w zakładce konkurs I 2020 http://ip.mswia.gov.pl/ip2/program-operacyjny-wied/konkursy/konkurs-i-2020

Finanse

Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu

W ramach konkursu nie jest wymagane wniesienie wkładu własnego. Maksymalną wartość kosztów ogółem projektu stanowi iloczyn liczby jednostek samorządu terytorialnego objętych wsparciem w ramach jednego projektu i kwoty 50 000 zł. Projektem należy objąć co najmniej 20 JST.

Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów

Alokacja przewidziana na konkurs wynosi 40 500 000 PLN (słownie: czterdzieści milionów pięćset tysięcy złotych) i stanowi środki pochodzące z EFS w kwocie 34 133 400 PLN (słownie: trzydzieści cztery miliony sto trzydzieści trzy tysiące i czterysta złotych) oraz budżetu Państwa w kwocie 6 366 600 PLN (słownie: sześć milionów trzysta sześćdziesiąt sześć tysięcy i sześćset złotych).

Reklama